• Sestdiena, 2021. gada 18. septembris
  • Vārda diena: Liesma, Elita, Alita
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

08:00

Nabarīts

32. Smagais rīts ar muzikālo specvienību EFFEKTS

Kamēr Vektors iekaro kalnus, Sektors un Rektors izklaidē klausītājus.

8:35 dzirdēsim sarunu ar “Animācijas brigādes” režisori, animātori Daci Rīdūzi.
8:50 saruna ar Radio Naba raidījuma Kinetic vadītāju Aldi Bušu.
9:10 intervija ar mūziķi Eviju Vēberi. Viņai jauna dziesma ar nosaukumu “Ir ļoti”.
Mūzikas aktualitātēs šoreiz tādas grupas kā Kero Kero Bonito, Yard Act un Space Afrika.

Protams būs arī ierastās rubrikas, Pasaules skaņu effekts, Radio NABA topi, Dienas mashup un Dienas kavers.

Pieslēdzies radio NABA viļņiem 8:00, katru trešdienas rītu un klausies muzikālo specvienību EFFEKTS darbībā!

Smagais rīts ar muzikālo specvienību EFFEKTS spēlētās dziesmas Spotify

Lasīt vairāk

10:00

Mūzika

11:00

Svešķermenis

Saruna ar Ingrīdu Pulveri

Šajā raidījumā sarunāsimies ar Ingrīdu Pulveri, kura zināma arī kā Resnās Bārbijas bloga autore un salona Daiļotava dibinātāja, kā arī savas skaistumkopšanas produktu līnijas radītāja.

Ingrīda piekrita dalīties ar savu pieredzi ceļā uz sevis pieņemšanu un kā netērēt vairākus gadus uztraucoties par lietām, kas nav maināmas un nav būtiskas.

Raidījumu vada Kristiāna Kārkliņa un Marta Kraujiņa.

Lasīt vairāk

11:30

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

Dienas apskats. LU Muzejs aicina ikvienu iepazīt LU vēsturi

Latvijas Universitātes (LU) 102. jubilejas pasākumu programmas ietvaros LU Muzejs aicina ikvienu iepazīt LU vēsturi, dodoties aizraujošās ekskursijās.
LU vēsturi no tās pirmsākumiem līdz mūsdienām ir iespēja uzzināt ekskursijā LU galvenajā ēkā Raiņa bulvārī 19, Rīgā. Tās laikā tiks apmeklētas monumentālās telpas: Lielā aulu, kas atklāta un iesvētīta LU 16 gadu jubilejā, un Mazā aula, kur notika svinīgais LU dibināšanas akts 1919. gada 28. septembrī, kā arī leģendārais Studentu karceris, kas glabā autentiskās liecības par studentu dzīvi 19. gs. beigās un 20. gs. sākumā. Labvēlīgos laika apstākļos būs iespēja apskatīt Saules pulksteni un pavērot Rīgas panorāmu no ēkas jumta platformas.

Citas ziņas.

Izglītība, zinātne un vide:

  • Britu «OneWeb» paplašina globālo interneta tīklu ar vēl 34 satelītiem.
  • Latvijā atklātas retā ūdensauga kaldēzijas sēklas.
  • Mākslīgais intelekts rada perfektu influenceri, kas piesaistījis jau 100 sponsorus.

Kultūra:

  • "Riga IFF" izziņo pilno programmu ar vairāk nekā 100 filmām.
  • Ar bērnu dzejas podkāstu atklāj gadagrāmatu "Garā pupa".
  • Tuvojas mūzikas festivāls Skaņu mežs 2021.
  • Izsludināta ISSP Jauniešu skola – ievads fotogrāfijā un vizuālā lasītprasmē pusaudžiem.

Lasīt vairāk

15:20

Mūzika

16:00

Mūzika

16:30

Mūzika

Vakara pārraides

19:00

KŪL

Emīlijas Benjamiņas dzīves seriāls uz lielajiem ekrāniem

Daudzsēriju filma “Emīlija. Latvijas preses karaliene” septiņās sērijās ir stāsts  par starpkaru Latvijas preses karalieni – “Jaunāko ziņu” un “Atpūtas” izdevēju Emīliju Benjamiņu, kuras personība, bagātība un traģiskais liktenis ir kļuvuši par Latvijas vēstures leģendu. 

Filmas stāsts sešās spēlfilmās un vienā dokumentālā sērijā aptver laika periodu no Emīlijas Benjamiņas izdotā žurnāla “Atpūta” pirmsākumiem līdz viņas bojāejai Sibīrijā. Katra sērija atspoguļo kādu zīmīgu Emīlijas Benjamiņas dzīves posmu, parādot dažādas viņas personības šķautnes, – ģimenes dzīvi, uzņēmējdarbību, sociālā statusa nostiprināšanu, ietekmi uz politiskajām un kultūras norisēm 20. un 30. gados un beigu beigās pašas darbinieku nodevību. Ar šo spēcīgo sievieti stāsta centrā filmā tiks parādīta Latvijas sabiedrība visā tās krāsainībā, un skatītājiem pazīstamas būs daudzas vēsturiskas personas –  Antons Benjamiņš, Jānis Benjamiņš, Kārlis Skalbe, Jānis Ziemeļnieks, Vilis Lācis, Jānis Kārkliņš, Annija Simsone, Pēteris Blaus, Jūlijs Lācis, Augusts Kirhenšteins.

Emīlijas Benjamiņas lomā – aktrise Guna Zariņa, Antonu Benjamiņu atveido Juris Bartkevičs, Jāni Benjamiņu – Raimonds Celms, seriālā filmējušies arī daudzi citi izcili Latvijas aktieri: Baiba Broka, Ligita Dēvica, Inga Tropa, Artūrs Skrastiņš, Anta Aizupe, Ģirts Krūmiņš, “Jaunāko ziņu” un “Atpūtas” redakciju atveido Uldis Anže, Jēkabs Reinis, Lauris Dzelzītis, Dainis Gaidelis, Edgars Ozoliņš, Gatis Maliks, Arnolds Osis un citi.

Scenāriju veidojuši Baņuta Rubess, Ivo Briedis, Aiva Birbele, Tabita Rudzāte, konsultanti Māra Zālīte, Ineta Lipša, spēlfilmu sēriju režisori ir Kristīne Želve, Andis Mizišs, Dāvis Sīmanis, dokumentālās sērijas režisors – Gints Grūbe, galvenais producents – studija Mistrus Media, Inese Boka-Grūbe un Gints Grūbe.

Raidījuma būs dzirdama saruna ar režisori Kristīni Želvi un filmas producenti, vienu no idejas autorēm Inesi Boku-Grūbi.

 

Lasīt vairāk

19:30

KŪL

Vizuālā refleksija par fotogrāfijas formu un saturu Digitālajos viduslaikos

Digitālo tehnoloģiju pārvērtības 20. gadsimta beigās radījušas diskusiju par digitālās fotogrāfijas ieguvumiem un trūkumiem, salīdzinājumā ar tradicionālo fotogrāfisko objektu – izdruku. Vizuālas refleksijas par fotogrāfijas formu un saturu radījuši mākslinieki Kristīne Krauze - Slucka (LV) un Āpu Teperu (Aap Tepper, EE) apvienojuši Anetes Skujas kūrētajā Rīgas Fotogrāfijas biennāles izstādē "Digitālie viduslaiki", kas šobrīd apskatāma Latvijas fotogrāfijas muzejā.

Raidījumā ir dzirdama saruna ar vienu no izstādes veidotājām, mākslinieci Kristīni Krauzi - Slucku.

 

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Mūzika

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika