Trešdiena, 2024. gada 29. maijs

Vārda diena: Raivis, Raivo, Maksis, Maksims

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

08:00

Mūzika

10:00

Digitālās Brokastis

Mākslīgais intelekts praktiski – attēlu ģenerēšana
Automašīnas Audi Q8 apskats

Mākslīgais intelekts un tā rīki ir kļuvuši par ļoti aktuālu tematu. Digitālās brokastis rūpējas, lai jūs, klausītāji, uzzinātu ko jaunu par mākslīgā intelekta praktisko pielietojumu. Februārī stāstījām par mākslīgā intelekta lietošanu latviešu valodā, martā par tā trenešanu un pielāgošanu savām vajadzībām, bet šoreiz runājam par to, kā mākslīgais intelekts var palīdzēt sagatavot dažādus attēlus atbilstoši tavām vajadzībām.

Vai mākslīgais intelekts nogalinās stock photos jeb attēlu krātuves? Pie Digitālo brokastu galda Guntis Bārzdiņš, Latvijas Universitātes Datorikas fakultātes profesors, un Kristaps Cīrulis, "Helve" eksperts.

Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.

 

Vada:

Artis Ozoliņš
Rihards Blese

Lasīt vairāk

11:00

Mūzika

11:30

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

Dienas apskats . Latvijas Universitāte aicina pieteikties savai dobei kopienas dārzā

Līdz 1. jūnijam Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra Dabas mājā būs skatāma Latvijas Universitātes Bibliotēkas izstāde “Kā mēs sākām mācīties dabaszinātnes?”. Izstādē vienkopus aplūkojamas 54-as mācību grāmatas latviešu valodā, kas veltītas ķīmijas, bioloģijas, botānikas, zooloģijas un ģeogrāfijas apguvei pamatskolās, vidusskolās un augstskolās. Ekspozīcijā izvietotas grāmatas, kas izdotas līdz pagājušā gadsimta 40. gadiem un kas atrodamas Latvijas Universitātes bibliotēkas krājumā.

Citas ziņas:
> Nedēļas nogalē notiks Lielā Talka
> Tapusi mobilā lietotne Pierīgas apceļošanai
> Latvija pirmo reizi pārstāvēta Nobela laureātu pasākumā.

Kultūras ziņas:
> Animācija «Straume» iekļauta Ansī festivāla galvenajā konkursā
> Iznāks Ivara Šteinberga trešā dzejas grāmata 'Ābece'
> Indriķis Ģelzis piedalās mākslas mesē "NADA New York 2024"
> Rīgā uzstāsies ASV džeza apvienība "Snarky Puppy"

 
 

Lasīt vairāk

15:20

Mūzika

16:00

Mūzikas sirds

Purple Negative ciemos, Ekko Astral spridzina

Šoreiz jautrākai nedēļas nogalei raidījumā “Mūzikas Sirds” viesosies viena no pašmāju jaunajām eksplozīvākajām, skaļākajām, bet vienlaikus melodiskajām, sviedrus koncertos garantējošajām grupām – Purple Negative (precīzāk, grupas vokāliste un ģitāriste Elīza Daine, kā arī ģitārists Roberts Gromovs). Pēdējo viņi pierādīja arī lieliskajā debijas albuma “Megabee” prezentācijas koncertā mēneša sākumā. Parunāsim gan par albumu un koncertu, gan mūziku vispār, gan sadzīviskām lietām.

Mūzikas ziņās parunāsim par 2024.gada Rokenrola Slavas zālē uzņemtajiem māksliniekiem, Teilores Sviftas, kura lauzusi jaunus rekordus un nepārsteidzoši kļuvusi par pārdotāko mūziķi arī šogad, fenomenu, pafilozofēsim, vai šīs nedēļas jubilāri Blur tik tiešām vairs nekad nekoncertēs un galu galā parunāsim arī par biznesu – šoreiz porno biznesu. Raidījums tātad domāts auditorijai +16. Jokojam.

Kā jau minējām iepriekšējā nedēļā, 19.aprīlī savu jaunāko albumu izdeva tīņu elks Teilore Svifta, kā arī grunge/alt-rock dinozauri Pearl Jam. Abu plates gan ir pārlieku klišejiskas un standartizētas, tāpēc Nedēļas Albuma goda sakarā iepazīstināsim ar jaunās Vašingtonas queer-punk grupas Ekko Astral debijas ierakstu “pink balloons”, kas ir vienlaikus post-pancīgi tumsnējs un griezīgs, bet arī radīts neaizmirstamam ballīš-koncertam. Trakulīga grupa, ko noteikti kādreiz vajadzētu izbaudīt koncertā, vēlams, mošpita epicentrā.

Lasīt vairāk

17:00

NABA Top

Vakara pārraides

19:00

Mūzika

20:00

Mūzika

21:00

Ne tā

Citu zemju 2024.gada mūzikas apskats ar K-Silu

Skaņdarbi no Francijas, Vācijas, Amerikas. Dzirdēsim klasiskāku un eksperimentālāku skaņu paēnu pavasara piesaulītē.

Programmā: I watched fehéróri, 1000 mirrors, Dose, п Dub, Terine.

Lūdzam izturēties ar sapratni par skaņas kvalitātes nobīdēm.

Lasīt vairāk

22:00

Kinetic

E91

Šoreiz raidījuma viesis ir dj un producents E91. Kurš jau desmit gadus liek par sevi manīt scēnā, izdevis mūziku tādos leiblos kā Club Designs, Low Income, In2ition Music. Manīts arī starp konkursa FILTRS dalībniekiem. Sveša nav 8bitu mūzika, bet sīkāk jau raidījuma intervijas sadaļā. Kā ierasti, pasākumu apskats, un informācija par nākamajiem viesiem.

E 91
soundcloud.com/e91
e91e91.bandcamp.com

Atbalsti mūs - buymeacoffee.com/kineticlv

KINETIC - tikai laba mūzika
linktr.ee/kineticlv

DJ 2B
mixcloud.com/dj-2b
instagram.com/dj2bb2
soundcloud.com/2_b

Ar skaņu mūs atbalsta Reflector Audio

Tehniskais nodrošinājums
beezee.eu

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika