Šoreiz pievēršamies kultūras procesu zinātniskai pētniecībai, sarunājoties ar mākslas vēsturnieci un kuratori Māru Traumani un arhitekti, arhitektūras pētnieci Dinu Suhanovu, kas abas pārstāv Latvijas Mākslas akadēmijas 2021. gadā dibināto Laikmetīgās mākslas, dizaina un arhitektūras institūtu (LMDA). Pētnieces dalās pieredzē, piedaloties Latvijas Zinātnes padomes Valsts pētījumu programmas projektā “Identitāšu ainavas: vēsture, kultūra un vide” (IDEUM). Tā ietvaros LMDA nesen rīkoja diskusiju “Padomju modernisms Baltijā: starp nacionālo mantojumu un koloniālo pieredzi”, kurā Lietuvas un Igaunijas pētnieki kopā ar pašmāju arhitektūras aktīvistiem NRJA apsprieda Baltijas pēckara modernisma arhitektūras vērtību un unikalitāti, reģionālo nozīmi, pētniecības virzienus un izaicinājumus.
Sarunas gaitā pievēršamies arī aktuālajam zinātnes finansējuma jautājumam un nesen sociālajos tīklos un medijos izskanējušām debatēm par konkrētu pētījumu lietderību. Kā vairot sabiedribas izpratni par zinātnes procesiem, ko ietver sevī zinātnieka darbs, kāda ir pētniecības atdeve sabiedrībai un kāda nozīme ir zinātnes komunikācijai?
Vairāk: https://www.ideum-project.eu un https://lmda.lma.lv
Raidījumu vada Liāna Žilde.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X