Pirmdiena, 2024. gada 22. jūlijs

Vārda diena: Marija, Marika, Marina

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

09:00

Saeimas plenārsēdes

11:00

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Mūzika

15:20

Mūzika

16:00

Mūzika

17:00

Subjektīvie mērījumi

Interpretējot Latvijas fotogrāfijas vēsturi

ISSP Galerijā aizsācies divu izstāžu cikls “Mūsdienu fotogrāfijas vēstures”, kas veidots kā radošs komentārs izdevumam “Latvijas fotogrāfijas vēsture attēlos”, ko ISSP plāno izdot 2024. gada rudenī. Izstādēs tiek izcelta ikvienas vēstures versijas subjektivitāte un dažādas vietējās fotogrāfijas mazāk zināmas šķautnes. Mākslinieki radījuši jaunus darbus dialogā ar dažādu vēsturisko periodu fotogrāfiem un fenomeniem, kā arī sadarbībā ar attiecīgo tēmu pētniekiem.

Pirmā izstāde atspoguļo vairāku mākslinieku versijas un interpretācijas par vietējās fotogrāfijas vēstures rakstīšanas procesiem. Tajā piedalās mākslinieces Kristīne Krauze-Slucka un Agate Tūna, izstāde skatāma līdz 2024. gada 27. jūnijam.

Kristīne Krauze Slucka strādājusi ar 1980. un 1990. gadu mijā aktīvās, bet mūsdienās maz pazīstamās fotogrāfes Inas Stūres (1958–2006) arhīvu. Abas mākslinieces vieno savam laikam eksperimentāla pieeja un fokuss uz attēla materialitāti. Jaunais darbs uzdod jautājumus par sieviešu “pazušanu” no vēstures un izceļ Stūres ekspresīvos, inscenētos attēlus uz pārmaiņu perioda pieticīgo dzīves apstākļu un sadzīves fona.

Savukārt Agate Tūna, personisku un māksliniecisku interešu vadīta, meklē paranormālās un iluzionisma fotogrāfijas pavedienus Latvijā, izaicinot ierastās fotogrāfijas medija robežas un attiecības ar realitāti.

Otrā cikla izstāde “Mūsdienu fotogrāfijas vēstures II” (mākslinieki – Annemarija Gulbe, Konstantīns Žukovs) norisināsies 05.07.–15.08.2024. Izstāžu ciklā savienojas medija pagātne ar mūsdienām, norādot kā uz pēctecību, tā uz iespējamiem nākotnes virzieniem Latvijas fotogrāfijā. Vienotu notikuma scenogrāfiju veidojusi māksliniece Liene Pavlovska, atsaucoties uz vēsturisko cianotipijas tehniku.

“Vēstures, tai skaitā mākslas vēstures, rakstīšana nekad nav neitrāla, bet ir ievīta sociālā un politiskā kontekstā, iekļaujot zināmas varas attiecības un krietnu daļu personisku izvēļu. Latvijas fotogrāfijas pētnieku uzdevums ir vienlaikus aizpildīt plašus “baltos plankumus” un kritiski pārskatīt līdzšinējos naratīvus,” stāsta izstāžu cikla kuratore Liāna Ivete Žilde.

Izstāžu cikls ir daļa no Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2024 programmas. Rīgas Fotogrāfijas biennāle ir starptautisks laikmetīgās mākslas notikums, kas fokusējas uz vizuālās kultūras analīzi un māksliniecisku reprezentāciju.

Viesos kuratore Liāna Ivete Žilde un māksliniece Kristīne Krauze Slucka.
Raidījumu vada Ieva Nagliņa.

Raidījums "Subjektīvie mērījumi" par mākslas izziņu skan LR6 LU radio NABA 95,8 FM pl. 17.00-18.00 katru otro ceturtdienu.

Raidījums top ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu

Lasīt vairāk

Vakara pārraides

18:00

Mūzika

19:00

Zinātnes vārdā

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Pierasti ieraksti

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Amber Muse

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika