Trešdiena, 2024. gada 29. maijs

Vārda diena: Raivis, Raivo, Maksis, Maksims

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

09:00

Saeimas plenārsēdes

11:00

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Mūzika

15:20

Mūzika

16:00

Mūzika

17:00

Subjektīvie mērījumi

Inese Jakobi. Materiāls ar stāstu

Inese Jakobi ir vecmeistare ar iespaidīgu radošo mantojumu tekstilmākslā un tajā pašā laikā viena no laikmetīgākajām autorēm vizuālājā mākslā, kura labprāt pārkāpj divas dimensijas un savos dabos ievieš trešo. Tekstilmāksliniece darbu saturā tver aktuālu laikmeta elpu, tēmas atklāsme nereti ir abstraktā formā. 20. gs. 90. gados tapis trīsdimensionals darbu ciksls “ Spārni”. Jau vairākus gadu desmitus māksliniece turpina darbu sēriju “Logi”. Daļa no pēdējo gadu darbiem šajā sērijā skatāma Ineses Jakobi izstādē “Kaimiņu logi” Jūrmalas muzejā līdz 2024. gada 17. martam. Kā vēsta izstādes organizatori: “Logs māksliniecei ir kā metafora tiltam vai varbūt robežai starp iekštelpu un āru, starp personību un sabiedrību. Darbi tapuši no kādreiz iekārotiem, lietotiem, tad izmestiem kā vairs nederīgiem apģērbiem”.

Inese Jakobi (1949) absolvējusi Tekstilmākslas nodaļas gan Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolā, gan Latvijas Mākslas akadēmijā. Mākslinieces radošo ceļu ietekmējuši tādi pasniedzēji kā Aija Baumane un Rūdolfs Heimrāts. Ir Latvijas Mākslinieku savienības un Latvijas Tekstilmākslas Asociācijas biedre. Māksliniece dzīvo un strādā Madonā, bijusi pasniedzēja un no 1987. līdz 2017. gadam bijusi Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu rīkotāja. Sarīkojusi 16 personālizstādes Latvijā, piedalījusies izstādēs Baltijā, Norvēģijā, Somijā, Kanādā. Darbi atrodas LNMM Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja, Latvijas Mākslinieku savienības muzeja, Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja kolekcijās un privātkolekcijā Norvēģijā.

Raidījumu vada Ieva Nagliņa.

Raidījums "Subjektīvie mērījumi" par mākslas izziņu skan LR6 LU radio NABA 95,8 FM pl. 17.00-18.00 katru otro ceturtdienu.

Raidījums top ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Lasīt vairāk

Vakara pārraides

18:00

Mūzika

19:00

Zinātnes vārdā

Mūzika un cenzūra. Saruna ar Edgaru Raginski

Kā padomju valstīs tika cenzēta mūzika? Kā tas ietekmēja mūziķus? Kāda ir produktīva un kāda- destruktīva cenzūra? Kā izpaužas atcelšanas kultūra? Kā studenti Latvijā atšķiras no studentiem Āzijā? Kā cenzūra maina attiecības? Kur šobrīd tiek cenzēta mūzika? Kā sociālie tīkli ietekmē pašcenzūru?

Par šiem un citiem ar cenzūru un mūziku saistītiem jautājumiem runāsim ar Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas docētāju, komponistu, kultūras žurnālistu un cenzūras pētnieku Edgaru Raginski.

Raidījumu vada Ieva Siliņa.

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Pierasti ieraksti

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Amber Muse

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika