• Piektdiena, 2020. gada 23. oktobris
  • Vārda diena: Daina, Dainida, Dainis
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

07:00

Mūzika

08:00

Mūzika

10:00

Mūzika

11:00

Mūzika

Pilsēta kā parks

Jānis Volberts, www.HaveaTree.com dibinātājs, ir izveidojis pakalpojumu, kas piedāvā iznomāt kokus un novietot vietās, kurās iestādīt tos nav iespējams infrastruktūras un pilsētas komunikāciju dēļ. Kā Jānis nonāca pie šādas idejas, cik sarežģīti to ir realizēt un kādi panākumi ir šobrīd? Pieslēdzies mums un klausies Jāņa pieredzes stāstu!

Raidījumu vada Zigurds Uldriķis.

Lasīt vairāk

11:30

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

15:15

Mūzika

16:00

Studentu pietura

17:00

Mūzika

Vakara pārraides

19:00

Mūzika

“Kommunalka-Community” par kopā sadzīvošanas mākslu

No pirmdienas, 3. augusta, Radio NABA ēterā jauns raidījumu cikls “Kommunalka-Community” par mākslu un kopā sa-dzīvošanu, ko Radio NABA veido sadarbībā ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centru un kas ir daļa no laikmetīgās mākslas festivāla “Survival Kit” publiskās programmas radio platformā. Raidījumu vada Inga Lāce, Latvijas laikmetīgās mākslas centra kuratore.

Nosaukums “Kommunalka-Community” iezīmē jautājumus un problēmas, kas Latvijā pastāv, veidojot iekļaujošu sabiedrību. Bieži vien šķiet, ka mēs esam kaut kur pa vidu – negribot pieņemt nekāda veida citādo – etniskās, rasu, seksuālās minoritātes, it kā šo kopā-sadzīvošanu joprojām uzspiestu padomju laika kommunalkas princips jeb komunālais dzīvoklis. Turklāt tikpat lielu pretestību izraisa arī no angļu valodas nosaukumā speciāli netulkotais vārds “community” jeb kopiena. Kāds tad ir un kāds varētu būt Latvijas sabiedrības modelis starp "kommunalku" un "community"? Šajā raidījumā kopā kopā ar dažādiem viesiem mēģināsim saprast problēmas un ieskatīties risinājumos iekļaujošākas nākotnes sabiedrības veidošanā, īpašu uzmanību pievēršot ar rasismu saistītām problēmām. 

Lai gan dažkārt arī Latvijā mēdz izskanēt citi viedokļi un šis jautājums tiek apspriests, mūsu mērķis ir diskusiju turpināt un padziļināti izprast ar rasismu saistītās problēmas. Uz pirmo sarunu tika aicināts intergrācijas eksperts, sociālās uzņēmējdarbības ekosistēmas “Make Room” vadītājs Miks Celmiņš, kurš ikdienā strādā ar imigrantiem, ārvalstu studentiem un arī pandēmijas laikā tiem palīdzēja nokārtot gan praktiskus, gan administratīvus jautājumus saistībā ar pabalstu piešķiršanu un tamlīdzīgi. Šobrīd Celmiņš stādā pie jaunas iniciatīvas “Iekļaujošas sabiedrības centrs”.

Raidījumos apskatāmie jautājumi tiks vērtēti arī dažādu mākslas institūciju darbības kontekstā. Raidījuma muzikālais noformējums tiek veidots sadarbībā ar “Survival Kit” 10 mākslinieku, Dj Cassius Fadlabi (Hartūma/Oslo).

Radio NABA ēterā raidījums būs dzirdams pirmdienās, no 3. augusta, katru otro nedēļu plkst. 19.00.

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

21:00

Stacija OB

22:00

Mūzika

Jūlijs 2020

Raidījuma mērķis ir veicināt vinila kultūras attīstību Latvijā. Lai to paveiktu, pirmais deju un elektroniskās mūzikas orientētais vinila veikals pilsētā “Riga Biit Me” katru mēnesi dalīsies ar ierakstu atlasi no dažādiem žanriem un stiliem. Raidījums tiks veidots gan no latviešu mūziķu ierakstiem, gan no starptautisko mākslinieku darbiem un mūzikas ierakstu leibliem.

Bibio - Oakmoss
Soft Machine - Penny Hitch
Soft Machine - Down the road
Maston - Rain dance
Maston - Old Habits
Blue Magic - Welcome To The Club
EDIKANFO - Nka bom
Circle - Disco Break (Woody Bianchi Edit)
Nat Bush - Taste Of Love Again
Contact Music - Keep On Dance (Intrumental Version) '83
Quaid - City of Dreems Quaid - private myths
Prins Emanuel - Gli Ornamenti

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Audiogramma

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika