Raidījuma 7.epizodes iesākumā dzirdēsim, kā norisinās deju kolektīvu koprepertuāra apguves pārbaudes, kas dejotāju sniegumu izvērtē un citus ar svētku norisēm saistītus faktus.

Pēc tam turpināsim iepazīt talantīgos jaunatnes dziesmu un deju svētku dalībniekus no Latgales. Pirmo reizi uz studiju  raidījumā “Dziesmudeja” esam aicinājuši folkloras kopu. Sarunāsimies ar Rēzeknes folkloras draugu kopas “Vīteri” vadītāju Sandru Stari un ilgadēju kopas dalībnieku ar bagātīgu dziesmu un deju svētku pieredzi - Ēriku Zepu. Uzzināsim, kādus tradicionālos mūzikas instrumentus apgūst folkloras kopas dalībnieki un kā muzicēšana notikusi attālinātajā periodā. Ielūkosimies arī folkloras koncertprogrammas “Rotā saule, rotā bite” filmēšanas aizkulisēs un noskaidrosim, kā uzburt īsto svētku noskaņu arī šajos digitālajos svētkos. Savukārt jautājumu un atbilžu sadaļā sagaidāms ne viens vien pārsteigums!

Noslēdzot raidījumu, savās izjūtās par piedzīvotajiem e-dziesmu un deju svētkiem dalīsies Lēdurgas kultūras nama 5.-9. klašu tautas deju kolektīva dalībniece Anda Rostoka.

Raidījumu vada un veido: Elīna Krēmere, Anna Evelīna Krišjāne, Kaspars Eglītis un Valters Mednieks.