Ceturtdiena, 2021. gada 2. decembris

Vārda diena: Sniedze, Meta

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

08:00

Nabarīts

10:00

Mūzika

11:00

Latvijas dēkaiņi

Latvijas Dēkaiņi #29 - Māris Lazdiņš

Latvijas Dēkaiņu 29.epizodē ar savu dēku ciemos piedzīvojumu organizācijas "Lūzumpunkts" vadītājs un piedzīvojumu meklētājs, kā arī divu meitu tētis - Māris Lazdiņš!

Māris būs pirmais mūsu podkāsta viesis, kurš dalīsies ar piedzīvojumu, kas īstenots kopā ar ģimeni - sievu un divām meitām. Ziemassvētkus nosvinot jau decembra sākumā, ģimene nolēma īstos ziemas saulgriežus, gada nogali un janvāra pirmās dienas pavadīt Šrilankā, baudot tirkīzzilus ūdeņus un siltus pludmales liedagus, sērfojot un izpētot vietējās pilsētiņas.

Epizodes viesis ir pārliecināts, ka Šrilanka ir viens no draudzīgākajiem galamērķiem ceļojumam ar ģimeni, turklāt tā ir arī unikāla iespēja savvaļā redzēt gan delfīnus, gan ziloņus, kas krietni pārsniedz parasta tuktuka izmērus. :) Māris dalīsies ar praktiskiem padomiem, kas jāņem vērā, ceļojot ar ģimeni, ieteiks svarīgākos pieturpunktus Šrilankā un pastāstīs, kā ceļošana ar bērniem attīsta viņu sociālās prasmes un veido kopības sajūtu!

Piedzīvojumu organizācijas "Lūzumpunkts" mājaslapa.

Lasīt vairāk

11:30

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

Dienas apskats. Atklātā lekcija par epidemioloģisko drošību Covid-19 laikā

Latvijas Universitātes (LU) Medicīnas fakultāte (MF) aicina ikvienu universitātes studentu un darbinieku piedalīties atklātā lekcijā par epidemioloģisko drošību Covid-19 laikā. Lekcija plānota šodien, 21. oktobrī, plkst. 17.00 Microsoft Teams vidē.

Izglītības, zinātnes un vides temati:
- Klimata pārmaiņām veltīta hakatona rezultāti.
- Jelgavas novadā uzstāda inovatīvas meteoroloģisko novērojumu stacijas.
- NASA plāno bezvadu internetu ieviest arī uz Mēness.

Kultūras temati:
- Ivars Zviedris veido dokumentāli muzikālu pandēmijas filmu „Bahs pret Covid”.
- Ar jaunām nominācijām papildināts UNESCO programmas “Pasaules atmiņa” Latvijas nacionālais reģistrs.
- Izdevniecībā Neputns klajā nākusi serbu dzejnieka Vasko Popas dzejas izlase.
- Brīvības pieminekļa mākslinieciskā izgaismošana sāksies 18. novembrī.

Lasīt vairāk

15:20

Mūzika

16:00

Mūzika

16:30

Mūzika

Vakara pārraides

19:00

KŪL

Hermanis Ničs. Austrijas avangards Rīgas kultūras telpā

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā Vecrīgā, Skārņu ielā 10 pagājušajā svētdienā tika atvērta skatītajiem Austrijas avangarda mākslinieka Hermaņa Niča personālizstāde “Orģiju un mistēriju teātris”. Raidījumā būs klausāma saruna ar izstādes kuratori Līnu Birzaku Priekuli - par mākslinieku, idejām, vidi un kontekstu.

1960. gados Hermanis Ničs kopā ar Ginteru Brusu, Oto Mīlu un Rūdolfu Švarckogleru veidoja vienu no radikālākajām 20. gadsimta mākslas kustībām, kas mākslas vēsturē pazīstama ar nosaukumu “Vīnes akcionisti”. Par savu mūža darbu viņš atzīst 50. gadu beigās radīto Orģiju mistēriju teātri, kas ir intensīva mākslas pieredze, kurā savienojas glezniecība, teātris, mūzika un lirika ar liturģiski reliģioziem elementiem.

Izstādes vieta – Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, kas atrodas bijušajā Svētā Jura baznīcā (1204) un ir senākā saglabājusies mūra celtne Rīgā, nav izvēlēta nejauši. Kristīgo rituālu pārradīšana ir viena no būtiskākajām Niča mākslas sastāvdaļām. Līdz ar to pati telpa kļūst par svarīgu izstādes elementu, kurā savienojas galvenie autora daiļrades punkti. Ekspozīcijā apskatāmi zīmīgākie Hermaņa Niča mākslas rituāli – dokumentāli videomateriāli no Orģiju mistēriju teātra akcijām ar kulmināciju akcijā “Sešu dienu spēle”, darbības glezniecības paraugi, lielformāta grafikas un dokumentālas fotogrāfijas.

Raidījumu vada: Anete Enikova

 

Lasīt vairāk

19:30

KŪL

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Mūzika

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika