Sestdiena, 2024. gada 18. maijs

Vārda diena: Inese, Inesis, Ēriks

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

08:00

Nabarīts

10:00

Mūzika

11:00

Latvijas dēkaiņi

Latvijas Dēkaiņi #47 - Austra Pleša

47.epizodes viešņa ir ceļotāja un mārketinga jomas pārstāve Austra Pleša, kura brīvajos brīžos dzied korī “Juventus”.

Absolvējuši augstskolu, Austra ar draugu Mārtiņu nolēma īstenot kādu sen izsapņotu sapni – doties ceļojumā pa Eiropu, taču pārvietojoties ar stopēšanas palīdzību. Ieķēruši biļeti tikai vienā virzienā un vienojoties par lielajiem pieturpunktiem, jaunieši devās “pa straumi”, daudz neplānojot. Jo vairāk Austra un Mārtiņš stopēja, jo kļuva skaidrāks, ka tas ir tieši tas, ko viņi abi vēlas darīt, un tā – pavisam nejauši! – abi ceļojot pavadīja 5 mēnešus. Paralēli jaunieši strādājuši arī pie vietējiem iedzīvotājiem.

Austra atzīst, ka vislabāk informāciju par stopēšanu meklēt HitchWiki, kur ļoti precīzi aprakstīti ne tikai noteikumi stopēšanai katrā valstī, bet arī labākās stopēšanas vietas pilsētā. Viņa arī saka, ka stopēšana nav tik skaista, kā to mēdz idealizēt, jo nereti sanāk gaidīt dažādos laikapstākļos, taču stopēšana noteikti ir labs veids, lai iepazītu vietējos iedzīvotājus.

Austras un Mārtiņa ceļojuma blogs

Austras Instagram mājas

Latvijas Dēkaiņu Buy me a coffee konts

Lasīt vairāk

11:30

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

Dienas apskats. Starptautiskās Asteroīdu dienas pasākumi

Jau 8. reizi pasaulē un Latvijā tiks organizēti Starptautiskās Asteroīdu dienas pasākumi visu vecuma grupu un zināšanu līmeņu interesentiem, sākot ar profesionāļiem un beidzot ar tiem, kas par to iepriekš neko nav zinājuši.
Šogad Latvijā Asteroīdu dienas pasākumi klātienē tiks organizēti Meteorītu muzejā Rīgā ceturtdien, 30. jūnijā no plkst. 15.00 līdz 20.00 un sestdien, 2. jūlijā no plkst. 14.00 līdz 21.00. Vairāk informācijas www.meteoriti.lv

Citas ziņas.

Izglītība, zinātne un vide:

- Baltijas jūrā uzsāk vērienīgu monitoringu dabas aizsardzības plāna izveidei.
- Cilvēks ar atkritumiem piesārņojis Marsu.
- Irākā atklāj 3400 gadus senu pilsētu.

Kultūra:
- Izdevniecība “Neputns” laidusi klajā mākslas albumu “Purvītis”.
- Rīgas zooloģiskā dārza vizuālās identitātes metu konkurss.
- Latvijas Mākslas akadēmijas studentu izstāde “Kļūstot”.
- Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas studentu darbu izstāde.

Lasīt vairāk

15:20

Mūzika

16:00

Mūzika

16:30

Mūzika

Vakara pārraides

19:00

KŪL

Dzirkstošas sarunas LAMPAS gaismā - tuvojas Sarunu festivāls LAMPA

Jau šajā nedēļas nogalē, 1. un 2. jūlijā, Cēsīs iedegsies astotais Sarunu festivāls LAMPA ar 271 pasākumu uz 33 skatuvēm un 21 kopā skatīšanās vietu visā Latvijā. Festivāls šogad izgaismos sabiedrībai aktuālas tēmas par praktiskiem un filosofiskiem, individuāli un valstiski svarīgiem jautājumiem no gatavības krīzei un izvēlēm vēlēšanās līdz samuraju mācībām un kvīru jogai. Uz ikgadējo sarunu Radio NABA ēterā viesosies sarunu festivāla direktore Ieva Morica un programmas direktore Egita Prāma, lai kopīgā sarunā izzinātu šī gada festivāla karstākos pieturpunktus.

Arī šogad neatņemama festivāla daļa būs Radio NABA un Latvijas Universitātes kopīgi veidotā sarunu programma. Šogad četras Zinātnes kafeinīcās būs iespējams dzirdēt Latvijas Univeristātes pētnieku un Radio NABA instruktoru sarunas par modernajām tehnoloģijām, par mierpilnu vēstures izziņu, par zinātnes zinātniskumu un vienmēr nemirstīgajiem pankiem, jeb subkultūru nozīmi mūsdienu kultūras telpā. Radio NABA jau no piektdienas pēcpusdienas būs dzirdami arī ziņu speciālizlaidumi un intervijas no festivāla norises vietas, bet Zinātnes kafeinīcas būs dzirdamas tiešraidē Radio NABA ēterā un skatāmas videotiešraidēs LSM un Facebook.com, gan baudāmas festivāla teritorijā uz vietas uz Latvijas Universitātes/Radio NABA skatuves.

KŪL sarunas vada: Anete Enikova

 

Lasīt vairāk

19:30

KŪL

#4 Jauniešu balsis mākslas muzejā - ar muzeju sirdī, domās un darbos

Pirms došanās vasaras piedzīvojumos radiorubrikā/radioraidījumā "Jauniešu balsis mākslas muzejā", sarunāsies kluba pārstāves Elīza un Agate un, kā viņa pati sevi sauc - jauniešu kluba dinozaurs - Kortnija, kas nu jau kļuvusi par daļu no jauniešu kluba arī kā Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja izglītības programmu kuratore. Saruna risināsies ap muzejizglītību, karjeru muzejā un jauniešu klubu kā platformu un vietu izaugsmei.

Vai strādāt muzejā mūsdienās nozīmē visu dienu sēdēt aptumšotā izstāžu zālē un neļaut apmeklētājiem pieskarties eksponātiem? Vai, lai strādātu muzejā, nepieciešama īpaša izglītība? Kādas ir iespējas iesaistīties muzeja darbā, neveidojot karjeru muzejā?

"Jauniešu balss mākslas muzejā" ir rubrika, kas raidījumā "KŪL" ietvaros dod vārdu jaunajiem mākslas pasaules izzinātājiem jeb Mākslas muzeju jauniešu kluba aktīvistiem, pārsvarā vidusskolu pēdējo klašu audzēkņiem un pirmo kursu studentiem runāt un iepazīt mākslas pasauli. Rubrika top sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju un tā institūcijām.

 

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Mūzika

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika