Latvijas Dēkaiņu 83.epizodes viešņa ir Signe Dumfa - ārkārtīgi daudzpusīga dēkaine, kura pašlaik ir Tērvetes sporta centra vadītāja, solo ceļotāja un, kā min pati - arī saulstariņš.

Starp 40 laimīgajiem latviešiem, kuri pēc izlozes reizi gadā saņem Kanādas "Working holiday" vīzu, Signe bija viena no tiem. Došanās uz Kanādu prasīja ne tikai atteikšanos no darba Latvijā, bet arī ikdienas pārkārtošanu, taču labs palīgs šajā jautājumā bijusi Covid radītā pandēmija.

Esot Kanādā, Signe strādāja nelielā kalnu viesnīcā, rūpējoties par ikdienas saimniecības sīkumiem, tostarp par 9 zirgu aprūpi. Kā vienu no lielākajiem pārsteigumiem esot tur, dēkaine min lielos attālumos, kas Kanādā jāveic, kā arī slikto komunikācijas tīklu esamība - labs mobilo sakaru tīkls jau bija privilēģija, taču, lai iegādātos maizi, bija jāveic apmēram 3h brauciens, kas būtu līdzvērtīgs braucienam no Tērvetes uz Liepāju.

Ar strādāšanu gan viss nebeidzās - esot Kanādā, Signe iegādājās automašīnu un devās pārbraucienā pāri visai valstij veselas 2 reizes ar Dodge Dakota, abas reizes dodoties šajā piedzīvojumā bez konkrēta plāna un minimālu kempinga aprīkojumu. "No sevis nevar aizbēgt, un tad jau sākas sevis šķetināšana," pauž Signe, kura sadala savu dzīvi pirms un pēc ceļošanas.

Klausies Signes stāstu par viņas lokālo pieredzi Kanādā, un, ja Tev patīk tas, ko darām, priecāsimies, ja atbalstīsi mūs ar krūzīti kafijas šeit - buymeacoffee.com/latvijasdekaini.