Sestdiena, 2024. gada 20. jūlijs

Vārda diena: Ramona, Ritma

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

09:00

Mūzika

10:00

Mūzika

11:00

Mūzika

Dienas pārraides

12:00

Nezāle

Klimata pārmaiņu modeļi

Kādā klimatā dzīvosim vecumdienās? Kāda gaisa temperatūra būs šī gadsmita vidū? Cik intensīvi būs nokrišņi tuvākajās desmitgadēs?

Meklējot atbildes, zinātnieki nodarbojas ar nākotnes klimata pārmaiņu pētniecību. Viņi izstrādā dažādus iespējamos nākotnes scenārijus, balstoties uz fizikas likumiem, siltumnīcefekta gāzēm un dažādiem cilvēku darbības principiem. Arī Latvijā klimatologi strādā pie nākotnes klimata pārmaiņu modeļu un to scenāriju aprēķiniem, pētot, kāds klimats Latvijā varētu būt tuvākajā simtgadē.

Studijas viešņa - Dace Zandersone, LVĢMC Klimata un skaitliskās modelēšanas nodaļas datu analītiķe.

Raidījumu vada Sanita Rībena, mūzikas redaktors Didzis Taurītis.

Lasīt vairāk

13:00

Mūzika

15:00

Mūzika

16:00

Mūzika

17:00

Mūzika

Vakara pārraides

18:00

Mūzika

19:00

Mūzika

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Dievišķās balsis

Jaunie "shoegaze" albumi no ASV

Raidījumā apskatīsim pagājušā gada rudens "shoegaze" subžanru (dreamgaze/grungegaze/doomgaze/janglegaze/emogaze) jaunumus no ASV , pirmoreiz būs septiņas jaunas grupas ar debijas EP,  jauns EP Ņujorkas "dreamgaze" kvartetam "Bad Bloom", debijas LP no dueta "Slow Salvation" , otrais LP no Vašingtonas "emo/psychgaze" kvinteta "Pretty Bitter".

Ievadā divas grupas ar debijas EP no Masačūsetas štata - Alstonas "janglegaze" kvintets "Honeywave" ar EP "Connect" (2023) un Bostonas `sieviešu` "doomgaze" kvartets "Vivid Bloom" ar EP "Out of Focus" (2023).

Turpinājumā vēl piecas grupas ar debijas EP: Ņujorkas "dreamgaze" kvintets "Panik Flower" EP "Dark Blue" (2023), Boises (ID) "indiegaze" kvintets "Strangelily" EP "A Strange Fil , Featuring You and I" (2023), divas LosAndželosas "emogaze" grupas (arī koncertējušas kopā) - kvartets "MyVeronica" ar EP "I Can Carry It All" (2023), un trio "Marguerite" ar EP "Larger Now" (2023). Sietlas (WA) "dreamgaze/grungegaze" kvintets "Wall Drugs" ar EP "Here Hella Early" (2023).

Pēc debijas EP "Affectations" (2022) LosAndželosas "dreampop" duets "Tremours" izdevis labu singlu ar video "Dark Glasses".

Trešo reizi būs kvalitatīvais Ročesteras (NY) "dreamgaze" kvartets "Bad Bloom" ar savu 2023.g. izdoto trīs singlu apkopojumu kasetē , kas izdota 29.janvārī. Kopā kopš otrā EP "Leave" (2021) izdoti seši singli. Agrāk apskatīti abi grupas EP. Būs ar jaunāko singlu "Housekeeper" (2023).

Noslēguma daļā jauns Ņūdžersijas "dreampop/dreamgaze" studijas duets (Travis Trevisan un Christina Hernandez) "Slow Salvation" ar debijas LP "Here We Lie" (2023).  Mierīgs, ar vairākām "slowcore" dziesmām piepildīts darbs, kas derēs žanra kolekcionāriem.

Noslēgumā pirmoreiz Vašingtonas "emo/psychgaze" kvintets "Pretty Bitter" ar otro LP "Hinges" (2022). Albums ir dinamisks, gana brīvs dažādām muzikālām ietekmēm.

Programmā:

"Honeywave" - "Brazilian Tennis"
"Vivid Bloom" - "Believe"

"Panik Flower" - "Dark Blue"
"Bad Bloom" - "Housekeeper"
"Strangelily" - "Monster Under the Bed"
"MyVeronica" - "Penny"
"Marguerite" - "Moth"
"Tremours" - "Dark Glasses"
"Wall Drugs" - "Ghost"
"Slow Salvation" - "The Stars Are Blind"
"Pretty Bitter" - "The Damn Thing Is Cursed"
"Pretty Bitter" - "Fashionable Exit" 


 

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika