• Pirmdiena, 2021. gada 19. aprīlis
  • Vārda diena: Vēsma, Fanija
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

09:00

Mūzika

10:00

Zvaigznīšu brīdis (ZB)

Mākslas dienas

Tieši 10.aprīlī, 1959.gadā Latvijā sākās pirmās Mākslas dienas, kaut gan galvenie notikumi risinājās 12.aprīlī.
Raidījums veltīts šo svētku gadadienai.
Tajā dzirdēsim akadēmiķa, profesora O.Spārīša stāstu par cilvēka ķermeņa attēlošanu mākslā. 
Attiecīga mūzika komentēs katru akadēmiķa stāsta fragmentu.

Lasīt vairāk

11:00

Mūzika

Dienas pārraides

12:00

Nezāle

Mikroplastmasa

Aizvien mazāks kļūst to cilvēku skaits, kas vēl joprojām dzīvo maldīgā neziņā par plastmasas dzīves ilgumu. Mēs un jūs, protams, zinām, ka šī brīža aplēses liecina -  plastmasas izstrādājumi, no kuriem liela daļa agrāk vai vēlāk savā nodabā sāk klīst pa jūrām un okeāniem, tā dzīvosies ilgi jo ilgi. Iespējams, savu pustūkstoti gadu.

Bet vai jūs zinājāt, ka arī mēs paši pamazām "plastmatizējamies" pavisam burtiskā nozīmē? Plastmasa, lai arī var lepoties ar tik nopietniem mūža plāniem, pamazām tomēr vidē sadalās. Mēs to ieelpojam, mēs to iedzeram kopā ar ūdeni, mēs to apēdam.

Vai to ir iespējams mainīt?

Šoreiz radio Naba studijā viesos Inta Dimante-Deimantoviča, Latvijas Hidroekoloģijas institūta pētniece, Ilze Neimane, Ekodizaina kompetences centra eksperte un uzņēmēja Laura Žukovska-Supe.

Sarunu vada Sanita Rībena, mūzikas redaktors Didzis Taurītis.

Lasīt vairāk

13:00

Mūzika

15:00

Bron-Hīts

LaLiNABA: labākie tulkojumi

Ēterā atgriežas LaLiNABA. Raidījumā dzirdamas ekspresintervijas ar 2021. gada Latvijas Literatūras gada balvas nominantiem kategorijā Labākais tulkojums: Denu Dimiņu (Edvards van de Vendels, "Zilās zāles vasara"), Māru Poļakovu (Leonīds Dobičins, "Enpils"), Daci Meieri (Jurga Vile, "Sibīrijas Haiku") un Jāni Elsbergu (Čārlzs Bukovskis, "Kodiens").

Sarunas par tulkošanas procesu, tulkotajiem autoriem un nominantu nākotnes plāniem.

Raidījumu vada Lauris Veips un Signe Viška.

Lasīt vairāk

16:00

Mūzika

Vakara pārraides

19:00

Mūzika

20:00

Volņēņija

Vol. Kas man ir jādara? vol.1

"Piemēram, tas ir kā bifelis, kas iet cauri žogam. Viņa galva, ragi, četras kājas ir izgājušas. Bet kāpēc aste netiek cauri?" Kāpēc cilvēkam kaut kas ir jādara un kāpēc bieži labāk ir neko nedarīt? Vai aiz rosīga darba nav noslēpies slinkums? Raidījumā tiks translēta tiesas sēdes lieta Nr.daudz, un izstādītas fotogrāfijas.

Vada Jurģis Lūsis un Elīza Dombrovska.

Lasīt vairāk

21:00

Mūzika

22:00

Dievišķās balsis

Jaunākais "dreampop/dreamgaze" no ASV

Raidījumā apskatīsim septiņas grupas ar jauniem albumiem "dreampop/dreamgaze" žanros no ASV.

Pirmo reizi ar otro LP "This In Not a Dream" (2020) būs deviņu mūziķu "dreampop/indietronic" apvienība no Losandželosas (CA) "Sumeau". Grupā ir divas vokālistes, vijolniece, čellists. Viņu debijas LP "Sumeau" izdots 2014.gadā.

Trešo reizi ar jaunu EP "Tired and True" (2020) būs Portlendas (OR) vokālistes/ģitāristes/dziesmu autores Maya Stoner grupa "Floating Room". Agrāk esam apskatījuši kvarteta debijas LP "Sunless" (2016) un otro LP "False Baptism" (2018).

Otro reizi būs piecas grupas - pieredzējušais Sanfrancisko (CA) "dreamgaze" kvintets "Echodrone" ar ceturto LP "Resurgence" (2021). 2018.gadā apskatījām trešo LP "Past, Preset and Future". Grupa ir DKFM apritē.

Čikāgas (IL) kvartetam "Fauvely", kura līdere ir Sophie Brochu, iznācis debijas LP "Beautiful Places" (2021). Labs "slowcore" albums. 2019.gadā grupas debijas EP "This is What the Living Do" tika iekļauts raidījuma EP TOP 25. Grupa arī ir DKFM apritē.

Ar otro LP "Change" (2020) būs Miniapolisas (MN) "dreampop/artrock" duets/pāris Alicia un Joe Christenson jeb "All Eyes".Pasen apskatījām tolaik kvarteta debijas LP "Shelf Life" (2012).

Pēc diviem EP, kuri tika apskatīti raidījumā pagajušogad un šogad martā, iznācis Hjūstonas (TX) kvarteta "Velveteen Echo" debijas LP "Mirrors/Myths" (2021).

Otrais LP "Yours With Affection and Sorrow" nesen izdots Portlendas (Maine) "dreamgaze/shoegaze" klasiskam kvartetam "Crystal Canyon", kurš ir viens no aktuālajiem DKFM. 2018.gadā maijā apskatījām viņu debijas LP "Crystal Canyon" (2018).

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika