Ar unikālu konceptatskaņojumu un interviju raidījumā “Mirklis pirms Miera” viesosies Elizabeta Lāce.

15. maijā Radio Nabas nakts mūzikas pārraidē “Mirklis pirms Miera” viesosies māksliniece Elizabeta Lāce, sniedzot gan interviju, gan dzīvajā ierunājot tekstus nesen iznākušā līvu laikmetīgās mākslas albuma “Mōaigā” atskaņojumā.

“Tāpat kā nav iespējams absolūts klusums, arī miers priekš manis, iespējams, izrādās tikai attieksme. Vienmēr kaut kas notiek, vismaz mūsu ērā, un neizskatās, ka uzskatāmā nākotnē tas varētu radikāli mainīties. Tādēļ, izejot no pretējā - ekspresīvas, tiešas aktivitātes, - miers man ir tad, kad, vērojot pasaules attīstību un arī sevī, var “vienkārši” visu notiekošo pieņemt un pabūt mirklīti ar to, tāpat vien. Tas gan, diemžēl, galīgi nav vienkārši.”

Pārraides “Mirklis pirms Miera” pirmajā stundā Elizabeta Lāce dalīsies ne vien ar savām mīļākajām un tuvākajām nakts melodijām, bet stāstīs gan par piedalīšanos citu mūzikas un mākslas projektu tapšanā, gan par savu īpašo debijas albumu “Mōaigā”.

Turpretī otrā raidījuma puse būs atvēlēta šī ieraksta muzikālo kompozīciju pirmajam pilnajam radio atskaņojumam Latvijā un tā tekstu virslasījumam, ko izpildīs pati autore. “Mōaigā” ir arī pirmais līvu laikmetīgās mākslas autordarbs. “Albuma centrālā tēma ir robežlīnijas - personīgās un ārējās, pretēju pasauļu satikšanās un izgaišana [..] - atrodoties dažādu varu vidū, gadu simtiem kopā turot judeokristīgās un dievturu dzīvesziņas, kādreiz mēģinot līdz pamatiem iznīcināt tās visas, un vispēdīgi - tūkstošiem gadu atpakaļ pie vienas upes krastiem jūras malā saduroties urāliešu un indoeiropiešu pasaulēm,” tā izklāsta Elizabeta.

Raidījums “Mirklis pirms Miera” jau kopš 2010. gada 3. janvāra izskan svētdienās 22:00 un ir klausāms gan naba.lv tīkla tiešraidē, gan Latvijas Radio 6 “Radio Naba” 95,8 FM frekvencē raidaparātos Rīgā un tās tuvumā.

Turpiniet sekot jaunumiem raidījuma twitter profilā @mpirmsm, kā arī sūtiet savus ieteikumus uz epastu mpm@radionaba.lv. Raidījuma interviju ierakstu arhīvs tiek papildināts un ir pieejams mixcloud.com vietnē, bet raidlaikā izskanējušo miera dziesmu arhīvs klausāms spotify.com lapā.

Uz tikšanos raidījumā “Mirklis pirms Miera”. Raidījumā tiem, kuri grib gulēt mierīgi.