Otrdiena, 2024. gada 18. jūnijs

Vārda diena: Madis, Alberts

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

08:00

Mūzika

10:00

Mūzika

11:00

Mūzika

11:30

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

15:20

Mūzika

16:00

Studentu pietura

Programma "Green HExagon" un grupa Chairmen

2023. gada pirmais mēnesis paskrējis vēja spārniem, gluži tāpat kā trakais sesijas laiks. Varam sākt (vai turpināt) plānot kurus tuvākos kultūras notikumus apmeklēt, kādām izglītojošām programmām pieteikties. Šodien raidījumā neizplūdīsim garās runās, esam ļoti konkrēti - LU Biznesa Inkubatora programma jaunajiem profesionāļiem un grupas "Chairmen" puiši.

Raidījuma sākumā pie mums viesos LU Biznesa Inkubatora vadītāja Māra Birzniece, kura pastāstīs vairāk par starptautiskā pirminkubācijas programmu "Green HExagon". Papildus iegūtajai pieredzei, programmas dalībnieki varēs piedalīties konkursā, lai iegūtu 5000 eiro grantu tālākai idejas attīstīšanai un centīgākajiem būs iespēja paviesoties Austrijā! Pieteikšanās programmai līdz 15. Februārim, programma norisinās angļu valodā 4 mēnešu garumā. Vairāk informācijas mājaslapā https://greenhexagon.eu

Otrajā raidījuma pusē aprunāsimies ar studentiem, mūziķiem, savas grupas dibinātājiem un vienkārši foršiem puišiem - Chairmen! Studijā viesosies Tomass Ančs, Kristaps Grīnbergs un Edvards Paulis Muzikants. Kopā uzzināsim radošā ceļa izaicinājumus un ieguvumus. Mēģināsim atrisināt mūžseno noslēpumu - kā var visu apvienot un paspēt? Ne mazāk aktuāls jautājums par uzdrīkstēšanos būt atšķirīgiem, unikāliem un veidot savu muzikālo vīziju.

Raidījumu vada Elīna Krēmere un Inga Stankeviča.

Lasīt vairāk

17:00

Mūzika

17:30

Mūzika

Vakara pārraides

19:00

Atrastās skaņas

Sieviešu balsis un kosmosa skaņas

Šajā raidījumā dzirdēsim palestīniešu dziedātājas Rašas Nahas albumu “Amrat”, beļģu regeja grupas Kosmo Sound albumu “Fruits Of The Void”, ungāru-turku dziesmas no albuma “The Sold Girl” un irāņu dziedātājas Mesas Vedatas albumu “Braids Of Innocence”, kas tapis sadarbībā ar norvēģu kori SKRUK.

Programmā:

1. U8 – Rasha Nahas
2. Amrat – Rasha Nahas
3. Habbetek – Rasha Nahas
4. Khotwi – Rasha Nahas
5. Ametist – Kosmo Sound
6. Chloris Hell Prevention – Kosmo Sound
7. Ototoxic – Kosmo Sound
8. Get Ready My Daughter – Cserepes
9. Katalina Bodor – Cserepes
10. Why Is Your Leg Bloody – Cserepes
11. Little Bird – Cserepes
12. A Thousand Birds Will Chant Your Song – Mahsa Vahdat, SKRUK
13. Braids Of Innocence – Mahsa Vahdat, SKRUK
14. Wakeful Night – Mahsa Vahdat, SKRUK
15. Grow The Light – Mahsa Vahdat, SKRUK

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

21:00

Dabaskats

Uguns metējs no Kingstonas

O Jah, tas ir Boba Marlija mēnesis visā pasaulē – 6. februārī dzimis leģendārais Jamaikas dēls, sociālais vizionārs un dziesmotais revolucionārs, kam šogad būtu 78. Tāpēc raidījumā, kā ierasts šajā dienā, atskatāmies uz Marlija dzīvi tieši pirms 50, uz 1973. gadu. Ko viņš darīja un par ko dziedāja? Šajā gadā viņam un puišiem no The Wailers iznāk veseli divi albūmi – 'Catch a Fire' un 'Burnin'.

Pirmais sākas ar sajūtām urbānos džungļos ("Concrete Jungle"), tad paklausīsimies par vagariem pagātnē un mūsdienās ("Slave Driver"), dīvainību regeju ("Kinky Reggae") un fantastisko dub versiju par pusnakts uzdzīvi apokaliptiskos toņos ("Midnight Ravers").

Otrā albūmā uzreiz ieskanas visu apspiesto himna ("Get Up, Stand Up"), tad slavenā pretstāvēšana varas visatļautībai ("I Shot the Sheriff"), vēl noskaidrosim pret ko vērsts Lee Perry cirvītis ("Small Axe") un kad sākās rastafari izplatība pasaulē ("Rasta Man Chant").
***
Today they say that we are free
Only to be chained in poverty (Bob Marley, Slave driver, 1973)

Lasīt vairāk

22:00

Mūzika

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Audiogramma

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika