Svētdiena, 2022. gada 25. septembris

Vārda diena: Rauls, Rodrigo

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

08:00

Nabarīts

10:00

Mūzika

11:00

Svešķermenis

Saruna ar režisori Alisi Zarņu

Šajā epizodē sarunāsimies ar režisori un kino kritiķi Alisi Zariņu.

Apspriedīsim pieredzi ar ēšanas traucējumiem, bulīmiju, svara un ķermeņu iekšēju un ārēju kritiku, kā arī runāsim par to, ka ēšanas traucējumu diagnostika pie ārsta var būt traumatiskāka par saslimšanu. Epizodē padziļināti tiek pieminētas bulīmijas izpausmes, tāpēc klausītājiem, kurus šāds saturs var uztraukt, lūdzam pārslēgt epizodi.

Raidījumu vada Kristiāna Kārkliņa un Marta Kraujiņa.

Lasīt vairāk

11:30

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

15:20

Mūzika

16:00

Mūzika

16:30

Mūzika

Vakara pārraides

19:00

KŪL

Mācīties citādāk - Cēsu Pluriversitāte

Cēsis pēdējo gadu laikā kļuvusi par vienu no spilgtākajiem kultūras centriem, kas piesaista tos, kuri spītējot sabiedrības uzliktajiem standartiem, dzīves ritmam, veido paši savu pilsētu un dzīvi labāku. Viens no šādiem stāstiem ir par neformālās izglītības, izziņas un pieredzes projektu “Cēsu Pluriversitāte” par pilsētu kā skolu, kurā satiekas ģeogrāfija, dizains, filozofija un cilvēks. Raidījumā būs dzirdama saruna ar šīs skolas pamatlicējiem Tīnu Alisi Drupi un Jāni Ķīnastu.

Projektu Cēsu Pluriversitāte realizē globāla kopiena, kas sevi izvēlējusies definēt kā “eksperimentālu neformālās izglītības pētniecības un dizaina projektu laikā, kas neesot piesaistītam konkrētām telpām, ir visdziļākajā līmenī saistīs ar savu mājvietu - Cēsīm”. Cēsu Pluriversitāte sevi materializē kā regulāri mācīšanās notikumi tiešsaistē ar gada centrālo programmas aktivitāti - vasaras skolu, kuras laikā tiek izstrādāts nākamā mācību gada plāns. Šādā tvērumā tas ir iteratīvs process, kas papildus augstākminētajam, pēta Cēsu publisko ārtelpu un kartē tās vietas, kurās ar mācību-kopienas dārzu palīdzību būtu iespējama “klašu” izveide. Tomēr tas nav tikai cēsiniekiem.

 

Raidījumu vada: Anete Enikova

 

Lasīt vairāk

19:30

KŪL

Sansusī laiks Aknīstē. Saruna ar festivāla direktoru Armandu Siliņu

Augusta otrajā nedēļas nogalē Latvijā iestāsies Sansusī laiks, jau astotais laikmetīgās kamermūzikas festivāls “Sansusī´ atvērs meža koncertzāli, pļavas skatuves un dabas izstāžu zāli, aizvien viesus priecējot ar akadēmiskās mūzikas koncertiem, vakara ballītēm, starpdisciplināriem mākslas projektiem, teātri un dažādiem negaidīties pārsteigumiem.

Raidījumā par astoto Sansusī festivālu Aknīstē, būs dzirdama saruna ar tā māksliniecieko vadītāju Armandu Siliņu.

Raidījumu vada: Anete Enikova

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Mūzika

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika