• Piektdiena, 2020. gada 23. oktobris
  • Vārda diena: Daina, Dainida, Dainis
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

07:00

Mūzika

10:00

Zvaigznīšu brīdis (ZB)

26.septembris - Eiropas Valodu diena

Raidījuma pirmajā daļā - stāsts par Eiropas Valodu portfeli un Eiropas valodu tests.
Otrajā daļā - 10 dziesmas dažādās Eiropas valodās.

Lasīt vairāk

11:00

Mūzika

Dienas pārraides

12:00

Nezāle

Mākslinieks kā vides aktīvists

Mākslai mūsdienās ir dažādas lomas. Māksla izglīto, izklaidē, šokē, apliecina statusu, reflektē pati par sevi. “Kas es esmu?” reizēm jautā mūsdienu māksla un mūsdienu mākslinieks.

Jānis Balodis un Krista Burāne ir cilvēki ar aktīvu pozīciju; viņiem ir, ko teikt gan par sociāliem, gan par politiskiem, gan par dabas procesiem. Vai tā ir misijas apziņa, kas abiem liek veidot šādas izrādes? Un vai cilvēki viņus sadzird?

Šoreiz radio Naba studijā abi mākslinieki, jautājumus uzdod Sanita Rībena, mūzikas redaktors Didzis Taurītis.

Lasīt vairāk

13:00

Mūzika

15:00

Bron-Hīts

Bilingvālā dzejas antoloģija "Pādejais modeļs / The Last Model"

Londonā klajā nākusi bilingvālā dzejas antoloģija "Pādejais modeļs / The Last Model" latgaliešu un angļu valodā, un tā drīz būs pieejama arī lasītājiem Latvijā. Šajā grāmatā iekļauti Ligijas Purinašas, Raibīs (Oskara Orlova) un Ingridas Tāraudas darbi. Studijā viesosies antoloģijas sastādītājs un tulkotājs Džeids Vils, kas pastāstīs par antoloģijas tapšanu, savu ceļu līdz latgaliešu literatūrai un aizraujošo tulkošanas procesu. Būs dzirdami arī antoloģijā iekļauto dzejoļu lasījumi latgaliešu un angļu valodā.

Raidījumu vada Signe Viška un Lauris Veips.

Lasīt vairāk

16:00

Mūzika

17:00

Mūzika

Vakara pārraides

18:00

Mūzika

19:00

Mūzika

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Dievišķās balsis

Jaunākie albumi no Austrumeiropas

Iespaidojoties no nesen DKFM veidotatā raidījuma par austrumeiropas jaunajām grupām un secinot, ka sen nav bijis raidījums par šo reģionu, apskatīsim vairākas labas jaunās grupas. Sevišķi izcelt gribu Krakovas (PL) "dreampop/dreamgaze" kvintetu "Strangers In My House", kas būs ar debijas EP/LP "Strangers In My House" (2020). Laba debija tikai 2019.gadā dibinātajai grupai. Albums apvieno `Cocteau Twins` ietekmes ar mūsdienu"dreamgaze" vēsmām. Grupa iekļauta DKFM apritē. Vēl no Polijas būs jauns "postpunk" kvintets no Poznaņas "Bez" ar debijas LP "Bańki Mydlane" (2019 / albums poļu valodā). No Čehijas būs jauns Prāgas "indie/dreampop" trio "Whyyes" ar debijas EP (2020 /krievu valodā). Vēl no Čehijas būs divas agrāk bijušas grupas - Ostravas "indiepop/dreampop" kvintets "Places" , kurš kopš debijas LP "Distant Edges" (2016) / bija raidījumā) izdevis vairākus singlus un būs ar jaunāko no tiem - "Quiet Sirens" (2020). Taboras duets "Kalle" izdevis jaunu dziesmu pusakustisko EP kopā ar pavadošo grupu. 2019.gadā bija arī EP Čehijas tūre kopā ar norvēģu mākslinieci Ane Bjerkan. Labs atradums ir lokālais Serbijas "indierock" kvintets "Dingospo Dali" no Belgradas, kas dzied serbu valodā un būs ar otro LP "O Nečemu Lepom" (2020). Raidījuma noslēgumā būs Slovēnijas duets "All Strings Detached", kas jaunajā trešajā LP "Septet" (2020) ap sevi pulcinājis grupu, izveidojot gana pārliecinošu "electroacoustic" albumu angļu valodā (grupa bija raidījumā ar otro LP "There's Something Painful About the Pearls" (2017)).

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Zeme

01:00

Mūzika