Sestdiena, 2024. gada 24. februāris

Vārda diena: Diāna, Dina, Dins

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

08:00

Mūzika

10:00

Mūzika

11:00

Mūzika

11:30

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

15:20

Mūzika

16:00

Studentu pietura

Jaudīgā ārpusstudiju dzīve

Jau atkal esam atpakaļ studijā un pirmā oktobra pirmdiena ir atnākusi! Vesels mēnesis jau ir aizvadīts studējot, tāpēc ir laiks padomāt par ārpus studiju izklaidēm – Raccoons, pirmsinkubācijas programmu un RTU Studentu parlamenta rīkoto pasākumu “Study Fest 2023”.

Šodienas pirmais viesis - Krišjānis Mārtiņš Alliks - iepazīstinās ar “The Raccoons”, studentu kopienu, kura aicina pievienoties visus jauniešus, kuri grib pētīt, mācīties, veidot un radīt. “The Raccoons” veido meistarklases par STEM jeb dabas zinātnes un tehnoloģiju prasmēm, organizē hakatonus un ļauj iemēģināt roku programmēšanas pasaulē.

Turpinājumā kopā ar Lieni Bērziņu, LU Biznesa inkubatora vadītāju, parunāsim par pirmsinkubācijas programmu, kur ikviena komanda, kura grib savus sapņus pārvērst realitātē, var pieteikt savu biznesa ideju. Pieteikšanās ir spēkā līdz 18.oktobrim, tāpēc nepalaid garām! Vairāk uzziņai: biznesainkubators.lu.lv. Taču, ja Tev nav biznesa ideja, nesatraucies, varēs apmeklēt komandu veidošanas pasākumu jeb “Matchmaking vakaru” 17.oktobrī.

Nobeigumā kopā ar RTU StudyFests 2023 galveno organizatori Anetu Tarasovu parunāsim par vienu no lielākajiem Latvijas studentu rīkotajiem mūzikas pasākumiem – StudyFests 2023, kas norisināsies jau pavisam drīz, 27. oktobrī. Pasākums būs pilns pārsteigumiem - būs iespēja redzēt un dzirdēt Latvijā populārus māksliniekus, piedalīties dažādās aktivitātēs un iepazīties ar jauniem cilvēkiem. Vairāk informāciju meklē: rtu.lv/lv/rtusp/par-rtusp/sp-notikumi/atvert/study-fest-2023

Raidījumu vada Elīna Krēmere un Luīze Špaka.

Lasīt vairāk

17:00

Mūzika

17:30

Mūzika

Vakara pārraides

19:00

Atrastās skaņas

Skumju cerību spārnota pasaules mūzika

Šajā raidījumā klausīsimies skumju cerību spārnotu mūziku no lībiešu mūziķa Ibrahima Hesnavi albuma “Lībijas regeja karalis" (The King Of Libyan Reggae), palestīniešu-sīriešu-kanādiešu izcelsmes flamenko ģitārista Tareka Griri albuma “Bēglis jūrā" (Refugee In The Sea), bolīviešu dziedātājas Luzmilas Carpio albuma “Saules atgriešanās” (El Retorno del Sol), kurā skan dziesmas kečua cilšu valodā.

Programmā:

1. Never Understand – Ibrahim Hesnawi
2. Tendme – Ibrahim Hesnawi
3. Only World – Ibrahim Hesnawi
4. Kesati – Ibrahim Hesnawi
5. Dreams from Home – Tarek Ghriri
6. Tears of Heaven – Tarek Ghriri
7. Color of Passion – Tarek Ghriri
8. Refugee in the Sea – Tarek Ghriri
9. Kacharpayita – Luzmila Carpio
10. Chakana Sagrada – Luzmila Carpio
11. Requiem para un Ego – Luzmila Carpio
12. Hacia la Luz – Luzmila Carpio

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

21:00

Dabaskats

Milžu cīņas Āfrikā

Dabaskata universitātē tematiski pieskaņota regeja pavadībā šķirstam koloniālisma vēstures lapaspuses. Kad Apgaismības ideju vadītas, kad resursu dēļ vai diktatorisku ambīciju realizācijai, lielvaras lūkojušas pakļaut mazākas tautas. Bet vēl impērijas var būt elegantas vai derdzīgas, alkatīgas vai cēlas - ne tikai kā carisms politikā, bet arī Zvaigžņu karu estētikā. Pret ego-impēriju stāv rasta I&I karaļvalsts.

Konkrēti šajā raidījumā, skatoties kalendārā, nāk 3. oktobris, kad 1935. gadā Itālijas armija iebrūk Abesīnijā. Klausāmies regeju, jo Abesīnija (t.i. Etiopijas impērija) ir rastafari Apsolītā zeme, un velkam paralēles ar mūsdienām, ar karu Ukrainā. Abos gadījumos kāds diktators (Musolini/Putins) iet pakļaut neatkarīgu nāciju, un tur ir savas līdzības kara motivācijā, tā norisē un pasaules reakcijā. Bet uzvara un brīvība nāks. Abos gadījumos.

Lasīt vairāk

22:00

Mūzika

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Audiogramma

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika