Otrdiena, 2023. gada 28. novembris

Vārda diena: Rita, Olita, Vita

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

08:00

Mūzika

10:00

Digitālās Brokastis

Kas ir "dark web" jeb tumšais tīmeklis? [saruna angļu valodā]
Ziņu topā: Drāma "OpenAI", "Starship" sprādziens un alternatīva "The Sims" spēlei
Kas ir "dark web" jeb tumšais tīmeklis?
Pārnēsājamās skandas Sony SRS-XV800 apskats

"Dark web" ir interneta daļa, kurai piekļūt no ierastajiem interneta pālūkiem nav iespējams. "Dark web" slēpj lietotāju identitāti un atrašanās vietu, kas ļauj veikt dažādas darbības, kas var būt arī nelegālas vai amorālas. Vienlaikus tā ir iespēja disidentiem un žurnālistiem anonīmi apmainīties ar informāciju.

Podkāstā uzzinām, kā darbojas "dark web", kādi ir tā darbības riski un ieguvumi un kā pasargāt sevi. Pie Digitālo brokastu galda Ādams Darra, Tumšā tīmekļa operāciju vecākais direktors kiberdrošības uzņēmumā "Zerofox".

Vada:

Artis Ozoliņš
Rihards Blese

Lasīt vairāk

11:00

Mūzika

11:30

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

15:20

Mūzika

16:00

Mūzikas sirds

17:00

NABA Top

Vakara pārraides

19:00

Portolāns

Spānija ugunī

Novembra pēdējā raidījumā Fono-Grāfs pievēršas latviešu tiešai un netiešai iesaistei Spānijas pilsoņu karā (1936-1939), kura rezultātā pie varas nāca ģenerāļa Franko režīms, kas vēlāk kļuva par visilgāk valdošo diktatūru Eiropā. Spānijas pilsoņu karš bija nozīmīgs notikums, kam bija pievērsti visi politisko vērotāju bažīgie skati un kas iespējams kļuva arī par prelūdiju 2.pasaules karam. 1936.gada jūlijā notika nacionālistu koalīcijas veiktais apvērsuma mēģinājums, kam sekoja ilgs un asiņains konflikts starp nacionālistiem, kurus
atbalstīja Musolīni Itālijas režīms un hitleriskā Vācija un republikāņiem, kurus atbalstīja brīvprātīgie no daudzām pasaules valstīm.

Spānijas pilsoņu karā piedalījās ap 200 Latvijas iedzīvotāju, no kuriem gandrīz visi cīnījās republikāņu pusē. Latvietis Žanis Folmanis (1910–1932) jeb Žanis Grīva bija slavenākais šī kara dalībnieks, kurš bija ne tikai atbalstošs novērotājs, kā Ernests Hemingvejs, kurš pildīja kara reportiera pienākumus, bet aktīvi piedalījās kaujās. Iespējams tieši pateicoties Spānijas ekspedīcijai, Grīvam izdevās izveidot veiksmīgu politisko karjeru LPSR augstākajā birokrātijā un iegūt atzinību par saviem literārajiem darbiem, no kuriem liela daļa veltīta tieši
pieredzētajam Spānijas pilsoņu kara laikā.

Fono-Grāfs raidījumā tieksies noskaidrot ideoloģiskās frontes noslēpumus: kurā pusē nostājās vai nostātos tā laika latviešu domātāji, kāpēc divas latviešu artilērijas grupas tika nosauktas par personāžiem no literatūras aprindām - Jāņa Jansona-Brauna artilēristu grupa un Leona Paegles prettanku baterija?

Grāfs Andrejs šajās dienās atrodas lauka pētījumā Spānijas dienvidos, kur mēģina izsekot latviešu pēdām un iesaistei karā, kā arī kopā ar Inspektoru Patafonu izmeklē Grīvas aprakstīto noziegumu Granadā, kur par upuri kļuva slavenais andalūziešu poēts Federiko Garsija-Lorka. Līdzās asiņainiem notikumiem jāmin arī priecīgāki atklājumi, proti, pateicoties Spānijas karam latviešu bērnu literatūrā ienāk bruņurupuča tēls un Fono-Grāfs skaidros kādu filozofiski semantisko saturu nes šis dzīvnieks.

Raidījums ēterā skan ar VKKF atbalstu.

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

21:00

Dabsolis

VDB - maigā žužināšana

VDB: "Vienīgais ko varu piebilst, ka šī ir tīrā improvizācija (saīsinātā versijā), kura tika rakstīta sestdienas vakarā par godu kaimiņu gulētiešanas pasākumiem, lai ar maigo vardarbīgo žužināšanu viņiem palīdzētu labāk aizmigt)".

Lasīt vairāk

22:00

Kinetic

MDNS

Piedalījies un ticis jau divos FILTRS finālos, ņēmis dalību radioraidījumu SIGNĀLS, ELEKTROWAVE un MINIPOWER veidošanā. Apvienību NO REST un MINIPOWER biedrs.

Savu darbību elektroniskās mūzikas lauciņā sācis jau 90. gadu vidū un turpina joprojām. Raidījuma nākamais viesis ir MDNS. Sīkāk par visu uzzināsim raidījumā. Kā ierasts, intervija, dj sets, pasākumu apskats un par lietām , kas sagaidāmas turpmāk.

MDNS
soundcloud.com/mdnsmusic
facebook.com/mdnsmusic

Live stream KINETIC FB un Youtube profilos.

Atbalsti mūs - buymeacoffee.com/kineticlv.

Meklējiet KINETIC profilu Facebook, Youtube.

KINETIC - tikai laba mūzika
linktr.ee/kineticlv

DJ 2B
mixcloud.com/dj-2b
instagram.com/dj2bb2
soundcloud.com/2_b

Ar skaņu mūs atbalsta Reflector Audio

Tehniskais nodrošinājums
beezee.eu

Mūzika:

Gat Decor - Passion Original Mix 1992
Distance Dancer - Brain Dance

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika