Pirmdiena, 2024. gada 24. jūnijs

Vārda diena: Jānis

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

09:00

Mūzika

10:00

Mūzika

11:00

Mūzika

Dienas pārraides

12:00

Nezāle

Vide un miesiskā pieredze

Vides humanitārās zinātnes piedāvā dažādus jaunus un alternatīvus skatījumus uz cilvēka-vides un cilvēka-dabas attiecībām, norādot, ka efektīvai, pozitīvi orientētai vides ētikai jāsākas cilvēka pašizpratnē. Tam pamatā ir vienkārša atziņa – tam, kā uztveram sevi, savu ķermeni un savu apkārtni, ir liela nozīme. Ja dabu uztveram atsvešināti – tā kļūst par resursu, ko iztērējam, vai trauslu un romantizētu pasaules ainu, kurā jūtamies kā kaitnieciski svešinieki.

Vai mūsu priekšstatus par sevi un vidi ir iespējams mainīt?

Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas falulātes pētniece Dr. phil. Anne Sauka sava pēcdoktorantūras projekta “Ontoģenealoģijas: ķermenis un vides ētika Latvijā” ietvaros piedāvā divus, savstarpēji saistītus domas ceļus, caur kuriem domāt par miesiskās pieredzes procesualitāti kā alternatīvu Rietumu sabiedrībā ierastajam naratīvam par cilvēku kā svešinieku dabā un savā ķermenī.

Jautājumus uzdod Sanita Rībena, mūzikas redaktors Didzis Taurītis.

Lasīt vairāk

13:00

Mūzika

15:00

Horeofone

16:00

Mūzika

17:00

Mūzika

Vakara pārraides

18:00

Mūzika

19:00

Mūzika

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Dievišķās balsis

"Dreampop/dreamgaze" jaunumi no ASV

Apskatīsim 9 "dreampop/dreamgaze/shoegaze" žanra grupu jaunumus no ASV. Pārsvarā būs jaunas grupas ar debijas albumiem.

Austinas (TX) "dreampop" kvartets , kuru 2018.g. izveidoja Paige Renee Berry, 2020.g.oktobrī izdeva debijas EP "Monster of Needing" un 2022.g. divus singlus. Paige darbojas arī kā solomāksliniece. Grupa piedalījusies arī Austinas ikgadējā lielajā SXSW festivālā.

Ņešvilas (TN) māksliniece "Lumenette" vai Christine Byrd (populārās "postrock" grupas "Hammock" dalībnieka Marc Byrd sieva un vokāliste / divi solo LP arī kā "Christine Glass") izdevusi debijas "dreampop" LP "All Around My Head" (2022).

Ņujorkas/Bufolo "dreampop" trio "Cooler" pēc divu EP (2016/2018.g.) izdošanas šogad ir izdevis debijas LP "Doom Spiral" (2023). Grupas basistei/vokālistei Alley Sessanna ir savdabīgs alta vokāls. Patīkams , melodisks "dreampop" albums.

No Atlantas (GA) būs "dreampop" kvintets "password:password", kuru 2017.g. izveidoja Džordžijas universitāšu studenti. 2019.g.februārī tika izdots debijas EP "Session Boyfriend" (netika apskatīts), kam pēcpandēmijas laikā sekoja vairāki singli, arī "Inis Mór" (2022).

Vairākas jaunas "dreamgaze" grupas izdevušas debijas albumus. Grupas pagaidām ir lokālas un mazzināmas. Divas kvalitatīvas grupas no Losandželosas (CA) - "Osnova" un "Powder Pink & Sweet" būs attiecīgi ar EP "Osnova" (2022)  un LP "Little Stories" (2022). Abi gana vērā ņemami žanra albumi, lai iepazītos ar jaunajām grupām.

Portlendas (OR) kvintets "As Above" šogad janvārī izdevis debijas EP "As Is".

Noslēguma daļā divas grupas, kas bijušas agrāk - Sietlas (WA) kvartets "Tourist Activities" (bija raidījumā 2019.g. ar debijas EP "Off My Mind" ) janvārī izdevis divus iesildošos singlus "Wrong Side/Oh For One" no gaidāmā debijas LP un Teksasas jau gana pazīstamais "indiepop/indiefolkgaze" kvintets "Why Bonnie" pēc trīs izdotiem EP (2018/2020.g.) ir klāt ar debijas LP "90 In November" (2022). Grupas līdere ir ģitāriste/dziesmu autore Blair Howerton, un albums pamatā ir radīts pandēmijas laikā, kad viņa atradās Ņujorkā. Agrāk apskatīti divi grupas EP.

Programmā:

"Half Dream" - "Celia"
"Lumenette" - "Deeper"
"Cooler" - "Slowride"
"Cooler" - "Stargazer"
"password:password" - "Inis Mór"
"As Above" - "Am I There"
"Powder Pink & Sweet" - "Secret Garden"
"Osnova" - "Too Convenient"
"Osnova" - "Geared"
"Tourist Activities" - "Wrong Side"
"Why Bonnie" - "Sailor Mouth"

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika