Latvijas Universitātes Studentu teātris ir viens no tradīcijām bagātākajiem kolektīviem, kura uzstāšanos šogad varēs vērot Starptautiskajā mūzikas un mākslas festivālā "LABA DABA", kas norisināsies no 5. līdz 7. augustam, Līgatnes pagasta "Ratniekos". Šoreiz raidījumā būs dzirdama saruna ar šī teātra režisoru Visvaldi Klistnonu. 

LU Studentu teātris dibināts 1946. gadā un kopš 1993. gada LU Studentu teātri vada režisors Visvaldis Klintsons, kura vadībā tiek iestudētas dažādu žanru izrādes, kas guvušas novērtējumu gan vietējā, gan starptautiskā mērogā. Teātrī darbojas arī kustību grupa ilggadējās aktrises Signes Nikolājevas vadībā. Šobrīd teātris “dzīvo” LU Humanitāro zinātņu fakultātes zālē Visvalža ielā 4a. Teātra darbības mērķis nav gatavot profesionālus aktierus, bet dot studentiem radošas pašizpaušanās iespējas amatierteātra mākslā, ar apgūtajām prasmēm veicinot panākumus pedagoģijā,  zinātnē,  uzņēmējdarbībā,  mākslā,  politikā  un  citās  jomās.  Teātrī  mainīgā  sastāvā darbojas  LU  studenti,  absolventi  un  mācību  spēki.  Studentu  teātris  apvieno  savā  kolektīvā cilvēkus, kurus aizrauj teātra māksla.

Festivālā "LABA DABA" būs iespēja redzēt Latvijas Universitātes Studentu teātra izrādi “NODEVĪGĀ SIRDS” tapusi pēc Edgara Alana Po stāsta motīviem. "Mūsu iestudējumā stāsta varonis atrodas psihiatriskajā slimnīcā, kur sniedzis liecību par savu izdarīto noziegumu.  Divas  jaunas  psihiatres  veikušas  eksperimentus  ar  pacientu, un rezultātus prezentē ārstu konsīlijam. Katrai ir savs redzējums par notikušo," stāsta izrādes veidotāji.

Mūzikas un mākslas festivāls “LABA DABA”  norisināsies no 5. līdz 7. augustam un turpina aizsākto tradīciju festivāla muzikālo programmu papildināt ar teātra un dejas izrādēm, performances mākslas notikumiem un multimediāliem priekšnesumiem, tiem atvēlot šķūni jeb Suņa skatuvi. Vairāk nekā desmit dažādi uzvedumi un iestudējumi priecēs festivāla mazos un lielos apmeklētājus divas festivāla dienas, ievedot skatītājus absurda teātra, muzikālo pasaku un cilvēciskās esības izziņas labirintos. Papildu informācija labadaba.lv

KŪL| Kultūras ūnijas laiks ir eksperimentāls aktuālās mākslas un dzīves kultūras telpā skaidrojošs, ilustrējošs un dokumentējošs Radio NABA raidījums. Raidījums tiek veidots ar mērķi aplūkot un fiksēt aktuālos kultūras un laikmetīgās mākslas notikumus. Tā ir iknedēļas tikšanās vieta kultūras dzīves veidotājiem, māksliniekiem, režisoriem, studentiem, pētniekiem, lai runātu, kā rodas dažādās kultūras izpausmes formas. Raidījums Radio NABA programmā ir dzirdams trešdienās plkst. 19:00, raidījumu vada un producē Anete Enikova.

Raidījums tapis ar “Valsts Kultūrkapitāla fonda” atbalstu.