Latvijas Dēkaiņu 87.epizodes viešņa ir Elīza Pētersone - vidusskolniece, kurai patīk spontāni piedzīvojumi un savu robežu testēšana. Viņa, arīdzan, ir viena no jaunākajām dēkainēm, ko mums jebkad bijusi iespēja intervēt!

Elīza sevi sauc par pasaules iedzīvotāju, kas atzīst, ka dēka, par kuru stāstīs, mainījusi viņas dzīvi. Dēkaine dalīsies ar stāstu par savu drosmīgo apmaiņas programmu Dienvidāfrikas republikā, kur viņa 11 mēnešus dzīvoja Keiptaunā pie viesģimenes un mācījās publiskajā skolā.

Dēkaine min, ka pats gatavošanās process vien sagādājis galvassāpes - gan vīzas pieteikšana un pases sūtīšana uz Stokholmu, gan Dienvidāfrikas republikas skolas sistēmas izpētes veikšana. Taču, esot uz vietas tur, viss gluži vienkārši salicies pa plauktiņiem un apjukums bijis vien neliels.

"Keiptauna ir viena no nedrošākajām pilsētām Pasaulē - piemēram, lai ieplānotu tikšanos ar skolas biedriem, tas ar vecākiem bija jāsaskaņo mēnesi pirms tam," stāsta Elīza. Bīstami bijis apmeklēt arī vietējo tirdziņu, kā arī vakaros braukt ar sabiedrisko transportu. Tieši sava veida patstāvība Elīzai no Latvijas pietrūcis visvairāk, un, atgriežoties šeit, šķitis neticami, ka vēlos vakaros un naktīs izmantot vilcienu ir pašsaprotami un droši.

Kultūras izaicinājumi, iespaidīga pieredzes bagāža un neticami daudz tēriņu par taksi - tā varētu raksturot Elīzas teju gadu ilgo pieredzi Dienvidāfrikas republikā, kur viņa satika virkni citu sava vecuma dēkaiņu, ar kuriem kontaktus uztur vēl tagad. Klausies Elīzas stāstu un iedvesmojies jaunām dēkām arī Tu!

Ja Tev patīk tas, ko darām, un vēlies mūs iepriecināt ar krūzīti kafijas, to vari izdarīt šeit - buymeacoffee.com/LatvijasDekaini.

Elīzas IG mājas.