Trešdiena, 2024. gada 19. jūnijs

Vārda diena: Nils, Viktors

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

08:00

Nabarīts

147. Smagais rīts ar muzikālo specvienību Effekts

8:45 zvans Radio NABA raidījumam KINETIC un tā vadītājam Aldim Bušam (Dj2B).

9:00 Radio NABAa Top 10 un Top 25 apskats.

9:10 pie mums ciemos HADRONS 2024 uzvarētāji, grupa “Aptiekas bēru ansamblis”

Raidījuma gaitā dzirdēsiet ierastās rubrikas Zinātnes ziņas, Pasaules Skaņu Effekts un Dienas Mashup.

Ēteru noslēgsim ar mūzikas aktualitātēm no Shellac un DIIV

Pieslēdzies radio NABA viļņiem 8:00, katru trešdienas rītu un klausies muzikālo specvienību EFFEKTS darbībā!

Spēlētās dziesmas.

Lasīt vairāk

10:00

Mūzika

11:00

Latvijas dēkaiņi

Latvijas Dēkaiņi #97 - Renārs Bīrmanis

Ja Tevi kādreiz ir nomocījis jautājums par to, kurš ir viens no snovborda kultūras aizsācējiem Latvijā, tad mums ir atbilde - tas ir Latvijas dēkaiņu 97.epizodes viesis Renārs Bīrmanis. Nebaidīsimies teikt, ka Renārs ir arī viens no sērfošanas kultūras aizsācējiem Latvijā, "Boards.lv" īpašnieks un cilvēks, par kuru zina daudzi, tomēr... viņi nezina nemaz tik daudz!

Renāra piedzīvojumu kāre sākās brīdī, kad tētis viņam dzimšanas dienā uzdāvinājis peldošu mājiņu - kopš tā laika viņš regulāri meklē jaunus veidus kā attīstīties gan fiziski, gan garīgi. Viena no šādām pieredzēm bija Renāra ceļojums uz Madagaskaru, kur viņš kopā ar sievu un diviem draugiem devās labāko sērfošanas vietiņu meklējumos.

Kā smejas pats Renārs, viss vienmēr sākas ar trakajiem francūžiem, un arī šis ceļojums nav bijis izņēmums. Pateicoties jauniegūtajai draudzībai ar francūzi, draugu grupiņa iemaldījusies daudz apšaubāmās vietās, piedzīvojuši vietējos iedzīvotājus, kas nāk pretim ar šķēpiem, izturējuši nejēgā smagas vēdergraizes un tiešām "norāva jumtu" no redzētā un piedzīvotā kultūršoka.

Renārs ir pārliecināts, ka, ja cilvēkam ir iespēja ceļot, atrodot vietas, kuras citi nezina, tad tas ir jādara. Klausies dēkaiņa stāstā par Lavanono un dejošanu pie milzu ugunskura okeāna krastā, par ārpasaulīgām pieredzēm, esot Madagaskarā un par to, cik cilvēkam patiesībā maz vajag, lai būtu laimīgs.

Ja Tev patīk mūsu radītais saturs, priecāsimies, ja atbalstīsi ar krūzīti kafijas mūsu buymeacoffee.com/latvijasdekaini.
Renāra Instagram mājas
Renāra Facebook mājas
Aiziet ciemos pie Renāra un ieķert šo to foršu sev var šeit: boards.lv.

Lasīt vairāk

11:30

Mūzika

Dienas pārraides

12:00

Laba Daba

Uz “Labu dabu”! “Rīta stienis”

Gaidot mūzikas un mākslas festivālu “Laba daba”, aicinām Radio NABA studijā festivāla māksliniekus.

Ar grupas “Rīta stienis” līderi Kozmenu sarunājas Dace Volfa.

Lasīt vairāk

12:30

Mūzika

13:00

Soli priekšā!

13:20

Mūzika

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

15:20

Mūzika

16:00

Mūzika

16:30

Mūzika

17:00

Zinātnes kafejnīca

2. epizode: LU fizikas students Rūdolfs Pikšens sarunājas ar prof. Mārci Auziņu

Otrās raidieraksta sērijas viesis - fiziķis, zinātnieks, LU Padomes priekšsēdētājs profesors Mārcis Auziņš, kuru iztaujā LU fizikas students Rūdolfs Pikšens

“Pēc manas visdziļākās pārliecības cilvēkiem vajadzētu būt interesanti klausīties par zinātni, tādēļ ka zinātne vienkārši ir interesanta, zinātne ir fantastiska. Protams, kad mēs šad tad dzirdam sabiedrībā, ka zinātne ir garlaicīga, vai zinātne nav interesanta, tas nozīmē, ka tie cilvēki, tai skaitā es, kas ar zinātni nodarbojas profesionāli, mēs neesam mācējuši pastāstīt,”

pārliecināts ir Mārcis Auziņš.

Nesen LU Lāzera centra pētnieki Mārča Auziņa vadībā iesaistījās iespaidīgā CERN eksperimentā fizikā, kurā panākti ievērojami zinātniski sasniegumi antivielas fizikas pētniecības jomā – pirmo reizi ar lāzera palīdzību izdevies atdzesēt pozitroniju. Šis sasniegums bruģē ceļu tālākiem pētījumiem, kas ļautu zinātniekiem vēl nebijušos veidos pētīt Visumu veidojošos pamatelementus.

Lasīt vairāk

Vakara pārraides

18:00

Mūzika

19:00

KŪL

Rītdienas dumpinieki - Performances mākslas festivālā "Starptelpa"

Protests, robežu pārbaude un pārkāpšana, nepakļaušanās standartiem ir tas, kas raksturo dumpiniekus. Tas ir šī gada vadmotīvs reģiona lielākajam performances mākslas notikumam - jau sestajam festivālam “Starptelpa”, kas risināsies no 23. maija līdz 2. jūnijam Rīgas cirkā, ZUZEUM, galerijā “ISSP” un citos kultūrpunktos.

Šogad festivāls sniegs skatītājiem iespēju piedzīvot hipotētiskus nākotnes scenārijus – gan utopiskus, gan distopiskus. Mākslas valodā pārskatot un saceļoties pret politisku sistēmu hierarhijām un dekonstruējot ierastu attiecības modeļus, vietējie un starptautiskie mākslinieki reflektēs par cilvēka un mašīnas attiecībām, tehnoloģiju, mākslīgā intelekta un robotu klātbūtni ikdienā. Tāpat festivāls piedāvās darbus arī par aktuālajām sociāli politiskajām problēmām, piemēram, dzimumu līdztiesību, ilgtspējību, izturību krīzes apstākļos utt. Performanti-dumpinieki piešķils uguni ideju revolūcijai, kas varētu sākties jau rītdien.

Šogad festivāls “Starptelpa” paplašinājis savu programmu ar vērienīgu pētniecisko programmu. Tāpat performances pavada dažādas meistarklases un darbnīcas. Plašāka festivāla programma www.rigaperformancefestival.com

Raidījumā būs dzirdama saruna ar performances mākslas festivāla "Starptelpa" rīkotājiem.

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Mūzika

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika