Pirmdiena, 2024. gada 15. jūlijs

Vārda diena: Henriks, Henrihs, Egija, Egmonts, Egons

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

09:00

Mūzika

10:00

Mūzika

11:00

Mūzika

Dienas pārraides

12:00

Zootēka

Dzīvniekus ēst nav obligāti: uztura speciāliste Guna Bīlande

Šajā raidījumā - saruna ar Latvijas Diētas un Uztura Speciālistu asociācijas jauno vadītāju Gunu Bīlandi par dzīvnieku un augu valsts uzturu: "Nesaskatu problēmu dzīvniekus neēst vai ēst stipri, stipri mazāk".

Par veco uztura piramīdu un jauno šķīvja principu, par Latvijas iedzīvotāju skumjajiem uztura paradumiem, par dzīvnieku izcelsmes pārtikas alternatīvām un par viņas lomu Ikšķiles Brīvās skolas uzvarā tiesā pret PVD, kas uzstāja, ka visās skolās obligāti pusdienās jāpasniedz gaļa. Pateicoties šai tiesas prāvai Latvijas Republikas Veselības ministrija mainīja Ministru kabineta noteikumus, publicēja Veselīga uztura ieteikumus veģetāriešiem, kā arī jaunākajos veselīga uztura ieteikumos vairs nenosaka minimālo ieteicamo gaļas daudzumu - šobrīd arī valsts skatījumā bez-gaļas uzturs ir pieņemams un var būt veselīgs. Vai drīzumā līdzīgu atzinumu varam gaidīt arī par vegānisku uzturu jeb tādu, kurā vairs nav nekādu dzīvnieku izcelsmes produktu? Pasaulē ietekmīgas veselības veicināšanas un uztura speciālistu organizācijas jau vairākus gadus to ir atzinušas.

ZooZiņas:
Pasaulē lielākais jūras transporta uzņēmums mainīs maršrutu, lai izvairītos no sadursmēm ar vaļiem un delfīniem.
Pelēkais vilks Eiropā joprojām būs stingri aizsargājama suga.
Eiropas pilsoņu iniciatīvai "Eiropa bez kažokādām" (Fur Free Europe) savākts jau miljons parakstu.

Mūzika:

Christian Scott Atunde Adjuah - The Horizon (2015)
Haralds Simanis - Tavs Pirmais Sniegs (2006)
Frank Zappa - Call Any Vegetable (1967)
Iļģi - Sēj, brālīti, kaņepītes (1998)

Lasīt vairāk

13:00

Mūzika

15:00

Bron-Hīts

Dvēseles akrobātika

“Bron-Hīta” 20. sezonas septītajā epizodē viesojas dzejnieks Roberts Vilsons un dzejniece Linda Gabarajeva.

Lasījumos izskan Borhesa tulkojums, īsproza par cūku, bendi un bruģi un arī, saprotams, dzeja. Sarunas par tā visa jēgu bez aiztures.

Raidījumu vada Lote Vilma Vītiņa un Marija Luīze Meļķe.

Mūzika:
The Hobos – Walk All Night
Depo – Leduspuķes Ledusskapjos

Lasīt vairāk

16:00

Mūzika

17:00

Mūzika

Vakara pārraides

18:00

Vārnu laiks

2022. gada jaunumi #9

Šoreiz raidījumā 2022. gada pēdējais ieskats jaunajās relīzēs.

Pašmāju panki Pauls Raimonds ar savu atvadu albumu "Atā, Lol".

Metalcore no Filadeldijas, grupa Tallah ar albumu "The Generation of Danger".

Progresīvais metāls no Montreālas, grupa ar albumu "Hivemind".

Beļģu Avant-Garde kolektīvs Neptunian Maximalism ar albumu "Finis gloriae mundi".

Amerikāņu stoneri Elder ar albumu "Innate Passage".

Eksperimentālais roks no Baltimoras, grupa Horse Lords ar albumu "Comradely Objects".

Lasīt vairāk

19:00

Mūzika

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Dievišķās balsis

Jaunie "postmetal/doom/sludge" albumi no ASV

Pēc svētku raidījuma atgriežamies ar "postmetal/doom/sludge" jaunumiem no ASV. Septiņas grupas ar šogad izdotiem albumiem, trīs pirmoreiz.

Saltleiksitijas (UT) gana zināmās grupas "SubRosa" četri dalībnieki izveidojuši jaunu "stoner/doom/sludge" kvintetu "The Otolith", kurš pēc vairākiem singliem 21.oktobrī izdevis debijas LP "Folium Limina". Grupai, protams, pievērsta uzmanība, pateicoties agrākai atpazīstamībai, bet joprojām tās galvenā iezīme ir divas vijolnieces/vokālistes - Kim Pack un Sarah Pendleton. Kopumā nekas daudz nav mainījies, salīdzinot ar "SubRosa". Grupa vairākas reizes apskatīta raidījumā.

2019.g. izveidotais Los Andželosas (CA) sieviešu " melodiskā doommetal" kvartets "Faetooth" 28.oktobrī izdevis debijas LP "Remnants of the Vessel" Gana pārliecinošs žanra albums ar labu skaņu.

Pēc `smagajās` aprindās zināmās Seras Timms vadītās grupas "Ides of Gemini" (bijis raidījumā/izdoti 3 LP) darbības beigām 2018.g., darbību atjaunojis un izdevis jaunu EP viņas agrākais "darkrock/drone" projekts "Black Math Horseman". Kvartets darbojās no 2007-2010.g., kad pēc izdotā debijas LP "Wyllt" pārtrauca darbību, un drīz izveidojās "Ides of Gemini". LosAndželosas (CA) kvartets atjaunojis darbību tai pašā sastāvā kā 2019.g. un 21.oktobrī izdevis četru dziesmu EP "Black Math Horseman".

Pirmoreiz būs Bostonas (MA) "hardcore" kvintets "Cerce", kurš ar vairākiem pārtraukumiem darbojas no 2011.g., un ir gana zināms žanra aprindās. Oktobrī izdots platē viņu pirms gada digitāli publicētais otrais EP "Cowboy Music".

Iepriekšējā `smagās` mūzikas raidījumā 23.jūlijā apskatījām Klīvlendas (OH) "postmetal/doom" kvarteta "Frayle" otrā LP "Skin & Sorrow"  tituldziesmu kā singlu, šoreiz būs otra dziesma no viņu 23.septembrī izdotā albuma.

Gana pazīstamais Ņūdžersijas "heavy psychrock" kvintets "Ruby the Hatchet" 21.oktobrī pēc pieciem gadiem kopš iepriekšējā LP izdevis ceturto LP "Fear Is a Cruel Master".  Klasisks žanra un grupas iepriekšējo albumu turpinājums. 2017.g.novembrī apskatījām grupas trešo LP "Planetary Space Child" (2017).

Tāpat vēl viena gana zināma grupa - Denveras (CO) pieredzējušais kvintets "Dreadnought" 26.augustā izdevis jau piekto LP "The Endless".  Grupa mūzikā apvieno vairāku žanru kokteili (progmetal/doom/death) un vokāliste/ģitāriste Kelly Schilling izmanto arī `groula` tehniku. 2019.g.novembrī apskatījām grupas ceturto LP "Emergence" (2019).

Programmā:

"The Otolith" - "Ekpyrotic"
"Faetooth" - "Echolalia"
"Faetooth" - "La Sorciere"
"Black Math Horseman" - "The Bough"
"Cerce" - "Pink Rose"
"Frayle" - "Roses"
"Ruby the Hatchet" - "Amor Gravis"
"Dreadnought" - "Midnight Moon"

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika