• Ceturtdiena, 2021. gada 4. marts
  • Vārda diena: Alise, Auce, Enija
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

Dienas apskats. Izsludināts jauns konkurss dabaszinātnēs un medicīnā

Līdz 2021. gada 31.martam Latvijas Universitātes (LU) fakultāšu, institūtu, aģentūru un citu struktūrvienību darbinieki ir aicināti pieteikt projektus dabaszinātnēs un medicīnā finansējuma saņemšanai.  
Lai pieteiktu projektu, aizpildīta pieteikuma forma latviešu/angļu valodā ar pievienotajiem materiāliem ir elektroniski jānosūta LU fondam uz fonds@fonds.lv.

Lasīt vairāk

15:20

Mūzika

16:00

Zibens pa dibenu

# 184 "Remains" albums: Kā mūžība (1995)

Grupas "Remains" 1995.gada albums "Kā Mūžība".

Linards Kalniņš, kurš savulaik zīmēja raidījumā apskatīto laika posmu līknes, teiktu, ka raidījumam pašlaik ir deviņdesmito gadu fāze. "Remains" bija Latvijas metālmūzikas attīstībā nozīmīgā personāža - ģitārista, vokālista, studijas un koncertu tehnikas vīra, daudzu albumu ierakstu skaņu inženiera Jāņa Levita grupa, ko viņš izveidoja pēc aiziešanas no apvienības "Huskvarn". Ņemot vērā, ka šīs grupas elki bija "Metallica", Levita stāsts sasaucas ar Deiva Masteina atlaišanu no slavenās amerikāņu grupas. Bet gan jau tas tā nebija speciāli. Izdzirdot "Remains", lielākie metāla fani, nenoliedzot, ka šis albums Latvijā uzsāka death metal žanru, uzreiz piemin amerikāņu grupu "Death" (nosaukums tikai sakrīt ar septiņdesmito gadu sākuma melno panku apvienību), bet jāņem vērā, ka deviņdesmito gadu sākumā ārzemju ieraksti šeit nebija ne tuvu tik pieejami, kā tagad, tāpēc Remains skanējums Latvijas grupai bija svaigs, un šis albums labi skan joprojām, kaut sākotnēja kvalitātē ieraksts diemžēl nav saglabājies, un vislabākais pieejamais ir ciparojums no kasetes, ko izdeva Mapl.

Megnetofona māstera lente sen zudusi, un gan jau tā DAT kasete, no kuras tiražēja audiokasetes, arī sen pazudusi no vairs neeksistējšās izdevniecības pagrabiem (papildinājums - esot gan saglabājusies).

Basģitārists Uģis Jaunslavietis uzskata, ka šajā albumā dzirdamais ir labākais, ko viņš ieskaņojis, un atceras, ka toreiz esot aizņēmies bezladu basu no nupat aizsaulē aizgājušā Skripa. Jāatzīst, ka tas patiešām bija instrumentu instruments, ko sanācis apspriest arī ar pašu Skripu.

Studijas viesis - Jānis Levits.

Lasīt vairāk

17:00

Mūzika

Vakara pārraides

18:00

Mūzika

18:30

Mūzika

19:00

Mūzika

20:00

Mūzika

21:00

Conexao FM Brasil

22:00

Skaņu mežs

Vienāda interese

Raidījumā skanēs mūzika gan tikai dzirdēšanai, gan klausīšanai - nesen izdota elektroniskā mūzika, kā arī vecāki skaņdarbi.
“Ja mums būtu vienāda interese par katru garām ejošo skaņu, tad mēs netiktu šķelti ar konkrētiem ārējiem objektiem, un mums vairs nebūtu jāmeklē apvienošanās; mēs varētu dzīvot mūžīgi atvērti pārejošām lietām. Šajā stāvoklī mēs uzzinātu, ka "atšķirībā no gliemeža, mēs sevī nesam savas mājas, kas mums ļauj tikai lidot vai tikai palikt - lai izbaudītu abus."

Programmā:

Erik Satie - Gnossienne No.1 1893
Bernard Herrmann - Sport and Iris 1975
Pauline Oliveros - A Love Song 1985
Jon Hassell - RaviniaVancouver (Part) 1987
Maryanne Amacher - Living Sound, Patent Pending Music For Sound-Joined Rooms Series (Edit) 1980
Vit Fana - Sänkt 2016
Nurse With Wound - Soliloquy for Lilith 2 1988
Aube - MR2-E 2002
Regis - Slave To The Inevitable 2001
400PPM - Evitandus 2013
Liebestod - The Public Hero 2016
Reeko - Dogma 01 2021
Venus Ex Machina - Nachtspiel 2021

Raidījumu veido DEE.

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:00

Mūzika