• Piektdiena, 2020. gada 23. oktobris
  • Vārda diena: Daina, Dainida, Dainis
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

07:00

Mūzika

08:00

Mūzika

10:00

Mūzika

11:00

Mūzika

11:45

Mūzika

Dienas pārraides

12:00

Mūzika

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

15:15

Mūzika

16:00

Studentu pietura

17:00

Mūzika

Vakara pārraides

19:00

Atrastās skaņas

Globālā lokalizācija un pasaules mūzika

Jaunumi tradicionālajā un pasaules mūzikā no dažādām mūsu zemeslodes malām - tunisiešu producents Sofjans Ben Jusefs no Briseles un tamilu dziedātāji projektā Ammar 808 "Global Control / Invisible Invasion", brazīliešu dziedātājs Jans Laserre ar albumu "Átimo", bosniešu un horvātu dziedātāja Amira Medunjanina ar albumu "For Him And Her", mordviešu grupa Merema ar albumu "Kezeren Koiht", palestīniešu grupa no Jordānijas 47 Soul ar albumu "Semitics" un pakistāniešu dziedātājs Ustads Saami ar lūgšanu svētajam.

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

21:00

Dabaskats

Amerika Melnā protesta spīlēs

DABASKATS turpina iegremdēties melnā protesta okeānā, kurš savus lielākos viļņus vienmēr un tagad ir vēlis pār Amerikas kontinentu. Melnais Spēks jeb Black Power – tāds bija Malkolma X un Melno Panteru ideoloģijas stūrakmens. Afro identitātes apziņa kopā ar ASV demokrātijas vērtībām (lasi: atļauju nēsāt ieročus) radīja to īpašo, bet trauslo amalgamu, kas liek melnādaino protestam izlauzties no Babilonas žņaugiem ar apskaužamu regularitāti līdz pat šim brīdim. Raidījumā Krums un Edis dumpīgā regeja pavadībā met skatu uz liesmojošo Ameriku. Tagad DABASKATS uzdod vienkāršu jautājumu – vai šībrīža BLM izlaušanās ir tas pats protests, kura vārdā savu dzīvību atdeva Martins Luters Kings? Vai šodienas protestu vada tie paši cēlie sapņi par vienlīdzību un “dienu, kad bijušo vergu un vergturu dēli spēs sēsties pie viena brālības galda”? Daudziem sāk rādīties, ka šī ir kāda jauna, melīgu mēdiju, veikalu zagļu un pieminekļu apgānītāju apsēsta kustība, kura aizmirsusi savas saknes. Bet regejs sauc cīņā - saglabājot pašcieņu un respektējot citādo.

Lasīt vairāk

22:00

Mēnesspiens

Abas mēness puses

Šajā raidījumā izskanēs jaunumi no Télépopmusik un Yo La Tengo, tāpat klausīsimies mūziku no Fila Brazilia, Minami Deutsch, Group Listening un citiem. Mēnessdziesmu izpildīs britu jaunā mūziķe Celeste. Tiekamies nesteidzīgajā pirmdienā!

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Audiogramma

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika