• Ceturtdiena, 2021. gada 25. februāris
  • Vārda diena: Alma, Annemarija
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

15:20

Mūzika

16:00

Mūzika

# 180 "Massicot" albums: Morse (2015)

Raidījums par grupas "Massicot" 2015.gada albumu "Morse".

Uldis Rudaks: "Jā, šis ir raidījums par latviešu mūzikas albumiem, un šī ir Šveices nevis Latvijas meiteņu avangarda roka grupa, bet, kā teica tās dalībniece Māra Krastiņa, kura viesosies arī raidījumā: "Ne visi latvieši patiesībā ir... latvieši." Māra grupā spēlē basģitāru un dzied, turklāt to dara latviešu valodā, dzīvojot Šveicē un spēlējot kopā ar meitenēm, kas nav latvietes, un līdz šim "Massicot" arī uzstājušās vairākas Eiropas valstīs publikai, kas nav latvieši, un latviešu valoda dziesmu tekstos nekad nav bijis iemesls, lai viņas kaut kur nesaprastu un neaicinātu. Meksikā sen dzīvojošais basģitārists Juris Tipa reiz teica, ka Māra Latvijas vārda nešanai pasaulē dara vairāk nekā tās neskaitāmās grupas, kas dzīvo Latvijā un domā, ka angļu valoda būs viņu cirvis, lai izsistu logu uz Eiropu, Ameriku, ASV utt. Lai veicas!
Ar "Massicot" mani iepazīstināja Ingus Bauškenieks - reiz jau nakts tumsā sēžot pie vecās Bufetes Gauja āra galdiņiem Tērbatas ielā, viņš pēkšņi spalgi iesaucās: ejam pie manis augšā - ir viena grupa, kas tev jādzird! Drīz vien iegādājos bandcamp šo plati Morse, un kopš tā laika esmu grupas fans. Jaunākais albums iznāca pagājušogad. Spēlējot viņu dziesmas publiski, neskaitāmi cilvēki nākuši klāt un ieinteresēti jautājuši, kas tas ir, kas tur skan? Baigi labs! Vairāki no viņiem ir mūziķi, kuru viedokļi tikai stiprina pārliecību, ka izvēle ir pareiza. Nosaukšu divus. Abus izcilus. Gregs Sonjē no amerikāņu grupas Deerhoof un Matīss Čudars, kurš tai laikā spēlēja grupā Spāre, pauda savu sajūsmu par Massicot, kad biju viņu plati uzlicis reiz Ventspilī Mika Magones rīkotajā pilsētas svētku koncertā uz Rozmarijas skatuves.
Jā, nu ir pienācis laiks iepazīstināt ar Massicot arī manā raidījumā. Ceru, ja ka viņas reiz uzspēlēs arī Latvijā, bet pagaidām tas vēl nav noticis, kaut "Skaņu Mežs" mēģināja. "Zemlikā" aizpagājušogad bija ģitāriste ar citu savu projektu, kurā spēlēja bungas."
 

Lasīt vairāk

Vakara pārraides

18:00

Mūzika

18:30

Mūzika

19:00

Mūzika

20:00

Mūzika

21:00

Conexao FM Brasil

22:00

Skaņu mežs

Mūzika pa ceļam

Raidījumā skanēs mūzika, ko klausīties pa ceļam - nesen izdota elektroniskā mūzika, kā arī vecāki skaņdarbi.
“Pēc tam, kad bija izpētījuši visas planētas un visas zvaigznes galaktikā, viņi atklāja, ka ir pilnīgi vieni. Viņi saprata, ka pašu ziņā ir kļūt par visu to, ko bija iedomājušies.”

Programmā:

Angus MacLise, Tony Conrad & John Cale - Trance #2 (1965)
Konstruktivists - Romance 23 (1989)
Nurse With Wound - Thrill Of Romance? (Burgo Partridge Mix) (2014)
Maurizio Bianchi + Ryan Martin - Place Me As A Seal Upon Your Heart (2016)
Reeko - BDSM (2016)
David Lynch and John Neff - Eraserhead Dance Mix (2003)
Premature Ejaculation - Taking Good Care Of Your Fear (1992)
Donato Dozzy - Cross Panorama (2015)
Charles Cohen - Mankind And Mannequins (2014)
Susumu Yokota - Kodomotachi (1999)

Lasīt vairāk

Nakts pārraides

00:00

Mūzika