Trešdiena, 2026. gada 4. marts

Vārda diena: Alise, Auce, Enija

LATVIJAS SABIEDRISKAIS MEDIJS

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

08:00

Nabarīts

No Eifeļa torņa pārraida tālas uztveršanas radio signālu

1908. gadā no Eifeļa torņa Parīzē pirmo reizi tiek pārraidīts tālas uztveršanas radio signāls.

“Astoņi pustoņi”. Par eklektisku  noskaņu raidījumā ziņo  Reinis Jaunais.

Raidījumu vada: Alise Zemzare, Keitija Bārbale, Vicis.

Mūzika:

Kapteinis Reinis - Resnie Putni
Inokentijs Mārpls - Bumbiņas
Sham 69 - Hey little rich boy
Lee Scratch Perry - God save his King
Suzanna - Cilvēkam
Reinis Jaunais - Viesuļvētra
Keitija Bārbale - Dzegužkalns
Spānijas bērnu dziesma Neglītais pīlēns
Dr. Klisicka laboratorija - Cibiņu izmet no Tērbatas
Medniex - Crackers and apricot jam live@ Radio NABA 01.12.2023.
Vingrojam ar Nabarītu
Saiema 16.01.2020.
Einstürzende Neubauten - Ist ist
Band Mango - Things are gonna change

Lasīt vairāk

10:00

Mūzika

11:00

Mūzika

Bērnības garša

Šajā epizodē pievēršamies vienam no vissmagākajiem deportācijas pieredzes aspektiem – badam. Bijušo izsūtīto atmiņās atklājas, kā nepietiekams uzturs kļuva par ikdienu un bērnības “garšu”, kas saglabājusies atmiņā uz visu mūžu. Stāsti par izdzīvošanu, pārtikas meklējumiem un kopienas attiecībām mijas ar sociālās atmiņas pētnieka Mārtiņa Kaprāna komentāriem par bada ietekmi uz cilvēku ķermeni, domāšanu un identitāti.

Lasīt vairāk

11:30

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Nedēļas apskats – izglītība, zinātne, vide un kultūra

Nedēļas apskats. Drīz notiks iespēju festivāls “Icebreakers 26”!

5. martā Latvijas Universitātes Zinātņu mājā Torņakalnā notiks biznesa iespēju festivāls “Icebreakers'26”, kur satiekas studenti, skolēni, zinātnieki un uzņēmēji- nākotnes pārmaiņu veidotāji. Šī festivāla vadmotīvs ir “Maini spēles noteikumus”, akcentējot drosmi domāt un rīkoties citādi, lai radītu inovācijas un attīstītu sevī uzņēmējspējas.
Plašāk te: lu.lv/par-mums/lu-mediji/zinas/zina/t/107192

Citas izglītības, zinātnes, vides ziņas:
- LU turpinās ziemas uzņemšana vairākās pedagoģijas studiju programmās
- Svinīgi atklāts kalendārs un ceļojošā izstāde “Zinātne Latvijai 2026”
- Tehnoloģiju izstādē «CES» Lasvegasā turpina dominēt mākslīgais intelekts
- Par 2026. gada dzīvnieku izraudzīts parastais krupis
- Par 2026. gada bezmugurkaulnieku izvēlētas sīkās kolembolas

Kultūras ziņas:
- Internetā bez maksas skatāma Noras Ikstenas dokumentālo filmu izlase
- Ar Šostakoviča prelūdijām atsāksies klaviermūzikas koncertu cikls «Hanzas peronā»
- Šonedēļ notiks mazie deju svētki Ķīpsalā
- Paziņoti «Lielā Kristapa 2025» nominanti
- Notiek Baltijas poētiskā kino programma Pompidū centrā Parīzē
- Da Vinci Genius - multimediāla mākslas pieredze

Raidījumu vada Inga Stankeviča.

Lasīt vairāk

15:30

Mūzika

16:00

Studentu pietura

Komunikācija un bizness

Raidījumā “Studentu pietura” šajā nedēļā uzzināsim ko jaunu par mūsdienu komunikācijas vidi, kā arī par jauniešu iespējām attīstīt savas uzņēmējdarbības prasmes.

Studijā viesosies Ksenija Andrijanova, komunikācijas aģentūras MSL Baltics vadītāja, kura dalīsies profesionālā skatījumā uz to, kā pēdējo gadu laikā ir mainījušies sociālie mediji.

Sarunā tiks aplūkoti aktuāli statistikas dati, kas raksturo sociālo platformu lietojuma tendences, kā arī analizētas izmaiņas satura veidos un formātos – kas šobrīd tiek komunicēts, kāds saturs gūst lielāko auditorijas uzmanību, kādas tēmas kļuvušas īpaši aktuālas.

Raidījuma otrajā daļā klausītāji tiks iepazīstināti ar “Bizness24h” – Latvijas mēroga lielāko izglītojošo uzņēmējdarbības veicināšanas konkursu, kas šogad norisināsies jau 18. reizi. Par konkursa ideju, mērķiem un norisi stāstīs Estere Linkevica, konkursa vadītāja, un Kate Katrīna Vildiņa, mārketinga un atbalstītāju piesaistes koordinatore.

Sarunā tiks skaidrots, kādas prasmes un pieredzi dalībnieki iegūst konkursa laikā, kā arī kāpēc “Bizness24h” jau daudzus gadus ir nozīmīga platforma studentiem un jaunajiem profesionāļiem, kuri interesējas par uzņēmējdarbību.

Vada: Alise Zālīte, Laura Trautmane.

Lasīt vairāk

17:00

Mūzika

17:30

Mūzika

Vakara pārraides

19:00

Mūzika

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Astoņi pustoņi

Saruna ar Ievu Akurateri. Mūzikas jaunumi

Saruna:
Šī gada pirmajā raidījumā klausāma intervija ar mūziķi, aktrisi un brīnišķīgo vokālisti Ievu Akurateri. Sarunā stāsta par darbību grupās Pērkons, K. Remonts, kā arī sadarbību ar Hardiju Lediņu un NSRD. Pirms tam darbojusies Liepājas teātrī un Operetes teātrī, jau 70. gados spēlējot lomas Imanta Kalniņa rokoperā ‘’Ei, jūs tur!’’ un Zigmara Liepiņa mūziklā “Iedomu spoguļi”. Muzicējusi kopā ar Austru Pumpuri un Austrasbērniem. 1986. gadā Anglikāņu baznīcā, toreizējā Rīgas Politehniskā institūta Studentu klubā, pirmoreiz publiski izpildīja dziesmu ‘’Manai tautai’’, kas vēlāk ieguva simbolisku nozīmi kā Dziesmotās revolūcijas himna. 1989. gadā publicēts Ievas Akurateres pirmais solo albums, kuram sekoja 1991. gadā izdots albums “Ieva & Igo” – “Klusums starp mums”.

Sarunas ieraksts tapa LKA Eduarda Smiļģa Teātra muzejā, īsi pirms Ievas mammai, teātra zinātniecei Līvijai Akuraterei (1925–2017) veltīta sarunu vakara.

Mūzikas jaunumi:
Pirmatskaņojums: bundzinieka un elektronikas mūziķa Rinalda Maksimova kompozīcija Dramadance no drīzumā gaidāmā albuma.
Sigma publicējuši 20 gadu jubilejas koncertierakstu.
Aleksand Aleksandrov pēdējā 2025. gada dienā izdeva jaunu dziesmu.
15.01 Aleponijā notiks Edgara Rubeņa albuma atvēršanas koncerts. Vakara norisi īpašā viesa statusā ar solo programmu iesāks mūziķis Edgars Šubrovskis.
Simonam Krastam jauns albums “Briežu utis”.
Grupai Mother jauns video klips.
Nyos (math/post roks, Somija) izdevuši albumu Growl, 16.01 spēlēs Vagonu zālē.
Jaunas dziesmas izdevuši arī Tomass Mencis un Suzanna.

Sēru vēsts.
Pagājušā gada pēdējā dienā mūžībā devies mūziķis, komponists, grupas Eolika dibinātājs un vadītājs Boriss Rezņiks. Grupas Eolika pirmo sastāvu 1966. gadā dibināja Rīgas Emīla Dārziņa speciālās mūzikas vidusskolas audzēkņi.

*Intervija ar Ievu Akurateri tapusi LU LFMI projekta “Primitīvā un trokšņainā mūzika Padomju Latvijā (1956–1986): kontroles mehānismi un izvairīšanās prakses autoritāras varas apstākļos” ietvaros. Intervēšanā piedalījās projekta brīvprātīgā Gabriella Keita Grikmane.

Mūzikas atskaņošanas saraksts (Spotify)

Spēlētās dziesmas:

Pērkons - Labu vakar
Pērkons, Ave Sol, Imants Kalniņš - Mēs nākam
Austra Pumpure, Imants Kalniņš - Visskaistākās ogas pasaulē
Pērkons - Protesta dziesma pret apkārtējās vides piesārņošanu
Ieva Akuratere, Juris Kulakovs - Tumsa un migla
Ieva Akuratere - Manai tautai
K. Remonts - Un būs tev
Ieva Akuratere & NSRD - Tango
Pērkons - Zaļā dziesma
Rinalds Maksimovs - Dramadance
Sigma - Aiz naida (live)
Mother - The Dream
Edgars Rubenis - Windbreaking My Plans
Eolika - Smaidiet un labi būs!
Simons Krasts - Saldējumu pārdevējs
Tomass Mencis - Soviet Moon
Aleksandr Aleksandrov - Lesnaja
Suzanna - Cilvēkam
NYOS - Lo4
Reinis Jaunais, Rob Van Barschot, Erna Daugaviete - Black Sand Beach

Fona mūzika: Ieva Akuratere & NSRD - Ķiršziedi

 

 

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Audiogramma

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika