Trešdiena, 2024. gada 22. maijs

Vārda diena: Emīlija

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

08:00

Mūzika

10:00

Mūzika

11:00

Mūzika

11:30

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

15:20

Mūzika

16:00

Studentu pietura

Šis un tas no zinātnes

Pirmdiena tieši pa vidu pavasarim. Pagalmā čivina putni, bet no automašīnām atskan Radio NABA raidījums “Studentu pietura”! Tieši tā, esam tev šoreiz sarūpējuši īpaši izglītojošu programmu! Vispirms, skatīsimies kopā ar Rihardu Rusku uz to, kas spīd un uzzināsim kā ir tikt nominētam dalībai prestižajā Nobela laureātu tikšanās pasākumā (73rd Lindau Nobel Laureate Meeting), tomēr pēc tam ar Latvijas Universitātes skolēnu zinātniskās pētniecības darbu konferenci iepazīstinās Iveta Andersone, bet arī tas vēl nav viss! Raidījuma noslēgumā mums pievienosies Alise Anna Stīpniece-Jekimova, lai pastāstītu vairāk par studenta ceļu un iespējām zinātnē.

Jaunais zinātnieks Rihards Ruska strādā Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūtā un tika godalgots ar Latvijas Zinātņu akadēmijas Jauno zinātnieku balvu par viņa pētījumiem luminiscējošos materiālos. Nominācija Nobela laureātu sanāksmē, uzsver viņa aktīvo lomu zinātnes attīstībā Latvijā un viņa ieguldījumu nozarē, kā arī sabiedrībā kopumā. Dalība šī gada Nobela prēmijas laureātu sanāksmē sniegs jaunajam zinātniekam nesalīdzināmu iespēju apmainīties ar idejām, iegūt ieskatu un veidot kontaktus, kas veicinās tālāko darbību.

26. aprīlī norisināsies Latvijas Universitātes skolēnu zinātniskās pētniecības darbu Rīgas un tās reģionu konference. Tas jau būs astotā reize, kad LU organizē šādu pasākumu. Pirmajā posmā pasākumā piedalīsies LU pasniedzēji un doktoranti, kuri novērtēs skolēnu iesniegtos darbus. Priecē ziņas, ka ir sasniegts rekordaugsts darbu skaits – 539! Konference norisināsies neklātienes formātā! Informācija par konferences sekcijām un pieslēgšanās saites būs pieejamas LU konferenču vietnē Indico. Par gaidāmo un agrāk piedzīvoto mums pastāstīs Iveta Andersone!

Mērķi saistīt savu nākotnes karjeru ar bioloģiju, biotehnoloģiju, biomedicīnu vai vides inženieriju ir nostādījusi Alise Anna Stīpniece-Jekimova. Viņa ir ieguvusi Dabaszinātņu bakalaura grādu vides zinātnē un šobrīd studē Latvijas Universitātes un Rīgas Tehniskās universitātes apvienotajā Akadēmiskā bakalaura programmā “Biotehnoloģija un bioinženierija”, lai kļūtu par starpdisciplināru ekspertu un savu nākotnes zinātnisko darbību attīstītu šajā jomā. Šogad Latvijas Studentu apvienības gada balvā ieguva “Gada jauno zinātnieka” balvu!

Ieklausies pasaulē sev apkārt kopā ar Radio NABA!

Raidījumu vada Elīna Krēmere, Alens Aleksandrs Čerņa, Santa Katrīna Meikališa.

Lasīt vairāk

17:00

Mūzika

17:30

Mūzika

Vakara pārraides

19:00

Atrastās skaņas

Diegabikša piedzīvojumi pasaules mūzikā

Šajā raidījumā līdzās Žaņa Grīvas pasakai par Diegabiksi Veras Singajevskas lasījumā skanēs tibetiešu mūziķa Kyab Yul-Sa balss no albuma “Murmures d’Himalaya”, grupa Newen Afrobeat ar albumu “Grietas”, Sāra Halgana ar albumu “Hiddo Dhawr”, grupa Silent Stream Of Godless Elegy ar albumu “Jiná”, Hallvards Godals ar albumu “The Ground”, kā arī Tareks Abdallahs un Adel Šams el Dins ar mūziku no albuma “Ousoul”.

Programmā:

1. Khapshay – Kyab Yul-Sa
2. Widin – Newen Afrobeat
3. Diiyoohidii – Sahra Halgan
4. Sharaf – Sahra Halgan
5. Podrang Marpo – Kyab Yul-Sa
6. Ten, ktery ukoval Slunce – Silent Stream Of Godless Elegy
7. So We Are Leaving – Hallvard Godal
8. Not In Range – Hallvard Godal
9. To The Radio – Hallvard Godal
10. Bahga (Joe) – Tarek Abdallah & Adel Shams el Din
11. Hello Hello – Hallvard Godal
12. Inert – Hallvard Godal

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

21:00

Dabaskats

22:00

Mūzika

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Audiogramma

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika