Svētdiena, 2022. gada 22. maijs

Vārda diena: Emīlija

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

08:00

Mūzika

10:00

Digitālās Brokastis

Ziņu topā: zviedri šuj čipus zem ādas un Krievijā rosina aizliegt kriptovalūtas
Videospēļu debijas un tendences 2022. gadā kopā ar Oskaru Miķelsonu

Tehnoloģiju ziņu topā: "Disney+" ienāks Latvijā, zviedri šuj čipus zem ādas un Krievijā rosina aizliegt kriptovalūtas.

Vada:

Artis Ozoliņš
Rihards Blese

Lasīt vairāk

11:00

Kino Eizenšteins

Cik dārgi uzņemt kino? Diskusijas 1.daļa

Kino veidošanas process no idejas līdz ražošanai un filmas nodošanai skatītāju rīcībā aptver lielus laika, iesaistīto personu un finansu līdzekļus. Estētiskā komplicētība un tehniskie izaicinājumi filmas tapšanā nereti atduras pret laika un naudas patēriņu, kas būtiski ietekmē turpmāko ražošanas procesu. “Cik dārgi ir uzņemt kino?” tika jautāts raidieraksta viesiem – kinoproducentiem Guntim Trekterim (filmu studija Ego Media), Alisei Ģelzei (filmu studija White Picture), Aijai Bērziņai (filmu studija Tasse Film) un kino operatoram Gintam Bērziņam. Diskusijas moderators: kino producents Gints Grūbe.

“Tajā liktenīgajā pagrieziena gadā, 91. gadā Latvijas kino centra budžets ir bijis 80 tūkstoši latu. Šobrīd esam situācijā, kad pagājušajā gadā Nacionālā kino centra finansējums bija 6 miljoni. Kopējais budžets.” – Gints Grūbe

“Tas tirgus tomēr mainās. Ja mēs, teiksim, nesekosim līdzi kaut kādam inflācijas pieaugumam, kaut kādam darba algu pieaugumam… Ja tur nebūs kaut kāda proporcionalitāte attiecībā pret finansējuma pieaugumu, tad drīz mēs būsim palielā krīzē.” – Guntis Trekteris

“Latvija izsenis arī oficiāli tiek uzskatīta par zemas kapacitātes kino ražošanas valsti. Vismaz attiecībā uz Eiropas audiovizuālo saturu… Es vienmēr esmu domājis, ko tas īsti nozīmē, izņemot to, ka filmu budžeti ir vidēji.” – Gints Grūbe

“Skatoties, cik mums ir spēlfilmas, cik vispār gadā tiek ražotas un cik no tām ir vai nu skatītāju ļoti apmeklētas, vai A klases festivālos izrādītas. Tas ir brīnišķīgs rezultāts!” – Alise Ģelze

“Ja paņemam mikrobudžetu, tad paskatāmies, kuras filmas ir bijušas veiksmīgas? - Tur, kur ir bijis labs producents.” – Aija Bērziņa.

Projektu “Kino Eizenšteins” veido filmu studija Mistrus Media sadarbībā ar Radio Naba.

“Kino Eizenšteins” nosaukums veidots atsaucoties uz slaveno Rīgā dzimušo kinorežisoru Sergeju Eizenšteinu, kurš bija ne tikai izcils kinorežisors, bet arī viens no izcilākajiem 20. gadsimta kino teorētiķiem.

Kino izglītība profesionālajā vidē mūsdienās prasa nodrošināt jaunus formātus, kas ietvertu neformālās izglītības aspektus. „Kino Eizenšteins“ ir izglītības aktivitātēs bāzēta iniciatīva ar mērķi radīt antoloģiju par kino profesionāļu darbības vēsturi un kino režijas un kritikas nozares attīstību Latvijā. „Kino Eizenšteins“ ir kā alternatīva kino mācīšanās un izzināšanas vide, bet reizē arī laikmeta liecība un dokuments.

Lekciju un raidierakstu moderatori Gints Grūbe, Zane Balčus un Sonora Broka.

Projekts tapis ar Valsts kultūrkapitāla fonda konkursa “KultūrElpa” un Kultūras ministrijas atbalstu.

Lasīt vairāk

11:30

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

Dienas apskats. Aicināti pieteikties stipendijai “Studētgods”

No 1. līdz 20. februārim studējošie no daudzbērnu ģimenēm var pieteikties sociālajai stipendijai “Studētgods”, kas noteikta 160 eiro mēnesī. Stipendiju studējošie var saņemt līdz 25 gadu vecumam (ieskaitot). Pieteikumu var iesniegt elektroniski, izmantojot valsts pārvaldes pakalpojumu portālu latvija.lv.

Izglītības, zinātnes un vides temati:
- Liepājā pie Tosmares ezera atjauno retu biotopu.
- «BIOR» izpētījis piesārņojumu Latvijas dabā un pārtikā.
- Aicina skaitīt dārza putnus stundas garumā.

Kultūras temati:
- Mākslinieka Rolanda Bruno Butāna izstāde “Vecrīgas 2022 retrospekcija”.
- Uģa Albiņa izstāde “Salt on my Asphalt 2.2”.
- "Skuja Braden" Venēcijas biennālē runās par sadzīvošanu un iekļaujošu sabiedrību.
- Radio NABA ceļojošā fotoizstāde skatlogos “TĪKLS” un spēle tās apmeklētājiem.

Lasīt vairāk

15:20

Mūzika

16:00

Mūzikas sirds

Nedēļas muzikālie strīdi. Jaunākie albumi

Šonedēļ raidījumā “Mūzikas Sirds” runāsim par muzikālajiem strīdiem jeb tā sauktajiem “bīfiem”. Šonedēļ tādu bija uzreiz trīs – divi smieklīgi (Deimons Olbērns vs. Teilores Sviftas fanu svīta un Morisejs vs. Džonijs Mārs), bet viens pavisam nopietns (Nīls Jangs vs. Spotify). Tāpat runāsim par jauno modi pārdot savas autortiesības visai diskogrāfijai – šonedēļ Bobs Dilans tās notirgoja Columbia Records par 200 miljoniem ASV dolāru. Izskatīsim jaunākos albumus, tai skaitā Yard Act debijas plati "The Beloved", kas ir viens no gada pagaidām kritiķu visaugstāk vērtētajiem. Un, protams, arī jauni singli, kuri šonedēļ bija lielā klāstā visām gaumēm.

Raidījumā otrajā daļā sazvanīsimies ar 22 gadus jauno reperi E.V. (īstajā vārdā Kārlis Pauls Šēnhofs), kurš tieši šodien laiž klajā savu jaunāko studijas albumu “Smoke & Mirrors” – vienu no retajiem pašmāju hip-hop darbiem angļu valodā.

Lasīt vairāk

17:00

NABA Top

Vakara pārraides

19:00

Fono-Grāfs

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Histērija

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika