Raidījumu caurstrāvojošā tematiskā līnija šoreiz pilsētas laikmetīgā restaurācija, gan tādos mākslas notikumos, kurus var redzēt izstāžu zālēs, gan tādos, kas padara pilsētas aizmirstākos nostūrus dzīvus un piesātinātus ar mākslas, kultūras un sociālām aktivitātēm. Kalendāros iezīmēsim izstādi "Kinētiskā arheoloģija" un tuvajās Maskavas priekšpilsētas pirmajiem Lastādijas svētkiem.

Novembra sākumā “Rīgas mākslas telpas” Intro zālē tika atklāta izstāde "Kinētikas arheoloģija". Tās ekspozīcija veidota kā atvērta laboratorija, kurā intriģējoši parādīta kinētiskās mākslas tapšana 60. un 70. gados Latvijā un tās saglabāšanas problemātika mūsdienās.  Latvijas Laikmetīgās mākslas centra sagatavotās izstādes  ietvaros notiks arī virkne ar radošiem notikumiem - radošās darbnīcas ģimenēm ar bērniem, tikšanās ar autoriem un citi pasākumi. Raidījumā viesosies  izstādes "Kinētikas arheoloģija" kuratore - Ieva Astahovska un restauratore un izstādes dalībniece - Ieva Alksne.

Sestdien, 26. novembrī kvartālā starp Puškina un Maskavas ielām notiks pirmie Lastādijas apkaimes svētki, ar mērķi iepazīstināt tuvās Maskavas priekšpilsētas iedzīvotājus un viesus ar šo seno Rīgas apkaimi un tās vēsturi, tās urbānajām leģendām, kā arī apkaimes kaimiņiem un organizācijas Free Riga iniciatīvām, kas pēdējā gada laikā apkaimē atvēruši divas tukšās ēkas radošām un sabiedriskām aktivitātēm.

Svētku ietvaros tiks „atdzīvināts” arī neizmantotais laukums Maskavas un Puškina ielu stūrī, kur kādreiz atradušās A/S “Rīgas dzirnavnieks” ražošanas ēkas un pilsētas lielākā publiskā pirts, aicinot svētku viesus piedalīties apkaimes iepazīšanas spēlē „Tikšanās ar Lastādiju” un muzikālā zvangu gājienā un aktīvi pavadīt laiku ar organizāciju „Jaunie Vanagi”. Svētku norise plānota kā laukumā, tā Free Riga mājā (Puškina ielā 11), kur notiks radošās darbnīcas, filmu seansi un diskusijas, bet vakara noslēgumā pēc perkusiju grupas "Pulsa efekts” uzstāšanās laukumā – ikviens tiks aicināts kāpt uz brīvās skatuves „Puškina sprādziens”. Raidījumā viesosies Free Riga pārstāvji - Mārcis Rubenis un Jāzeps Bikše.

"KŪL: Kultūras ūnijas laiks" ir eksperimentāls aktuālās mākslas un dzīves kultūras telpā skaidrojošs un ilustrējošs radio NABA raidījums. Raidījums tiek veidots ar mērķi aplūkot aktuālos kultūras un laikmetīgās mākslas notikumus. Raidījumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds. Raidījumu vada: Anete Enikova