Sestdiena, 2024. gada 20. aprīlis

Vārda diena: Mirta, Ziedīte

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

08:00

Nabarīts

51. Smagais Rīts ar muzikālo specvienību Effekts

Jauns Radio Naba raidījums "Kino Eizenšteins". Mūsu sarunu biedrs, jaunā raidījuma moderators - Gints Grūbe

Intervija ar mūziķi Rūtu Ķergalvi.

Mūzikas aktualitātes no AURORA, YARD ACT un death's dynamic shroud.

Ierastās rubrikas: Zinātnes ziņas, Pasaules skaņu Effekts, Dienas Mashup un Dienas kavers.

Pieslēdzies radio NABA viļņiem 8:00, katru trešdienas rītu un klausies muzikālo specvienību EFFEKTS darbībā!

Spēlētās dziesmas.

Lasīt vairāk

10:00

Mūzika

11:00

Latvijas dēkaiņi

Latvijas Dēkaiņi #36 - Madara Fuksa

Latvijas Dēkaiņu 36.epizodes viešņa ir Madara Fuksa - trenere "airBaltic" treniņu centrā, kā arī pārgājienu grupu vadītāja gan piedzīvojumiem Latvijā, gan ārvalstīs.

Madara ir cilvēks, kas pie mums ciemos atnāca ar pavisam nopietnu piedzīvojumu bagāžu, jo ikdienu nereti pavada kustībā, taču šoreiz Madara dalīsies savā stāstā par lāčiem un kādu nesenu piedzīvojumu pavasarīgajā Kanādā.

Kanādas mežonīgo taku izpēte, sniegs līdz gurniem, kad Tev kājās ir vasaras šorti, piedzīvojumi un ieberzieni, kā arī motivējošas zīmes par lāčiem pie katras takas - un tas bija tikai sākums pavisam skaistam, ikonisku vietu piepildītam ceļojumam! Klausies Madaras stāstā, iedvesmojies par 93.šosejas skaistākajām vietām un uzzini praktiskus padomus par došanos uz Kanādu un izvairīšanos no lāčiem! Ieraksts -

Madaras Instagram.

Lasīt vairāk

11:30

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

15:20

Mūzika

16:00

Mūzika

16:30

Mūzika

Vakara pārraides

19:00

KŪL

Tirgot ūdeni upes malā - Latvijā un Vēnēcijā. Saruna ar kuratori Solvitu Kresi

Mākslinieču dueta Ingūnas Skujas un Melisas D.Breidenas mākslinieciskā koncepcija "Tirgot ūdeni upes malā” (Selling Water by The River) Latvijas Kultūras ministrijas veidotā konkursā guva iespēju pārstāvēt Latviju šogad gaidāmajā Venēcijas biennāles 59. starptautiskajā mākslas izstādē. Latvijas paviljona veidošanu īstenos "Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs," kuratores Andra Silapētere un Solvita Krese. Šovakar raidījumā klausies interviju ar Latvijas Laikmetīgās mākslas centra direktori, Latvijas paviljona 2022 komisāri un kuratori Solvitu Kresi. Raidījumā sarunāsimies par Latvijas pārstāvniecību Venēcijā, Latvijas mākslas konkurētspēju un reprezentāciju starptautiskajā vidē un gaidāmo Latvijas paviljona darbību Venēcijas biennāles mākslas izstādē.

"Mākslinieču duets Skuja Braden mēģina pārvietot savu dzīves telpu uz ekspozīcijas vietu, plašākā kontekstā šķetinot privātās un publiskās telpas robežas. Kartējot Skujas Braden mājas mentālās, fiziskās un garīgās eksistences zonas, mēs varam atklāt ne tikai mājas iemītnieku intereses, ideālus, piederību, bet arī apjaust mūsu reģiona atšķirīgos vēstures lasījumus un testēt mūsdienu sabiedrības gatavību sadzīvot ar šodienas izaicinājumiem” – minēts koncepcijas idejas aprakstā.

Venēcijas biennāles 59. Starptautiskā mākslas izstāde norisināsies no 23. aprīļa līdz 27. novembrim pulcējot vairākus tūkstošus vairāk mākslas interesentu no visas pasaules. Venēcijas mākslas biennāle tradicionāli norisinās reizi divos gados un ir uzskatāma par vienu no senākajiem un ievērojamākajiem notikumiem starptautiskajā profesionālās mākslas dzīvē, kurā regulāri piedalās aptuveni 90 valstis no visas pasaules. Latvijas mākslinieku dalība Venēcijas biennālē veicina Latvijas laikmetīgās mākslas izcelšanu Eiropas un pasaules kultūras kontekstā, vizuālās mākslas nozares attīstību, kā arī valsts tēla atpazīstamības veidošanu pasaulē. Latvija Venēcijas mākslas biennālē piedalās kopš 1999. gada.

Lasīt vairāk

19:30

KŪL

Lielajos ekrānos rotāties latvju zīmēs. Saruna ar horeogrāfi Dagmāru Bārbali

Janvāra beigas pirmizrādi uz kinoteātru ekrāniem piedzīvos multimediālā dejas izrāde "Latviju zīmēs rotāties", kurā piedalās vairāk nekā 600 latviešu skatuviskās dejas dejotāji no septiņpadsmit Latvijas A grupas ansambļiem. Raidījumā būs dzirdama intervija ar idejas autori un horeogrāfi Dagmāru Bārbali.

Filmas/izrādes veidotāji pauž, ka šīs būs īpašs un ilgi gaidīts notikums latviešu skatuviskās dejas vēsturē, jo ierastā stadiona vai skatuves formāta vietā zīmes kārtosies digitālā vidē, saplūstot simtiem dejotāju ar tradīciju, animācijām un montāžas iespējām.

Multimediālas dejas izrādes filmēšana ilgusi vairāk nekā trīs mēnešus, tajā piedalījušies ap 600 latviešu skatuviskās dejas dejotāji no septiņpadsmit Latvijas A grupu ansambļiem, Saulkrastu koris "Anima", bungu un dūdu mūzikas grupa "Auļi", mūziķi Otto Trapāns, Undīne Balode, Jānis Kalniņš un Latvīte Cirse. Filmēšanas procesā iegūti 30 000 video faili jeb 196 stundu garš materiāls, lai taptu aptuveni stundu ilga multimediāla dejas izrāde. Projektu īsteno mākslinieciskā darba grupa – idejas autore un horeogrāfe inscenētāja Dagmāra Bārbale, režisors Reinis Suhanovs, komponists Mārtiņš Miļevskis, vokālo aranžējumu autore Laura Leontjeva, video režisors Reinis Blūms un skaņu režisors Kaspars Bārbals. 

Raidījumu vada: Anete Enikova

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Mūzika

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika