Piektdiena, 2024. gada 1. marts

Vārda diena: Ilgvars, Ivars

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

09:00

Saeimas plenārsēdes

11:00

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Mūzika

15:20

Mūzika

16:00

Mūzika

17:00

Subjektīvie mērījumi

Andris Eglītis. Nonākt līdz glezniecībai

Gleznotājs Andris Eglītis met tiltu starp Latvijas glezniecības klasisko skolu un aktuālu laikmetīgās mākslas kontekstu. Neatkarīgi no darbu sižetiskajiem elementiem, žanru vai  stilu iedalījuma - ainava, portrets, figūra, priekšmets vai abstrakcija - galvenā loma un nozīme viņa darbos ir glezniecībai. Vai nu no glezniecības viss izriet vai līdz glezniecībai nonāk. Bez gleznām veido arī tēlnieciskus un konceptuālus objektus.

Andris Eglītis studējis Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļā (kur arī strādājis kā pasniedzējs) un Iļjas Repina Sanktpēterburgas Valsts mākslas institūtā. 2013.gadā saņēmis “Purvīša balvu”. 2015.gadā kopā ar Katrīnu Neiburgu pārstāvēja Latviju 56. Venēcijas mākslas biennālē ar instalāciju “Paduse” (kurators Kaspars Vanags). Jau trešo gadu (kopš 2020.gada vasaras) kopā ar domubiedriem veido izstādi - procesuālu notikumu - “Savvaļa” mežonīgā dabas teritorijā starp Dūķiem un Jaundrustiem, kurā piedalās vairāki mākslinieki. Veidojis scenogrāfiju operai “Halmlets”, kas Latvijas Nacionālajā operā un baletā pirmizrādi piedzīvoja 2022.gada 13.janvārī.

No 2022.gada 7.maija pl. 7.00 līdz 8.maija pl.7.00 no rīta bijušās tekstilrūpnīcas “Boļševička” teritorijā notika diennakts izstāde un autora pirmās grāmatas “Gaišs, apcirsts paralelograms” atklāšana. Grāmata atspoguļo Andra Eglīša pēdējo gadu radošo darbību (sastādītāji: Andris Eglītis, Elīna Sproģe, Laura Adamoviča, grafikas dizains: Aleksejs Muraško)

Raidījumu vada Ieva Nagliņa.

Raidījums "Subjektīvie mērījumi" par mākslas izziņu skan LR6 LU radio NABA 95,8 FM pl. 17.00-18.00 katru otro ceturtdienu.

Raidījums top ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Lasīt vairāk

Vakara pārraides

18:00

Mūzika

19:00

Zinātnes vārdā

Mikroorganismu slepenā dzīve. Saruna ar Ilzi Elberi

Kāpēc cilvēku var saukt par superorganismu? Ko glabā nacionālajā biobankā? Kādas baktērijas dzīvo mūsu ķermenī? Kādas analīzes un testus skaistumam un veselībai iesaka veikt zinātnieki? Ja vēlamies dzīvot veselīgāk, ko varam un ko nevaram mainīt savā ikdienā? Kāpēc mikrobioms mūsu zarnu traktā ir kā pirkstu nospiedums? Kā rūpēties par mikroorganismiem tavā ķermenī? Kas ir zarnu trakta- smadzeņu ass? Kā mikroorganismi tavā zarnu traktā nodrošina tev labu garastāvokli? Kados gadījumos ir vērts pārstādīt mikrobiomu un vai to dara Latvijā?

Par šiem un citiem jautājumiem runāsim ar Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra pētnieci Ilzi Elberi.

Raidījumu vada Ieva Siliņa.

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Signāls

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Amber Muse

Epizode #285

Gatavojoties DAS BOOT party sezonas atklāšanai, mums ir sagatavota deep house izlase ar skaņdarbiem no Kaysoul, K.Fog, Tone Control u.c.

Programmā:

Stefan Proper - Fitness (ft. Maxime Robillard) (Allergy Season)
Fetcho - Sec (Schematic)
Stefan Z & Gabriel I - Digital Lobster (Tenampa)
K.Fog - T2 (A Friend In Need)
Jayson Wynters - Lost City (Rhythm Nation)
K.Fog - 650 (A Friend In Need)
Tone Control - Illusion (Wolf Music)
* Amber Tune of the Week
Kaysoul - 4 Tops Drive (Apparel Music)
Scape One - Uniform Continuity (Lipschitz Function) (Science Cult)
Nurah - Lowie (Night Defined)
Alfred Czital - Window Seat (Harmony Rec.)

Lasīt vairāk

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika