Trešdiena, 2024. gada 22. maijs

Vārda diena: Emīlija

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

09:00

Saeimas plenārsēdes

11:00

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Mūzika

15:20

Mūzika

16:00

Mūzika

17:00

Subjektīvie mērījumi

Viktorija Valujeva. Elpot un gleznot

Skaistums ir mums visapkārt. Ir nepieciešams vien mākslinieks, lai to piefiksētu un parādītu. Viktorija Valujeva ir dzirkstoša, atvērta un daudzpusīga māksliniece no Daugavpils. Trīs nelieli viņas darbi šobrīd aplūkojami Rīgas Latviešu biedrības namā izstādē “Savienojumi”, taču tā ir tikai maza daļiņa no aisberga virsotnes.

Viktorija Valujeva ir absolvējusi Daugavpils Universitāti (2007), Latvijas Mākslas akadēmijā ieguvusi maģistra grādu glezniecībā (2010) un grafikā (2016). Studējusi Multimediju Porto Universitātē (Portugālē) Erasmus studiju apmaiņas programmas ietvaros (2009. gadā) un Florencē Florences Mākslas Universitātē apguvusi sgrafito sienu glezniecības tehniku.

No 2006.gada piedalās izstādēs, starptautiskos mākslas projektos, ir izveidojusi vairākas personālizstādes. Viņas darbi ir pārstāvēti Marka Rotko mākslas centra kolekcijā un privātkolekcijās Dānijā un Francijā, Īrijā, Itālijā, kā arī 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētas grupas izstādē Marka Rotko mākslas centrā Daugavpilī. Viktorija vada biedrību “Kāpēc5”, kā arī aktīvi darbojas pedagoģiskā jomā, organizējot mākslas un fotogrāfijas radošās darbnīcas un kursus, labdarības projektos, kas saistīti ar mentālo un fizisko veselības uzlabošanas programmu “Dakini Foundation” un Daugavpils un pasaules invalīdu biedrībām.

Raidījumu vada Ieva Saulīte.

Raidījums "Subjektīvie mērījumi" par mākslas izziņu skan LR6 LU radio NABA 95,8 FM pl. 17.00-18.00 katru otro ceturtdienu.

Raidījums top ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

 

Lasīt vairāk

Vakara pārraides

18:00

Mūzika

19:00

Zinātnes vārdā

Mazākā kvantu tehnoloģiju lielvalsts. Saruna ar Andri Ambaini

Kādas kvantu tehnoloģijas izstrādā Latvijas zinātnieki? Kā pilnveidot savas zināšanas matemātikā? Cik maksā kvantu dators? Kas ir hibrīdskaitļošana? Kur skolēniem programmēt kvantu datoru? Kādas ir perspektīvākās nākotnes zinātnes jomas? Kāds ir kvantu pārākuma eksperiments? Kas sarunāsies caur kvantu internetu?

Par šiem un citiem ar kvantu tehnoloģijām saistītiem jautājumiem runāsim ar Latvijas Universitātes tenūrprofesoru, LU Datorikas fakultātes Kvantu datorzinātnes centra vadītāju un Latvijas Zinātņu akadēmijas īsteno locekli Andri Ambaini.

Raidījumu vada Ieva Siliņa.

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Pierasti ieraksti

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Amber Muse

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika