• Trešdiena, 2021. gada 27. oktobris
  • Vārda diena: Lilita, Irita, Ita
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

08:00

Nabarīts

10:00

Mūzika

11:00

Latvijas dēkaiņi

Latvijas Dēkaiņi #27 - Zane Skujiņa

Par godu raidījuma "Latvijas Dēkaiņu" viena gada dzimšanas dienai, jubilejas 27.epizodē mūsu viešņa ir viena no podkāsta vadītājām - Zane Skujiņa. Paralēli satura veidošanai dēkaiņu podkāstam, Zane strādā Latvijas Paralimpiskajā komitejā par projektu un komunikācijas speciālisti, savukārt brīvajā laikā labprāt aizraujas ar dziedāšanu un aktīvu atpūtu.

Zane šajā epizodē dalīsies ar stāstu par divu nedēļu stopēšanu Marokā, kurš, kā atzīst pati, ir bijis viens no lielākajiem piedzīvojumiem viņas dzīvē. Stopējot no pilsētas uz pilsētu, Zane ar ceļabiedru Uldi uzkāpa Ziemeļāfrikas augstākajā virsotnē Tubkālā (4167m), nakšņoja Sahāras tuksnesī, pabija vienā no vecākajām pilsētām pasaulē, un baudīja Marokas iedzīvotāju labvēlību, piemēram, labprāt nakšņojot vietējo iedzīvotāju piedāvātās naktsmītnēs.

Zanes Instagram

Lasīt vairāk

11:30

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

Dienas apskats. LU Jauno tehnoloģiju un inovāciju diena

Jau rīt norisnāsies viens no LU gada gaidītākajiem pasākumiem – Jauno tehnoloģiju un inovāciju diena 2021. Šogad plānota plaša un interesanta divu dienu programma, 23. un 24. septembrī, ar vadmotīvu Spēja, iespēja – ilgtspējīgas inovācijas. Zināšanu agora, ideju laboratorijas un daudzveidīgas iespējas iesaistīties studentiem, pētniekiem, kā arī ikvienam LU darbiniekam, absolventam un atbalstītājam.

Izglītības, zinātnes un vides temati:
- LU Jauno tehnoloģiju un inovāciju diena.
- Pasniegta Igaunijas un Latvijas Valodu balva.
- Pasaulē garākā alu sistēma kļuvusi vēl garāka.
- Koronavīrusu var padarīt neaktīvu ar elektrības palīdzību.

Kultūras temati:
- Rīgas cirks piedāvā interaktīvu digitālo izrādi pilsētvidē.
- Čiekurkalna patiltē izveidota ielu mākslas galerija.
- Džemmas dienas Mežaparkā.
- Izstāde “Paštrokšņi” par slimības pieredzes stāstu.

Lasīt vairāk

15:20

Mūzika

16:00

Mūzika

16:30

Mūzika

Vakara pārraides

19:00

KŪL

RIXC festivāls šogad pievērsīsies cilvēku sensorai uztverei un ķermeņa pieredzei

Ikgadējais RIXC Mākslas un Zinātnes festivāls šogad norisināsies no 23. līdz 25. septembrim virtuāli un Latvijas Nacionālajā bibliotēkā – šoreiz festivāla programma atklās tēmu “PostSENSORIUM”, pētot cilvēku gan virtuālās, gan reālās dzīves izaicinājumus, kuru pārvarēšanai uzmanības centrā ir festivāls nostādīs cilvēku sensoro uztveri un ķermeņa pieredzi.

Raidījumā būs dzirdama saruna ar festivāla direktori Rasu Šmiti.

Lasīt vairāk

19:30

KŪL

Liepājas Mūsdienu mākslas forums atklāj mūsdienu mākslas noslēpumu meklējumos

No 24. līdz 26. septembrim festivāls “Liepājas Mākslas forums’21” jau septīto reizi aicina būt kopā mūsdienu mākslas jaunatklājumu svētkos. 10 spilgti notikumi piedāvās laikmetīgās mūzikas, vizuālās un kustību mākslas notikumus, kā arī divas pirmizrādes ģimenēm un trīs kino mākslas darbus. Festivāla programmā gaidāma Beļģijas, Francijas un Latvijas mākslinieku dalība, un to kā ierasts organizē Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars”.

Raidījumā būs dzirdama saruna ar foruma mākslinieciskā vadītāja Baiba Bartkevča.

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Mūzika

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

Jaunie vārdi laikmetīgajā dejā - Marģers Vanags un Vladimirs Goršantovs

Pavasarī viņi bija teju divdesmit, kas absolvēja Latvijas Kultūras akadēmijas laikmetīgās dejas bakalaura programmu, pavisam klusi, īpašam skatītāju lokam parādot savas diplomdarbu izrādes. Tuvojoties LKA skatuves mākslas un audiovizuālās mākslas festivālam "Patriarha rudens" piedāvājam sarunu ar diviem jaunajiem horeogrāfiem Marģeru Vanagu un Vladimiru Goršantovu.

Lasīt vairāk

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika