Profesionālu dejotāju raksturo augstas tehniskās spējas, spēcīga zināšanu bāze, kā arī labas komunikācijas prasmes un spēja sadarboties komandā. 

Mūsdienu dejas Latvijā apzīmē kopumu, kur ietilpst hiphops, džezs, šova deja, waacking, vogue, heels, afro-house, breikings, jazz funk, house un citi dejas veidi. Latvijā dominē bērnu un jauniešu deju studijas, bet pēdējo četru gadu laikā strauji pieaudzis tieši pieaugušo deju grupu un kompāniju skaits.

Dejotājiem Latvijā ir ļoti daudz iespēju pilnveidot savas tehniskās deju prasmes meistarklasēs, deju nodarbībās, nometnēs, kā arī uzlabot savas zināšanas par viņu pārstāvēto kultūras daļu, piedaloties diskusijās ar ārzemju horeogrāfiem, tiešsaistes kursos un lekcijās. Tikpat svarīgas dejas nozarē ir notikumu organizēšanas prasmes – no brīža, kad ārvalstu horeogrāfi tiek uzrunāti, līdz brīdim, kad viņi pamet Latviju. Nezināšana 2024. gadā nav arguments.

Sarunā par izaugsmes iespējām un organizatoru darbu mūsdienu deju jomā kopā ar Latvijas Dejas informācijas centra “Dance.lv” žurnāla mūsdienu deju nozares redaktori Annu Pierhuroviču piedalās horeogrāfe, Latvijas Mūsdienu un hip-hop profesionālās dejas asociācijas valdes locekle, starptautiskā horeogrāfu konkursa “Best Show LV” organizatore un “Project Just Dance(PJD) Baltijas reģiona pārstāve Anastasija Jasvina, kā arī biedrības “Horizon Dance” valdes locekle un projektu vadītāja, horeogrāfe Elza Funta, deju studijas “Studio Space” dibinātājs un vadītājs, horeogrāfs Kaspars Meilands un deju studijas “Dance Art vadītāja, pasākumu organizatore un horeogrāfe Jūlija Artemjeva.

Sarunā pieminētais:

Deju nedēļa Itālijā "HYPER WEEK"
Oficiālais kustību katalogs un īss ievads hiphopa un house dejas vēsturē "New School Dictionary"
Janis Maršala (Yanis Marshall) portfolio

Uzzināt jaunākās aktualitātes mūsdienu dejās iespējams:

Latvijas Dejas informācijas centra tīmekļvietnē  Dance.lv
Best Show LVFacebook lapā un Instagram kontā @bestshow.lv
Studio SpaceFacebook lapā un Instagram kontā @studiospacelv
Dance ArtFacebook lapā un Instagram kontā @danceartt