• Piektdiena, 2020. gada 27. novembris
  • Vārda diena: Lauris, Norberts
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

07:00

Mūzika

08:00

Nabarīts

10:00

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

15:20

Mūzika

16:00

Rīgas stāsti

16:30

Mūzika

Vakara pārraides

19:00

KŪL

Fotogrāfa Toma Harjo izstāde "Izredzes" atklāj Rīgas Fotogrāfijas biennāli

Fotogrāfa Toma Harjo izstāde "Izredzes" ir Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2020 pirmā izstāde. Tā neseno Covid-19 raisīto notikumu kontekstā, svaigi un kontemplatīvi aicina domāt par cilvēka dzīves trauslumu un mainīt skatiena perspektīvu – no šauri personiskas uz vispārcilvēcisku. Toms Harjo darbu sērijā “Izredzes” pēta fotogrāfijas iespējas padarīt portretu par abstraktu notikumu vai sajūtu izteicēju, iestudējot sev personiski būtisko un interesanto fotogrāfisku etīžu formā. Cilvēku ieskaujošās dabas ainavas šeit atklājas kā prātam pakļautas un tematizētas sistēmas – inscenējumi, ko pastiprina putna lidojuma perspektīva un skatiens uz dzīves notikumiem no kāda augstāka, ikdienā nesasniedzama punkta. Šī perspektīva ir gluži kā centieni fiksēt citādā klātbūtni mūsu pašu ikdienā, atgādināt un apliecināt sev, ka šis skatupunkts patiesi eksistē un vērš citādākas zemes lietas un notikumus. Skats uz ekspozīcijām galerijā “ALMA” pilsētas dzīvei ir pieejams 24 stundas, pateicoties uz ielu vērstajām stikla sienām un diennakts apgaismojumam.

Rīgas Fotogrāfijas biennāle ir starptautisks laikmetīgās mākslas notikums, kas fokusējas uz vizuālās kultūras analīzi un māksliniecisku reprezentāciju. Biennāles tematika aptver jautājumus no kultūras teorijas līdz aktuāliem sociālpolitiskiem procesiem Baltijas un Eiropas reģionā, tiecoties fiksēt un mākslas festivāla formātā piedāvāt kopīgi izprast pasaulē notiekošās pārmaiņas, kuras mums nepieciešams ne tikai redzēt, bet arī iztēloties, tulkojot mūsdienās tik sarežģīto un piesātināto vizuālo valodu jēgpilnās attiecībās − starp ikdienu, kameras objektīvu, vēstures materiālu, laikmetīgo mākslu, tehnoloģijām un nākotni. Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2020 norises plānotas no 29. maija līdz 8. novembrim Rīgā, Cēsīs un Daugavpilī, piedāvājot apmeklētājiem daudzveidīgu izstāžu, diskusiju, simpoziju un meistarklašu programmu ar vairāk nekā 60 dalībniekiem no 13 valstīm. Vairums biennāles notikumu gaidāmi septembrī un oktobrī, kas norisināsies Izstāžu zālē “Rīgas Mākslas telpa”, Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un citviet.

Uz sarunu Radio NABA studijā viesosies fotogrāfs Toms Harjo un Rīgas Fotogrāfijas biennāles vadītāja Inga Brūvere.

Raidījumu vada: Anete Enikova

Lasīt vairāk

19:30

KŪL

"Baznīcu nakts" virtuāls ceļojums dievnamu dzīlēs

Šogad 30. maijā “Baznīcu nakts” Latvijā norisināsies jau septīto gadu. Pasākums kļuvis par garīgu kultūras pieredzi visas Latvijas dzīvē, ik gadu apvienojot vairāk nekā 100 dievnamu, kur ar dažādiem pasākumiem apmeklētāji tiek aicināti iepazīt baznīcu, tās kultūras un garīgās vērtības. Rīkotāji šogad aicina “Baznīcu nakts” aktivitātēm pievienoties tiešraidē, sekojot “Baznīcu nakts” kontam vietnē Facebook. Svinīgā “Baznīcu nakts” atklāšanas tiešraide sāksies pulksten 18.00 no Siguldas Jēzus sirds Romas katoļu baznīcas.  Vakara gaitā tiešraides būs redzamas arī no citiem dievnamiem. Bet šovakar Radio NABA studijā viesosies “Baznīcu nakts” organizatoru pārstāves Baiba Špēra-Špora un Inese Knipše, sarunā par baznīcas lomu mūsdienās, mūsdienīgu baznīcu un “Baznīcu nakts” nozīmi un aktualitātēm.

Raidījumu vada: Anete Enikova

 

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

21:00

Gaismas kaste

22:00

Mūzika

Ieskats Cēsu elektroniskajā mūzikā

Raidījumā izmantota RM ierakstu izdotā kasete "CEMI-1".

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika