Svētdiena, 2024. gada 14. aprīlis

Vārda diena: Strauja, Gudrīte

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

08:00

Mūzika

10:00

Digitālās Brokastis

Renārs Zeltiņš par tehnoloģijām ikdienā un darbā
Automašīnas "Volkswagen Amarok" apskats

Turpinām izzināt tehnoloģiju dažādo ietekmi uz mūsu ikdienu — šoreiz pie Digitālo brokastu galda verbālais Brūs Lī un gaviļmeistars Renārs Zeltiņš. Vai zināji, ka Renārs bērnībā gribēja kļūt par videokasešu nomas veikala īpašnieku? Noklausies!


Plašāk par tehnoloģiju jaunumiem lasi arī LSM portālā.

Vada:

Artis Ozoliņš
Rihards Blese

Lasīt vairāk

11:00

Mūzika

Horizontalogs: Izraēla un Selma Lavrence

Raidījuma Horizontalogs 9. epizodē esam nonākuši pie I burta, un valsts, uz kuru šodien ceļosim, ir Izraēla.

Šoreiz sarunā ar raidījuma vadītājiem - Miku Muižarāju un Robertu Tomme - savā pieredzē un iespaidos dalīsies Selma Lavrence.

Uzzināsim vairāk gan par Izraēlas kultūru, ikdienu un vēsturi!

Par šo visu un vairāk klausies jaunākajā "Ar pasaules pieredzi Latvijā" veidotajā radio raidījumā "Horizontalogs"!

Lasīt vairāk

11:30

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

15:20

Mūzika

16:00

Mūzikas sirds

30 gadi bez Kobeina

Šodien, beidzoties marta svētku mēnesim, raidījums “Mūzikas Sirds” atgriežas pie ierastā formāta – aktuālākās mūzikas ziņas, svarīgākie nedēļas albumi un, protams, Nedēļas Singls.

Šī raidījuma galvenā tēma gan būs nostaļģiski skumja – šodien, 5.aprīlī, aprit precīzi 30 gadi, kopš pasaule zaudēja vienu no mūzikas ikonām – grupas Nirvana līderi Kurtu Kobeinu. Dalīsimies personiskos stāstos, biogrāfiskos faktos un, protams, paklausīsimies arī kaut ko no viņa daiļrades.

Mūzikas ziņās par to, ka vesela plejāde slavenu mūziķu sāk aktīvi darboties, lai nepieļautu mākslīgā intelekta ienākšanu mūzikā, kas to varētu neatgriezeniski sabojāt un atņemt pēdējo maizes riecienu spēcīgiem talantiem. Ielūkosimies ASV pirktāko dziesmu un albumu topā, uzzināsim, kādi mega plāni šogad ir Nine Inch Nails, kā arī parunāsim (un paklausīsimies) par šonedēļ izziņoto rudens festivāla “Skaņu Mežs” hedlaineri.

Nedēļas albuma godā amerikāņu dīvas Bejonsē otrā Amerikas triloģijas daļa – “COWBOY CARTER”. Bet veiksmīgus albumus izdevuši arī indiešu izcelsmes amerikāniete Aruši Džena, kvartets Chastity Belt, amerikāņu eksperimentāliste Kellija Morana un galu galā pašmāju reperis Wiesulis kopā ar Sangvn.

Lasīt vairāk

17:00

NABA Top

NABA Top 10LV/25 jaunumi: Einstürzende Neubauten, Mount Kimbie, Keitija Bārbale u.c.

Pavasarī mostas daba un arī daži mūziķi, kas gadiem ilgi nav izdevuši jaunus ierakstus. Pēc desmit gadu pārtraukuma jaunu albumu izdos “+/-“, jaunus singlus no tikko iznākušajiem albumiem piedāvā “Mount Kimbie” un “Einstürzende Neubauten”, savukārt Latvijas mūzikas topā ienāk “Dzelzs vilka”, Keitijas Bārbales un “Avakādo Latte” dziesmas.

“Desire” – “Darkside”

“Einstürzende Neubauten” – “Ist Ist”

“Mount Kimbie” – “Shipwreck”

“+/-“ {Plus/Minus} – “Borrowed Time”

“Avakādo Latte” – “Pī”

Keitija Bārbale – “Drāšu žogs”

“Dzelzs vilks” – “Vēls pavasars”

 

Lasīt vairāk

Vakara pārraides

19:00

Mūzika

Kā kļūt par padomju filozofu?

Raidījums “Fono-grāfs” parasti ir runājis par 19.gs. un 20.gs. sākuma domātājiem, bet nākamajam periodam ir pievērsis salīdzinoši mazāk uzmanības. Tiesa, raidījumā ir bijušas gan intervijas, gan arī atsevišķi raidījumi, kas ir aplūkojuši Padomju Latvijas domātājus. Tomēr joprojām Padomju Latvijas intelektuālā kultūra lielākoties ir baltais plankums publiskajā telpā. Tāpēc “Fono-grāfa” veidotāji ir nolēmuši pievērst lielāku uzmanību arī šim laika posmam.

Daudzi filozofi, kas bija palikuši Latvijā pēc neatkarības zaudēšanas, nokļuva neapskaužamā stāvoklī - vai nu viņiem bija jāatsakās no piedalīšanās akadēmiskajā dzīvē vai arī bija jāpiemērojas jaunajiem noteikumiem. Tiem, kas izvēlējās turpināt nodarboties ar filozofiju, vajadzēja pašiem sev atbildēt, cik lielā mērā jauno ļeninisma-marksisma zinātni ir iespējams apvienot ar buržuāzisko filozofiju? Piemēram, viena no izcilākajām latviešu filozofēm Milda Palēviča (1889-1972) centās apvienot sev tuvos domātājus A. Bergsonu vai Spinozu ar padomju filozofijas nostādnēm. Citi domātāji varēja sev uzdot jautājumu - varbūt viņi patiešām bija dzīvojuši ar maldīgiem priekšstatiem par filozofijas vēsturi un par tās būtiskākajiem jautājumiem?

Šie un citi jautājumi ļauj vēlreiz uzdot jautājumus par filozofijas un varas attiecībām, kā arī to, kā veidojas filozofijas vēstures interpretācijas? Šos jautājumus var risināt cilvēki, kas nodarbojas ar vēsturiskās fantāzijas metodoloģiskajiem jautājumiem.

Raidījumu vada Andrejs Balodis, Ainārs Kamoliņš un Andris Hiršs.

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

21:00

Subharmonija

Subharmonija un DJ Monsta

Šonedēļ raidījumā Subharmonija - leģendārais DJ Monsta.

Monsta (Uldis Cīrulis) aktīvi darbojas mūzikas industrijā gan kā producents, dīdžejs, gan arīdzan elektroniskās mūzikas izpildītājs.

Droši varam teikt, ka mūzika caurvij viņa profesionālo karjeru - sākot ar dīdžejošanu, skaņu režisora amatu, Monsta ir bijis lektors un pasniedzējs, reklāmas skaņdarbu autors, komponists utt.

Patlaban aktuālie muzikālie projekti ir Skrapneshi (kopā ar dj PM2THEAM) un ZeMe (ar koklētāju Laimu Jansoni).

Šobrīd pilda Latvijas Radio 5 galvenā mūzikas redaktora pienākumus.

Raidījumā dzirdēsim īsu interviju un dīdžejmiksu ar DJ Monsta speciāli raidījumam atlasītiem skaņdarbiem.

Dj Monsta:
facebook.com/iamdjmonsta

Subharmonija:
mixcloud.com/Subharmonija
facebook.com/subharmonija
youtube.com/@subharmonija
instagram.com/subharmonija

Subharmonijas Spotify spēlēto dziesmu saraksts

Lasīt vairāk

22:00

Histērija

Deathchant Records 50 Years megamix

Lielbritānijas, iespējams, pirmais techno hardcore / gabber leibls "Deathchant Records" šogad svin savas pastāvešanas 30 jubileju. Šo gadu garumā Deathchant Records ir pierādījis, ka UK hardcore ir vērā ņemams konkurents Nīderlandes dominancei techno hardcore / gabber mūzikā.

Pagājušajā gadā Deathchant nosvinēja 100. izdevuma iznākšanu ar iespaidīgu plašu sēriju, no kurām esam dažus skaņdarbus dzirdējuši jaunumu raidījumos un MagicZ DJ priekšnesumos. Savukārt 30. jubileju mēs nosvinēsim ar īpašu mūsu raidījuma Histērija vadoņa MagicZ DJ uzstāšanos no radio NABA studijas ar Vibe55 gādību tehniskajā ziņā.

Klausīsimies kaut ko līdzīgu retrospekcijai, kur MagicZ centīsies DJ setā iekļaut pēc iespējas plašāka spektra Deathchant Records skaņu celiņus.

deathchant-records.bandcamp.com

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika