Mūzikas videoklipi, kuros nereti piedalās arī dažādu žanru un stilu dejotāji, ir ikdienišķa mūsu populārās kultūras sastāvdaļa. Arī tautas mūzikas videoklipos bieži redzami dejotāji, kas paspilgtina kopainu. Tomēr veidot videoklipus tieši kādai skatuviskajai tautas dejai – šāda tendence mūsu vizuālajiem materiāliem piepildītajā vidē ir parādījusies salīdzinoši nesen.

Ar atsevišķiem projektiem, kas cildinājuši latviešu skatuvisko tautas deju, kopš kovidlaika ir iepriecinājuši un pat pārsteiguši dažādi nozares pārstāvji, tautas deju ansambļi vai kolektīvi, tomēr profesionāli ar šo nav nodarbojies neviens, izņemot “Wind Films”. Nu jau vairākus gadus viņi ir vienīgie, kas mērķtiecīgi filmē deju un īpaši pievēršas kvalitatīvu dejas videoklipu veidošanai, savos darbos iekļaujot arī sižeta izstrādi un horeogrāfijas detaļu izcelšanu. Vienlaikus nākamajām paaudzēm tiek atstāts mantojums, kurā deju videoklipā ir iespējams izjust, gandrīz kā pašam esot ierautam dejas virpulī.

Sarunā par to, kā ir sagatavot, filmēt un izstrādāt latviešu skatuviskās tautas dejas videoklipus un lielprojektus, kopā ar Latvijas Dejas informācijas centra “Dance.lv” žurnāla redaktori latviešu skatuviskās tautas dejas nozarē Baibu Ķesteri piedalās “Wind Films” režisors, horeogrāfs un producents Juris Gogulis un režisors, videogrāfs un fotogrāfs Jānis Romanovskis.

Sarunā pieminētais:

“Wind Films”
Deju videoklipi “Pieci vilki kazu rāja”, “Sēdēja muoseņa aiz galdeņa”, “Meitu mote”, “Es izjāju prūšu zemi”
Multimediālā izrāde “Latvju zīmēs rotāties”
Koncertuzvedums “Ausa saule pār Latviju”
Videoprojekts “Klikšķis/The Click”

Raidījumu veido Baiba Ķestere.