Svētdiena, 2022. gada 26. jūnijs

Vārda diena: Inguna, Inguns, Ausma, Ausmis, Ingūna

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

09:00

Mūzika

10:00

Mūzika

11:00

Mūzika

Dienas pārraides

12:00

Zootēka

Vegānisma mēnesis

Vegānisma mēnesim veltītajā raidījumā dzirdēsiet jaunākās zooziņas, četrus dzīvnieku aizstāvjus, kas nu jau labu laiku soļo pa vegānisma taku. Sadaļā "Dzīvnieki valodas pinekļos" uzzināsiet arī par vārda "vegānisms" izcelsmi un pirmo zināmo parādīšanos latviešu valodā.

ZooZiņas:

- Lielbritānija atzīst astoņkājus un vēžus par sajūtošām būtnēm.
- Kas noticis ar nemieru raisījušajiem Vijciema lāčiem?.
- Taurgovīm Latvijā draudz iznīcināšana.
- Francijā aizliedz zvēraudzēšanu un savvaļās dzīvnieku cirku.
- Lietuvā tuvojas kažokādu industrijas aizliegums.
- Helsinku vadība padara ēdienkarti ilgtspējīgāku.

Lasīt vairāk

13:00

Mūzika

15:00

Bron-Hīts

L. M. Montgomerijas pasaulē ar tulkotāju Zani Rozenbergu

Šoreiz "Bron–Hīts" piedāvā doties literārā ceļojumā uz Kanādu, precīzāk – Prinča Edvarda salu. Raidījumā pievēršamies Lūsijai Modai Montgomerijai, romānu sērijām par "Annu no "Zaļajiem jumtiem", "Emīliju no "Jaunā mēness" un citiem autores darbiem.

Studijā viesojas tulkotāja Zane Rozenberga, ar kuru sarunājamies par Montgomeriju, viņas valodas īpatnībām, vārdu spēlēm, tulkošanas izaicinājumiem un daudz ko citu. Raidījuma otrajā pusē savu redzējumu un atmiņas par Montgomerijas romāniem piedāvā rakstniece Māra Cielēna, kas bijusi šo tulkojumu redaktore.

L. M. Montgomerija dzimusi 1874. gada 30. novembrī, un viņa ir 22 romānu, 13 stāstu krājumu un divu dzejoļu krājumu autore. Grāmatas par Annu no "Zaļajiem jumtiem" un Emīliju no "Jaunā mēness" uzskatāmas par viņas pazīstamākajiem darbiem, kas guvuši popularitāti arī ārpus Kanādas, pārdzimušas teātra izrādēs, mūziklos un seriālos un ir pazīstami arī vairāk nekā 100 gadus pēc to iznākšanas.

Mūzika:

The Tragically Hip – Ahead By A Century
Ari Posner, Amin Bhatia – The White Way Of Delight
Ari Posner, Amin Bhatia – A Big Day Ahead
Chromatics – Blue Moon

Lasīt vairāk

16:00

Mūzika

Vakara pārraides

18:00

Vārnu laiks

Grupa OGHRE

Šajā raidījumā saruna ar Tomu Gaļinauski un Kristapu Baķi no grupas OGHRE. Par to kā grupai gāja Tallinn Music Week, par mūziku un par nākotnes plāniem. Klausamies arī puišu izvēlētu mūziku.

Raidījumu vada Gatis Gavars un Jānis Jansons.

Lasīt vairāk

19:00

Mūzika

20:00

Volņēņija

Atmosfēras no Vakareiropas

-kā tev gāja šai rudenī?
-tā neko. mēģinu ceļot. ko tu?
-es pa vakareiropu. ko tu?
-es lidoju pie tevis.
-o, čau!
-čau!
-o, tu jau prom?
-jā, genau, ir laiks
-kā tev gāja te?
-auskultēsim!

Apkārtējās vides skaņas un atmosfēras ir, iespējams, viens no labākajiem veidiem, kā viļņot un ceļot savā iztēlē. Ar šādu piegājienu ikkatram novēlam reiz paviesoties arī ārpus mūsu atmosfēras.

Lasīt vairāk

21:00

Mūzika

22:00

Dievišķās balsis

Jaunie "indierock" albumi no ASV

Raidījumā apskatīsim deviņas grupas (pirmoreiz četras) ar pēdējos mēnešos izdotiem dažādu žanru (emo/postgrunge/postshoegaze/postpunk/psychodelic) "indierock" albumiem no ASV.

Sāksim ar diviem Kalifornijas kvartetiem: Hemetas "postshoegaze/sadcore" ir grupa, kura 2019.g. mainījusi nosaukumu no "Ambersmoke" uz "Grave Saddles", izdevusi debijas LP "You Thought You Were Cool". Grupas līdere Cameron Puleo ir gana pieredzējusi un grupā "Ambersmoke" darbojās no 2010.g., ar ko izdeva divus LP. Annie Shaw (ex.Annie Girl and the Flight) veidotais kvartets "Smiling" pēc piecu gadu darbības klāt ar debijas LP "Detour".

Vēl pirmoreiz ar debijas LP "Nightmare Daydream" būs jaunais Boulderas (CO) "psychodelic/glamrock" trio "The Velveteers" un Čikāgas (IL) "surfrock" trio "Izzy True" ar trešo LP "Our Beautiful Baby World". Grupas līdere ir Isabel Reidy, grupa ir veidota Ņujorkā 2015.g.un notikušas sastāva maiņas pēc katra albuma.

Otro reizi raidījumā divas "postgrunge" grupas no Floridas - Maiami kvartets "Palomino Blond" ar otro EP "Ontheinside" un Davie kvartets "Woolbright" ar otro EP "Carousel".

Ar trešo LP "Wild Surf/Quiet Blues" būs joprojām mazzināmais Mineapolisas (MN) kvintets "Partial Traces". 2019.g.novembrī apskatījām grupas otro LP "Low Defination" (2019).

Raidījuma noslēguma daļā būs divas klasiskas "postpunk/emo" grupas - Portlendas (Maine) trio "Weakened Friends" ar otro LP "Quitter" un trešo reizi jau šogad apskatītais (ar otro LP) Filadelfijas kvartets "Church Girls" ar pandēmijas laikā izdoto jau otro LP "Still Blooms".

Programmā:

"Grave Saddles" - "Almost Bloodless Boundary Dispute"
"Smiling" - "FPS"
"Izzy True" - "New Fruit"
"The Velveteers" - "Father of Lies"
"The Velveteers" - "What a Smile Can Hide"
"Palomino Blond" - "Ultraviolet"
"Woolbright" - "Thursday"
"Woolbright" - "Tuesday"
"Partial Traces" - "Esme"
"Weakened Friends" - "25th"
"Weakened Friends" - "Spew"
"Church Girls" - "Surface"
"Church Girls" - "Basement"

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika