• Piektdiena, 2021. gada 14. maijs
  • Vārda diena: Elfa, Elvita, Aivita, Krišjānis
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

09:00

Saeimas plenārsēdes

11:00

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Mūzika

15:20

Mūzika

16:00

Mūzika

17:00

Subjektīvie mērījumi

Vilnis Vējš. Uz intriģējošas robežas starp “nē” un “jā”

Mākslas kritiķis un publicists Vilnis Vējš regulāri raksta un publicē recenzijas par mākslu dažādos medijos. Atšķirībā no citiem autoriem mākslas kritikas jomā, kuriem parasti ir mākslas vēstures un teorijas izglītība, Vilnis Vējš vispirms apguvis mākslu kā praktiķis. Viņa rakstītie teksti ir saistoša lasāmviela un pauž iedziļināšanos mākslas procesos, uz ko izaicina arī lasītāju (un mākslas skatītāju).

Vilnis Vējš studējis scenogrāfiju Latvijas Mākslas akadēmijā un audiovizuālo mākslu Latvijas  Kultūras akadēmijā. Raksti publicēti vairākos laikrakstos un interneta portālos (“Studija”, “Satori”, Arterritory” u.c.). 2016.gadā saņēmis Normunda Naumaņa balvu mākslas kritikā, izceļot gan Viļņa Vēja literārās dotības, gan recenziju kvalitāti. No 2019.gada ir viens no radio “Klasika” raidījuma “Mākslas vingrošana” vadītājiem.

Raidījumu vada Ieva Nagliņa.

Raidījums "Subjektīvie mērījumi" par mākslas izziņu skan LR6 LU radio NABA 95,8 FM pl. 17.00-18.00 katru otro ceturtdienu.

Raidījums top ar Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.

Lasīt vairāk

Vakara pārraides

18:00

Mūzika

19:00

Zinātnes vārdā

Latvijas lielie plēsēji. Saruna ar Jāni Ozoliņu

Kāda ir lāču ģimenes struktūra? Ko lācis ēd pusdienās? Kādu midzeni iekārto lūšu mātīte? Kā medī vilku bars? Kurš plēsējs vislabāk jūtas sniegotās ziemās? Kāds svešzemju plēsējs ir ienācis Latvijā?

Par šiem un citiem jautājumiem runāsim ar Latvijas valsts mežzinātnes institūta Silava vadošo pētnieku, zoologu Jāni Ozoliņu.

Raidījumu vada Ieva Siliņa.

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

21:00

Zari un lapas

Batushka – poļu metālisti, kuri no vienas grupas uztaisīja divas

Stundu garš ieskats poļu black metal grupas “Batushka” daiļradē. Raidījuma viesis – pašmāju rokgrupas “Pauls Raimonds” dalībnieks Dāvis Bikšus. 

Lasīt vairāk

22:00

Signāls

Sadarbības tīkli

Runāsim par sadarbības tīkliem.

Kā naktsdzīves dalībniekiem pastāvēt par vienotiem mērķiem?  Kādi atbalsta mehānismi iespējami māksliniekiem un iestādēm pandēmijas laikā? Kādas ir citu pieredzes starptautiskos sadarbības projektos?

Raidījumā viesos Bogdan Taran (Amber Muse) un Lena Smelova(moow.lv), kā arī vakara gaitā sazvanīsimies ar Kasparu Lielgalvi (Free Riga), Ella Overkleeft un Daniel Mariash (Pietro).

Raidījumu vada Vadims Pitlans un Kaspar Kondrat.

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

Epizode #230

Šis Amber Muse raidošovs ļaus jums izjust veselu nakti klubā 60 minūšu laikā. No skaistām disko kompozīcijām līdz enerģiskiem deju grīdu grāvējiem. Soulphiction, Session Victim, Sousk, Joseph Capriati, Danilo Plessow (MCDE) un citi.

Lasīt vairāk

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika