Svētdiena, 2024. gada 14. aprīlis

Vārda diena: Strauja, Gudrīte

Latvijas Sabiedriskie Mediji

Rīta pārraides

06:00

Mūzika

08:00

Nabarīts

140. Smagais rīts ar muzikālo specvienību Effekts

Jubilejas raidījums veltīts pavasara tematikai. Kā jau ierasts jubilejas raidījumos, starp dziesmām sacentīsimies ierastajā svētku rubrikā Erudīcijas Effekts.

8:30 saruna ar Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes profesori Ingrīdu Rumbu – Rozenfeldi par 82. Latvijas Universitātes zinātnisko konferenci.

8.45 zvans raidījuma Melu frekvence vadītājai, melu pazinējai, Lindai Čūdarei.

Pieslēdzies radio NABA viļņiem 8:00, katru trešdienas rītu un klausies muzikālo specvienību EFFEKTS darbībā!

Spēlētās dziesmas.

Lasīt vairāk

10:00

Mūzika

11:00

Latvijas dēkaiņi

Latvijas Dēkaiņi #93 - Nils Aleksis

Latvijas Dēkaiņu 93.epizodes viesis ir Nils Aleksis, kurš sociālajās platformās pazīstams zem segvārda Alternative Traveller, jebšu alternatīvais ceļotājs. Dēkainis, kura dzīve ir plūstoša un mainīga gadu no gada.

Kā jau īstenam ceļotājam pienākas, stāstu pieredzes lādē ir tik daudz, ka, sākot ieskicēt savu lielāko piedzīvojumu, tā vietā, lai atklātu piedzīvoto Centrālamerikā, epizodē aizrunājamies par to, kādi piedzīvojumi Nilu sagaidīja Āfrikā.

Sevis grūdiens doties nezināmos plašuma grādos 2019.gada beigās - ar šādu motivāciju dēkainis nolēma paša spēkiem izpētīt Āfriku. Braucot ar busiņu. No Latvijas. Kopā ar paziņu vārdā Pauls. Sākot ar Maroku un uz leju, dēkaiņi apceļoja Āfrikas rietumu krastu, līdz pat Kotdivuārai jeb Ziloņkaula Krastam.

Kurā valstī Nilam izdevās tikt apzagtam no braucošas mašīnas, kādas valstu robežas nevar šķēršot ar mašīnu, un kāpēc īpaši svarīgi pievērst uzmanību pases derīguma termiņam - par to uzzini šajā Latvijas dēkaiņu epizodē!

Nila Instagram mājas
Nila Facebook lapa
Nila YouTube dienasgrāmata
Raksts par Āfrikas piedzīvojumu


Ja Tev patīk mūsu radītais saturs, priecāsimies, ja atbalstīsi mūs ar krūzīti kafijas šeit - buymeacoffee.com/latvijasdekaini

Lasīt vairāk

11:30

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

15:20

Mūzika

16:00

Mūzika

16:30

Mūzika

17:00

Neprātīgi prātīgie

Brīvprātīgie dzīvnieku draugi

Kā brīvprātīgie un ikviens cits var palīdzēt tiem dzīvniekiem, kas palikuši bez mājām? Un – ko atbalsts dzīvniekiem dod mums, cilvēkiem?

Uz šiem jautājumiem meklējam atbildes sarunā ar trim dzīvnieku patversmes “Ulubele” brīvprātīgajiem – Lienu Kalnu, Vadimu Čudaru un Tomu Goiževski. Viņi ir gan uzticami saimnieki saviem četrkājainajiem mīluļiem, gan draugi tiem suņiem, kuri šobrīd dzīvo patversmē.

Lasīt vairāk

Vakara pārraides

18:00

Mūzika

19:00

KŪL

Dekonstruētais klusums filmā "Marijas klusums"

No 4. aprīļa kinoteātros visā Latvijā sāks demonstrēt jauno filmu studijā “Mistrus Media” veidoto režisora Dāvja Sīmaņa filmu “Marijas klusums”, kas pasaules pirmizrādi jau piedzīvojusi 74. starptautiskajā Berlīnes kinofestivālā un saņēmusi prestižo Ekumēniskās žūrijas balvu. Šovakar Radio NABA būs dzirdama saruna ar filmas režisoru Dāvi Sīmani.

Filma “Marijas klusums” ir vēsturiska drāma, kas veidota pēc slavenās teātra un kino aktrises Marijas Leiko dzīvesstāsta un vēsta par viņas dzīves pēdējiem gadiem, kad aktrise dodas uz Padomju Savienību, lai rūpētos par mazmeitu, un kļūst par Staļina iniciētās latviešu iznīcināšanas akcijas liecinieci un upuri.

“Latviešu auditorijai un arī starptautiski Marijas Leiko dzīvesstāsts savā ziņā raksturo laiku, ko mēdzam dēvēt par pasaules sajukšanu prātā: periodu, kas sākās ar Pirmo pasaules karu, revolūciju Krievijā un Vācijā, pēc tam arī starpkaru periodu ar autokrātisko, autoritāro režīmu veidošanos. Marijas Leiko personība kaut kā izceļo cauri šiem periodiem, šīm dažādajām vietām un ar savu pieredzējumu vai klātbūtni tās ļoti spilgti raksturo. Tas varbūt arī ir pats galvenais – viņa ir vēsturiska prizma, caur kuru mēs varam ieskatīties tā laika notikumos nevis no viena šaura leņķa, bet gan izgaismojot visu 20. gadsimta pirmo pusi ar tai raksturīgajām politiskajām un kultūras peripetijām, arī vēsturiskajām katastrofām, kas tajā laikā notikušas,” tā filmas režisors Dāvis Sīmanis.

Galvenās lomas filmā atveido Olga Šepicka, Artūrs Skrastiņš, Ģirts Ķesteris, Inese Kučinska un Vilis Daudziņš, filmas radošā komanda – režisors Dāvis Sīmanis, operators Andrejs Rudzāts, scenārija autori Dāvis Sīmanis, Magali Negroni un Tabita Rudzāte, māksliniece Kristīne Jurjāne, grima māksliniece Beate Rjabovska, komponisti Paulius Kilbauskas un Justas Štaras, montāžas režisore Ieva Veiverīte, izpildproducente Ilze Krūmiņliepa un producenti Gints Grūbe un Inese Boka-Grūbe. Filma veidota Latvijas filmu studijā “Mistrus Media” kopprodukcijā ar Lietuvas filmu kompāniju “Broom Films”.

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Intervilnis

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika