Trešdiena, 2024. gada 29. maijs

Vārda diena: Raivis, Raivo, Maksis, Maksims

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

09:00

Mūzika

10:00

Micēlijs

11:00

Mūzika

Dienas pārraides

12:00

Zootēka

Zootēka #149: Sieviešu tiesības un dzīvnieku aizstāvība. Prof. Liza Kemerere

Aizstāves, aprūpētājas, glābējas, sargātājas, izglītotājas, vienotājas un vadītājas. Dzīvnieku tiesību kustība gan sākās ar drosmīgām sievietēm (19. gs. sufrāžistēm), gan joprojām balstās galvenokārt uz jūsu spēka un neatlaidības - radot pasauli, kurā ir vairāk taisnīguma, cieņas un labestības.

Patiešām, pastāv cieša saikne starp sieviešu tiesību un dzīvnieku tiesību kustībām: abas ir par atbrīvošanos no vēsturiski iesakņotas netaisnības un apspiešanas. Turklāt arī vairums dzīvnieku, ko mūsdienu industrijās izmanto, pakļauj ciešanām un nogalina, ir sieviešu dzimuma - jūs taču zināt, kāpēc?

Tad nu par šo un saistītām tēmām šoreiz raidījumā - saruna ar filosofijas un reliģiju profesori, filosofijas doktori Lizu Kemereri (Lisa Kemmerer) no ASV, kas jau ilgus gadus pēta dzīvnieku aizstāvības ētikas saiknes ar sieviešu tiesībām, ekofeminismu un to, kā mūsu attieksme pret dzīvniekiem izpaužas arī valodā, ko lietojam.

Mūzika:

Deya Dova - Bloom (2006)
La Femme - Sphynx (2016)
Lambchop - Fear (2006)
Sister True Vow, Vanessa Brown - Holy (2017)
KarmaFree - Sadzirdi Mani (2016)

Lasīt vairāk

13:00

Mūzika

15:00

Bron-Hīts

Vai māksliniekam jābūt naivam? Viesos multimāksliniece Jeļena Glazova

Šonedēļ raidījumā iztaujājām multimākslinieci Jeļenu Glazovu par dzeju un filozofiju, naivumu un alkatību, performanču mākslu un mūziku.

Raidījuma ietvaros lasījām Jeļenas dzeju un klausījāmies eksperimentālu mūziku.

Mūzika:

Zvīņas - "Miera Vējos"
Alexei Borisov and Jelena Glazova - "Entrance to Hades" tracks nr.2 un nr.7

Lasīt vairāk

16:00

Mūzika

17:00

Mūzika

Vakara pārraides

18:00

Mūzika

Kam interesē Latvijas (alternatīvā) mūzika. Saruna ar Noru Riekstu-Ķeņģi

Jaunais gads Latvijas mūzikas pasaulē no jauna pacēla veco labo diskusiju par vietējās mūzikas kvotām radio stacijās. Šai sarunai pretjautājumu ar atklātu vēstuli par Latvijas mūziķu un mediju attiecībām uzdeva grupa “JUUK”. Ja arī kvotas ieviestu, kāda tad mūzika skanētu? Vai tās nozīmētu arī mūzikas daudzveidību?

Par Radio NABA šīs vēstules raisīto diskusiju kontekstā, šķiet, dzirdam tikai labus vārdus. Bet te gan, kā “Vārnu Laika” komandai, gribas pavaicāt un labāk saprast, vai Latvijas mūzikas klausītāja ausīs ir vieta alternatīvajai mūzikai? Pie reizes jāņem vērā “lielākais”, “svarīgākais”, “nozīmīgākais” un visādi citādi aprakstītais Latvijas mūzikas notikums – “Zelta Mikrofons”. Ko alternatīvie mūziķi domā par šo balvu? Un ko šī balva domā par Latvijas “roka un metāla” mūziku?

Kam vispār interesē Latvijas (alternatīvā) mūzika? Par to šīs sestdienas raidījumā, kurā mums pievienosies arī mūzikas zinātāja un “Delfi” kultūras sadaļas redaktore Nora Rieksta.

Lasīt vairāk

19:00

Mūzika

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Dievišķās balsis

Jaunie albumi no Lielbritānijas

Pēc Īrijas raidījuma, ar vienpadsmit grupām apskatīsim jaunumus no Lielbritānijas, astoņas grupas pirmoreiz, daudz jaunu grupu, otrais LP no Londonas "Another Sky" (ar īpašu vokālisti !).

Ievadā vairākas grupas, kas darbojas dažus gadus un izdevušas vairākus singlus. Velsas, Kārdifas "dreampop" kvintets "Half Happy", izdevis piecus singlus, būs ar jaunāko "Say It Twice" (2023)".

Braitonas "postpunk" kvartets "Belmondo" izdevis četrus singlus, būs ar jaunāko "Bethleham" (2024). Martā EU tūrē iesildīs pazīstamo "postmetal" kvartetu "Filter".

Skotijas, Glāsgovas "poppunk" kvintets "Sister Madds", izdevis piecus singlus, būs ar jaunāko "Here We Go Again" (2024).

Četras grupas ar būs debijas EP. Skotijas. Glāsgovas "dreampop" kvartets "Her Picture" ar EP "Don`t Try to Comfort Me " (2023).

Norvičas "poppunk" kvintets "Read the Room" ar EP "A Place Like No Other" (2023).

Kornvolas "dreampop" kvintets "Ghost to Ghost" ar EP "Ghost to Ghost" (2023).

Pirms gada ar singlu apskatītajam Kolčesteras "dreampop" kvartetam "She`s In Parties" iznācis debijas EP "End Scene" (2023).

Pieredzējušajam Londonas "goth/postmetal" kvartetam "Cold In Berlin" (dib. 2010.g.) iznācis jauns EP "The Body Is the Wound". Grupas trešais LP "Rituals of Surrender" (2019) bija raidījuma 2020.g. LP TOP 12.vietā.

Raidījuma galvenais albums - otrais LP no Londonas "Another Sky" - interesantai grupai, kas miksē vairākus žanrus (dreampop/postpunk/prog/psychrock) ar īpašu vokālisti Ketrinu Vincentu. Ketrīnas unikālā dziedāšanas balss bieži tiek pieminēta recenzijās. Raidījumā 2019.aprīlī tika apskatīts grupas debijas LP "I Slept On the Floor" (2020). Otrais LP "Beach Day" izdots 1.martā ar 13 dziesmas 45.minūšu garumā.

Noslēgumā divas grupas no Ziemeļīrijas, Belfāstas: "dreamgaze" kvartets "LipGloss" ar otro singlu "Anna (Walks Along the Street)" (2023) un feministisks `sieviešu` "punk/postpunk" kvartets "Problem Patterns" ar debijas LP "Blouse Club" (2023) Klasisks žanra albums.

Programmā:

"Half Happy" - "Say It Twice"
"Belmondo" - "Bethleham"
"Sister Madds" - "Here We Go Again"
"Her Picture" - "I`m Still Here"
"Read the Room" - "Don`t Look Back" (live)
"Ghost to Ghost" - "Spider Plant"
"She`s In Parties" - "Velveteen" (live)
"Cold In Berlin" - "When Did You See Her Last"
"Another Sky" - "Burn the Sky" (live)
"Another Sky" - "Psychopath" (live)
"LipGloss" - "Anna (Walks Along the Street)"
"Problem Patterns" - "Y.A.W."

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika