Trešdiena, 2022. gada 6. jūlijs

Vārda diena: Anrijs, Arkādijs

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

09:00

Mūzika

10:00

Mūzika

11:00

Mūzika

Dienas pārraides

12:00

Zootēka

Dmitry Distant un "The Animalists" mūzikas izlas

Dmitry Distant - Maskavā dzimis un audzis mūzikas producents, kas jau piecus gadus dzīvo Latvijā. Viņš ir dzīvnieku aizstāvis, kā arī mūzikas ierakstu izdevējs un kurators elektroniskās mūzikas izlasei "The Animalists" ar skaņdarbiem, ko veidojuši mūziķi-vegāni, turklāt ienākumi no tās pārdošanas tika veltīti Krievijas dzīvnieku aizstāvības centram "VITA".

Sarunājamies par to visu, kā arī par medību suņu trenēšanas stacijām Krievijā, par sudzismu, mediju atbildību un mazliet pat par mūsu mammām.

Sarunas pilnu versiju (1h, angļu valodā) meklējiet Zootēkas arhīvos Spotify, Google un Apple Podcasts un citās podkāstu klausītavās!

ZooZiņas:

- Saeima 1. lasījumā atbalsta zvēraudzēšanas aizliegumu.
- Eiropas Parlamentā būs Dzīvnieku labklājības komisārs.
- Pirmo reizi cilvēkam veiksmīgi pārstādīta cūkas sirds.
- Pie Antarktīdas pussalas "ganās" 1000 milzu finvaļi.

Mūzika:

Lectromagnetique - Their Tears (2021)
Efemme - Kaluga (2021)
Pustota - Z_G (2021)
Coherer - Crisis (2021)
Dmitry Distant - Zenith (2021)

Lasīt vairāk

13:00

Mūzika

15:00

Bron-Hīts

Jura zīmē

2021. gadā dzejniekam Jurim Kronbergam būtu apritējuši 75 gadi. Pērn tika organizēti vairāki Jurim Kronbergam veltīti notikumi, piemēram, izstāde "tur un te | där orch här" (koncepta autore Elīna Kokareviča), kā arī sarunu cikls "Mēs ar Juri...", kurā bija iespēja tikties ar Jura Kronberga draugiem, kolēģiem, domubiedriem no dažādiem viņa dzīves posmiem.

Kopā ar rakstnieci un literatūrzinātnieci Elīnu Kokareviču (un, tuvojoties raidījuma izskaņai, arī ar dzejnieci un atdzejotāju Ingmāru Balodi) turpinām iesākto ceļu un atminamies Juri kā dzejnieku, diplomātu, tulkotāju, atdzejotāju, mūziķi un vienkārši sirsnīgu un spilgtu personību.

Šī raidījuma tapšanu atbalstījusi platforma "Latvian Literature" un Zviedrijas-Latvijas sadarbības fonds.

Lasīt vairāk

16:00

Mūzika

Vakara pārraides

18:00

Vārnu laiks

19:00

Mūzika

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Dievišķās balsis

Jaunumi no Dienvideiropas

Pēc trīs raidījumiem, kuros apkopojām labāko no pagājušā gada raidījumiem, atgriežamies pie jaunumu apskates, kas gada pirmajos mēnešos būs pārsvarā par 2021.g. izdotajiem albumiem.

Raidījumā apskatīsim astoņas grupas no Izraēlas, Libānas, Grieķijas, Itālijas un Spānijas.

Otro reizi no Izraēlas "dark/neofolk" duets "Cruel Wonders" (Tamar Singer (Zeresh) and Vlad Shusterman (Ghost Bike)) ar otro LP "Clay Vessels" (2021). Duets papildus klasiskam "neofolk" jauno LP papildinājusi ar "darklyindierock". 2019.g. apskatījām dueta debijas LP "Gentle Doom" (2017).

Gana zināmais arī Eiropā Libānas "dreampop" trio "Postcards" izdevis trešo LP "After the Fire, Before the End" (2021), kas veidots 2020.g. Beirutas ostas sprādziena ēnā. 2021.g.10.jūlijā raidījumā bija albuma ievadsingls "Sea Change". Grupa trešo reizi raidījumā.

Pēdējā piecgadē samazinājies "gothic" žanra grupu skaits, sevišķi Eiropā.Tāpēc patīkami, ka raidījumā būs divas žanra grupas - jau pieredzējušais Grieķijas kvintets "Drama Queen" ar otro LP "Going Nowhere" (2018) un jauns itāļu kvintets "Noktva" ar debijas LP "Like Seven Forgotten Tales" (2021).

Tāpat būs divas grupas "psychodelic" žanrā - itāļu "psychodelic/blues" kvintets "Mother Island" ar otro LP "Motel Rooms" (2020) un spāņu "psychodelic/stoner/occult" sieviešu trio "Kabbalah" ar otro LP "The Omen" (2021).

Noslēguma daļā būs divas jaunas spāņu grupas ar debijas LP spāņu valodā - "garagerock" sieviešu kvintets "Desenterradas" ar LP "Danzando En El Caos" (2021) un "indierock" trio "Pelingro ! " ar LP "Coronas y Lamentos" (2021).

Programmā:

"Cruel Wonders" - "The Crown"
"Postcards" - "Home Is So Sad"
"Postcards" - "Red"
"Drama Queen" - "Going Nowhere"
"Drama Queen" - "Greater Love"
"Noktva" - "You Left Me Hanging"
"Mother Island" - "Lustful Lovers"
"Kabbalah" - "Ceibas"
"Desenterradas" - "Ciudad Prohibida"
"Pelingro ! " - "Sangre y Puñal"

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika