• Piektdiena, 2021. gada 14. maijs
  • Vārda diena: Elfa, Elvita, Aivita, Krišjānis
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

08:00

Mūzika

10:00

Digitālās Brokastis

Ar ko sākt, ja vēlies pats komplektēt un uzbūvēt savu datoru?

Raidījumā Digitālās Brokastis dzirdēsiet iknedēļas tehnoloģiju ziņu topu. Savukārt raidījuma otrajā daļā sarunā ar tehnoloģiju blogeri Lauri Āboliņu un tehnoloģiju entuziastu Arturu Kovrigo noskaidrosim - ar ko sākt, ja vēlies pats komplektēt un uzbūvēt savu datoru.

Vada:

Artis Ozoliņš
Rihards Blese

Lasīt vairāk

11:00

Mūzika

11:30

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

15:20

Mūzika

16:00

Mūzikas sirds

Datu nesēju atlīdzības, festivālu sezona un nedēļas albums

Pēc nedaudz ieilguša pavasara brīvlaika pie mikrofoniem atgriežas “Mūzikas Sirds” ar svaigākajiem mūzikas jaunumiem un ierakstiem.

Industrijas jaunumos par mēneša sākumā Latvijā ieviestajām datu nesēju atlīdzības izmaiņām, “Apple Music” autoratlīdzību izmaksu grozījumiem, kas sola vienlīdzīgi vērtēt lielos un neatkarīgos izdevējus, kā arī “Beggars Group” izdevniecības ceļu ilgtspējīgas un “oglekļa neitrālas” darbības virzienā.

Kamēr pasaule cenšas tikt skaidrībā par šī gada festivālu sezonu, izskaņai tuvojas skandalozi leģendārā “Fyre” festivāla tiesas prāvā, kas aizsākās 2017. gadā.

Mūzikas un ekranizāciju krustpunktos šonedēļ izcēlies britu mūziķis Morisejs, kurš publiski izteicis savu aizvainojumu par to, kā viņš attēlots jaunākajā “Simpsonu” epizodē, bet ar strīdīgu auditorijas viedokli sagaidītas ziņas par aktieri, kurš attēlos pankroka ikonu Džoiju Ramoni gaidāmajā “Netflix” filmā.

Nedēļas albuma godā šoreiz noise/hardcore/pop grupas “The Armed” ieraksts Ultrapop”.

Raidījumā dzirdēsiet arī interviju ar Oskaru no apvienības “Bēdu Brāļi”, kas 12. aprīlī publicēja savu debijas īsalbumu “Dzīvais”.

Lasīt vairāk

17:00

NABA Top

Top 25/10 LV jaunumi: Bēdu brāļi, Diāna Sus, aPēdājs, Hard Copy u.c.

Lasīt vairāk

Vakara pārraides

19:00

Fono-Grāfs

Gultā ar Ļeņinu

Raidījums “Fono-grāfs” šoreiz pievēršas Ļeņinam - vienam no nozīmīgākajiem 20.gs. revolucionāriem, kurš tieši šajā nedēļā svin savu 151. dzimšanas dienu. 1900.g. 2. aprīlī (15. aprīlī pēc jaunā stila) Rīgā ierodas Ļeņins, lai nodibinātu sakarus ar vietējiem sociāldemokrātiem. Laikabiedri atminas, ka Ļeņins Rīgā pastaigājās maskējies kā vidušķiras pārstāvis: ar mīkstu platmali galvā, baltiem cimdiem un elegantu spieķīti. Daļu sava laika viņš pavada nelielā, trūcīgi iekārtotā konspiratīvā dzīvoklī. 

Raidījuma ietvaros mēs ziņosim par Ļeņina memoriālo dzīvokli Rīgā, kā arī par joprojām notiekošajām viņa dzimšanas dienas svinībām. Taču Ļeņina revolucionārā darbība ir cieši saistīta arī ar viņa priekšstatiem par filozofiju, kurai arvien vairāk pievēršas Rietumu filozofi. Tieši tāpat arī meklēsim atbildes par Ļeņina konspiratīvā dzīvokļa iekārtojumu no mēbeļu filozofa perspektīvas.  

Raidījumā skanēs Radiomonadoloģijas 56. paragrāfs. Notiekošo studijā šonedēļ pārraudzīs Morālais Kalnietis.

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Histērija

Ragga Jungle

Šobrīd "ragga jungle" tiek uzzskatīts par atsevišķu atzaru drum & bass mūzikā, bet arī par to ir vesels stāsts no mūzikas vēstures skatu punkta. Pirmās liecības par šī novirziena rašanos ir atrodamas vairāk kā 30 gadu senos Lielbritānijā tapušos breakbeat hardcore ierakstos.

Par to arī sīkāk mūsu raidījumā ar attiecīgiem skaņas piemēriem.

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika