Ziņas par koncertiem klubos un citviet - no 10. līdz 16. martam.

Patīkami "sabiezējumi" kluba Nabaklab tuvāko koncertu programmā! Ceturtdien, 10. martā, klubā Nabaklab ar koncertu Rīgā atgriezīsies komponists un lautas spēles meistars Jozefs van Visems no Nīderlandes. Piektdien, 11. martā, sarīkojumā "Cēsis Rīgā!" uzstāsies vairāki mūziķi un grupas no skaistās Vidzemes pilsētas. Nākamo otrdien, 15. martā, Rīgā atkārtoti viesosies duets NYOS no Somijas, bet nākamtrešdien, 16. martā, klubā Nabaklab notiks izlases Pretējības trešais prezentācijas koncerts, kurā uzstāsies Waterflower (Sabīne Moore), Dana Indāne un Jauno Jāņu orķestris. 

Ceturtdien, 10. martā, klubā Nabaklab ar koncertu Rīgā atgriezīsies komponists un lautas spēles meistars no Nīderlandes. Jozefs van Visems ir holandiešu avangarda komponists un baroka lautas meistars, kurš dzīvo Ņujorkā. Viņa kompozīcijas un ēteriskās uzstāšanās ir nepārblīvētas un tiešas, reizē hipnotiskas un melodiskas. Plašāks klausītāju loks pazīst viņu kā kinorežisora Džima Džārmuša muzikālo domubiedru (pēdējos gados abu duets ir izdevis vairākus studijas ierakstus) un filmas Only Lovers Left Alive Kannās godalgotās mūzikas līdzautoru. Koncertu kā īpašie viesi ievadīs avangarda popmūzikas duets Howling Owl, kuru veido pašmāju dziedātāja Evija Vēbere un serbu bundzinieks Lavs Kovačs. Abi mūziķi satikušies, studējot džeza mūziku Nīderlandē, un paguvuši klausītāju vērtējumam nodot mazalbumu Dance for Common Sense.

Kaņepes Kultūras centrā - DJ vakars // Mistah Zivs

Klubā Depo - Indie Rock’n’rolla.

Klubā Artilērijas pagrabi koncertēs metālmūzikas grupas The Factor un Liveevil no Čehijas.

Piektdien, 11. martā, klubā Nabaklab sarīkojumā Cēsis Rīgā! uzstāsies Transleiteris, Zaķis, Spit It Out, Pisang Ambon.

Klubā Depo koncertēs pašmāju grupas Les Attitudes Spectrales (LV/ FRA – garage/ psychedelic fuzz blues), So Lucid Electric Feel (blues/ psychedelic rock) un Akvalande (psyhedelic/ post rock)

Kafejnīcā Leningrad koncertēs grupa jeb vokāli instrumentālais ansamblis 7dēli.

Folkklubā Ala pagrabs muzicēs Māsas Dimantas & Cēsu mednieku orķestris.

Klubā Melnā Piektdiena koncertēs pašmāju grupas Sidechain Retreat, Dirty Lane, Unaved, Iron Wings + īpašie viesi.

Bārā Aristīds uzstāsies Andris Indāns + Laura Prikule / Lys / Gana 2.

Kaņepes Kultūras centrā - DJ vakars // Kaspar Kondrat & raugi

Krogā Aptieka - DJ Battle: Neieradinātā sievas māte (Mārtiņš/ Hipstokrātija + Didzis / Pyro Trees) un Kalvis & Renis (Rīgas modes).

Klubā Fontaine Palace koncertēs grupa Baložu pilni pagalmi. + DJ Maliks

MC balerijā uzstāsies grupa

Fonokubā uzstāsies Igaunijas grupa Ewert and The Two Dragons. + DJ Kārlis Ķilkuts

Sestdien, 12. martā, klubā Nabaklab uzstāsies komponiste, mūziķe The Space Lady no ASV. Koncertu papildinās pašmāju grupa Starmetis un dziesminieks, The Space Lady vīrs Eriks Ians (Eric Ian) no ASV. + DJ Strob (new wave)

Kafejnīcā Leningrad uzstāsies dziedātāja, komponiste, tekstu autore Anita Intaite.

Klubā Depo - Construct / Destruct X Dub:Solis - 15 Years Ad Noiseam | Riga Edition

Klubā Melnā piektdiena koncertu sniegs doom metal žanra apvienība Catalepsia. Koncertu iesildīs grupa Mono:tas.

Teātra bārā uzstāsies grupa Martas asinis. + DJ Dagnis

Bārā I Love You - I Love You sessions ar duetu Tehnikums. Duets Latvijas mūzikas skatuvei sevi pieteica pērnvasar, izdodot singlu Līdz malai. Lai arī Tehnikums ir jauna grupa, tās kodols klausītājiem nav svešs – duetu veido bundzinieks Dagnis Neilands, kurš agrāk spēlējis grupā Mundane, savukārt viņa kolēģis Dubļāns darbojies tādās alternatīvās mūzikas apvienībās kā Kušs un Mala.

Kaņepes Kultūras centrā - Hip-hop nakts #3 // KasPis, Pikaso, DJ Monsta

Krogā Aptieka koncertēs grupas Līdz pēdējam un ILLA.

Klubā Fontaine Palace koncertēs rokgrupa Willow Farm. + DJ Otto

MC Balerijā - DJ MuzaDrive.

Otrdien, 15. martā, klubā Nabaklab ar koncertu Rīgā atgriezīsies instrumentālās ģitārmūzikas duets NYOS no Somijas. NYOS ir „spēka duets” no Jiveskiles – kādreizējais Latvijā jau pazīstamās grupas Khuda dalībnieks, britu ģitārists Toms Bruke (Tom Brooke) un somu bundzinieks Toms Kainulainens (Tom Kainulainen). Viņu mūzika ir visbiežāk asociēta ar postroka, posthārdkora un matemātiskā roka žanriem. NYOS koncertu Rīgā ievadīs Latvijas rokmūzikas grupas Salt Wound un Tempus.

Trešdien, 16. martā, klubā Nabaklab notiks izlases Pretējības trešais prezentācijas koncerts, kurā uzstāsies Waterflower (Sabīne Moore), Dana Indāne un Jauno Jāņu orķestris.

Klubā Depo 20 minūtes slavas koncertā uzstāsies uets The Nasks (stoner garage) - jauns dinamisks duets, spēlē oriģinālas dziesmas angļu valodā + cover versijas. + laba grupa no iepriekšējiem koncertiem - Sound Desire (alt.rock)

Raidījumā Rakumi atskaņotā mūzika:

Jozef van Wissem - Love Destroys All Evil
Howling Owl - Don't Mind My Mind
Les Attitudes Spectrales - If those particles could speak
Gas of Latvia - 1000 Tongues
The Space Lady - Night School
Starmetis - Prieks
Martas Asinis - Var būt man Tev
NYOS - Youth
Waterflower (Sabīne Moore) - Nervu koks
Jauno Jāņu orķestris - Odziņa

Vairāk par koncertiem klubos un notikumiem koncertdzīvē no 10. līdz 16. martam klausies raidījumā Rakumi! Šie uz nenoteiktu laiku būs pēdējie Rakumi.

Raidījumu vada Evita Bandere.