Svētdiena, 2024. gada 14. aprīlis

Vārda diena: Strauja, Gudrīte

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

09:00

Saeimas plenārsēdes

11:00

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Mūzika

15:20

Mūzika

16:00

Mūzika

17:00

Subjektīvie mērījumi

Galerija ASNI. Svaiga māksla pasaules arēnai

Rīga ir kļuvusi bagātāka ar jaunu, draudzīgu un sabiedrībai atvērtu punktu tās kultūrkartē, jo no 15.marta Valdemāra ielā 17a ir atklāta jauna laikmetīgās mākslas galerija "ASNI". Tā ir dibināta ar mērķi veicināt sadarbību ar jaunajiem māksliniekiem, veidot jaunus sakarus, draudzības ar kolekcionāriem un institūcijām ārvalstīs un pievērst uzmanību tam, kas šobrīd notiek Baltijas mākslas vidē.

Galerijas atklāšanas izstādē "Unparalleled Surrealities" var ielūkoties trīs spilgtu jauno latviešu gleznotāju - Katrīnas Biksones, Ievas Putniņas un Dāvja Ozola darbos. Izmantojot laikmetīgās glezniecības izteiksmes līdzekļus, katrs autors sev raksturīgā veidā vizuāli tulko cilvēka bezapziņas un sapņu tēlu savīšanos, sirrealitātes neatņemamo klātbūtni šodienas mākslā un ikdienā.

Raidījumā viesojas galerijas dibinātājas Elīna Drāke un Auguste Petre, un mākslinieks Dāvis Ozols.

Vairāk informācijas par galeriju “ASNI” šeit.

Raidījumu vada Ieva Saulīte.

Raidījums "Subjektīvie mērījumi" par mākslas izziņu skan LR6 LU radio NABA 95,8 FM pl. 17.00-18.00 katru otro ceturtdienu.

Raidījums top ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Lasīt vairāk

Vakara pārraides

18:00

Mūzika

19:00

Zinātnes vārdā

Sociālais kapitāls. Saruna ar Intu Mieriņu

Kādēļ viena valsts attīstās, bet cita- nē? Kāds ir mūsu uzticēšanās rādiuss? Kādas ir Latvijas iedzīvotāju vērtības? Kādēļ birokrātija vairo neuzticēšanos? Vai vērtību ziņā esam ziemeļvalsts? Kāda ir Latvijas iedzīvotāju nodokļu morāle? Kā veidojas attieksme pret savu valsti? Ko iegūstam no uzticēšanās līdzcilvēkiem?

Par šiem un citiem ar sociālo kapitālu saistītiem jautājumiem runāsim ar socioloģi, Latvijas Universitātes tenūrprofesori Intu Mieriņu.

Raidījumu vada Ieva Siliņa.

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Pierasti ieraksti

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Amber Muse

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika