Pirmdiena, 2024. gada 24. jūnijs

Vārda diena: Jānis

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

09:00

Mūzika

10:00

Mūzika

11:00

Mūzika

Dienas pārraides

12:00

Zootēka

Kanāriju putniņi, kukainīši un valīši

Kanāriju salu nosaukums nav cēlies no putniņiem, bet no kāda cita dzīvnieka vārda - vai zini, kura? Raidījumā uzzināsiet arī par kukaiņiem, kurus (visticamāk) ir ēdis ikviens no mums, apzināti vai nē. Un mazliet arī par orkām jeb zobenvaļiem, kas patiesībā ir delfīni un par vistām, kas brauca uz kautuvi, bet laimīgi nonāca saudzētavā.

Kamēr ar māsu tikāmies Tenerifē, sarīkojām mazu pasākumu - par dzīvniekiem, iekšējo mieru un jaukāku, līdzjūtīgāku kopā būšanu ar citiem zemiešiem. Reiz tādus rīkojām arī Maltā un Spānijas pilsētā Burgosā. Šoreiz stāstīju par savu pieredzi un novērojumiem ar dažādiem dzīvniekiem dabā un nebrīvē, kalnos un okeānā Kanāriju salu apkārtnē.

Raidījumu vada Sandris Ādminis.

ZooZiņās:
- Spānija aizliedz savvaļas dzīvnieku izmantošanu cirkā.
- Iegūti pierādījumi, ka pandēmija ir saistīta ar jenotsuņiem Ķīnas dzīvnieku tirgū.
- Zinātnieki un dzīvnieku draugi ceļ trauksmi par pasaulē pirmo astoņkāju lielfermu.

Lasīt vairāk

13:00

Mūzika

15:00

Bron-Hīts

Šlāpina dzejoļi nav filozofiskā dzeja

Ir lietas, par kurām tīk domāt, runāt un pat pētīt tās, bet nav gandrīz nekāda prieka šīs lietas darīt – vismaz ne ilgāku laiku. Bet citas ir. Var piekust stāvēt kājās, ja tas jādara septiņas stundas, bet dzejoli dažreiz var rakstīt arī visu mūžu.

Mūzika:

NSRD – Es varu tikai neelpot
Ansamblis Manta – Kas ir Šlāpins?

Lasīt vairāk

16:00

Mūzika

17:00

Mūzika

Vakara pārraides

18:00

Mūzika

19:00

Mūzika

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Dievišķās balsis

Jaunie albumi no Dienvideiropas

Raidījumā apskatīsim 8 grupu dažādu žanru jaunos albumus no Grieķijas, Spānijas un Portugāles, piecas grupas raidījumā skanēs pirmoreiz.

No Grieķijas "electro/gothic" māksliniece "Hada" ar otro LP "In the Heart of an Endless Winter" (2022). Albums, tāpat kā debijas LP 2020.g., izdots uz žanra vadošās izdevniecības Eiropā - "SwissDarkNights". "Hada" jeb Natasa Koumi ir plaša radoša spektra māksliniece un žurnāliste, vairāk par viņu.

Vēl no Grieķijas - interesants ģimenes "punkrock" trio, kas pārcēlies no Austrālijas uz Krētu, "Frenzee" ar debijas EP "Frenzee" (2022).

No Madrides pirmoreiz divas `sieviešu` grupas, kas darbojas angļu valodā - "postpunk" kvartets "Hickeys" ar debijas LP "Fragile Structure" (2022) un "post/blackmetal" kvartets "Bones of Minerva" ar otro LP "Embers" (2022). Abi gana kvalitatīvi žanra albumi, kam pievērst uzmanību.

Vēl no Spānijas divas agrāk bijušas grupas. Malagas jau gana populārais "noisepop/powerpop/shoegaze" kvartets "Uniforms" pēc pieciem iesildošajiem singliem 2022.g., 3.martā izdevis trešo LP "Trance". Viena no aktīvajām pēdējo gadu grupām gan koncertdarbībā, gan albumu izdošanā devusies prom no "dreampop/shoegaze" žanra, kas bija agrākajos albumos, kuri visi tika iepriekš apskatīti raidījumā.

Pirms gada (26.martā) apskatījām Madrides "punkrock" kvinteta "Monteperdido" debijas EP "Monteperdido" (2020), 2.martā grupa izdevusi otro EP "Daño Físico". Klasisks žanra albums spāņu valodā.

No Portugāles otro reizi Coimbras "neopostpunk" trio "From Atomic" ar otro LP "Love Fate Now & Forever" (2022). Albums izdots novembrī ar 11 dziesmām (48.min.). Mazpazīstamā, lokālā grupa piedāvā gana ģitāriski piesātinātu, melodisku un modernu "postponku" angļu valodā. 2021.g.aprīlī apskatījām grupas debijas LP "Deliverance" (2020).

Noslēgumā jauns "neopsychodelic/shoegaze" sekstets no Porto "Summer of Hate" ar debijas LP "Love Is Dead !Long Live Love" (2022). Savdabīgs "shoegaze" albums no lokālās grupas. Kā trūkums atkal jāmin mazais vokāla mix - kā jau "shoegaze" žanrā. Albums ar 8 dziesmām (40.min.) angļu valodā ar līdersinglu "Nao Sei" portugāļu valodā.

Programmā:

"Frenzee" - "Things I Hear"
"Hickeys" - "Material Weight"
"Hickeys" - "Circuit Lies (You Don`t Have to Know)"
"Bones of Minerva" - "Fuego"
"Bones of Minerva" - "Hands"
"Uniforms" - "Guadiana"
"Uniforms" - "Crumbs"
"Monteperdido" - "Vas a Petar"
"From Atomic" - "Strangers"
"From Atomic" - "Quiet"
"Summer of Hate" - "Nao Sei"

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika