• Sestdiena, 2020. gada 15. augusts
  • Vārda diena: Dzelde, Zenta, Zelda
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

07:00

Mūzika

09:00

Saeimas plenārsēdes

Tiešraidē Saeimas plenarsēžu translācijas var klausīties internetā, laikā, kad notiek Saeimas sēdes.

Windows Media formātā mms://lrsaeimaw.latvijasradio.lv/ppsaeima

MP3 formātā http://lrsaeimamp.latvijasradio.lv:8022/listen.pls

11:00

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

15:20

Mūzika

17:00

Lejasmeijere

Par medijiem, rubriku, resursiem un rullīti

Šoreiz raidījumā par visādiem formātiem mākslā, kuriem nevajag īpaši daudz telpas, bet drīzāk noder citi visādi resursi. Ielūkosimies Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, Mūkusalas mākslas salonā, Rīgas Laikā, kinoteātros un internetā. 

Silti iesaku vēl pēdējās pāris nedēļas apskatīt RIXC izstādi "Zaļš/Atmaskots" Nacionālajā Mākslas muzejā, Intas Rukas personālizstādi "Zem tām pašām debesīm" Mūkusalas mākslas salonā varēs redzēt līdz 26. oktobrim, bet Ginta Grūbes un Jāka Kilmī filmu "Spiegs, kurš mans tēvs", jācer, varēs redzēt vēl ilgi un laimīgi.

Pateicos par sarunu vienam no "Zaļš/Atmaskots" kuratoriem Raitim Šmitam, kā arī par iesaisti un piebildēm – Arnim Rītupam, Mārtiņam Pīlēnam, Vitālijam Zemļickim, Gijam Deboram, Ģirtam Krūmiņam, Elīnai Vītolai un Stefenam Meritam.

Lasīt vairāk

17:30

Mūzika

Vakara pārraides

19:00

Zinātnes vārdā

Valodas ainavas lasītāja

Mūsu ikdienas dzīve ir ieausta valodā, kuru veido teksti un šajos tekstos iekodētās emocijas, tēli un daudzveidīgu nozīmju slāņi. Valodas jeb lingvistiskā ainava jau vairākus gadus atrodas Latvijas Universitātes pētnieces sociolingvistes Solvitas Pošeiko pētniecisko interešu centrā. Ielu nosaukumi, uzņēmumu izkārtnes, grafiti – šie ir tikai daži piemēri, kurus S. Pošeiko fotografē un analizē vēsturiskā perspektīvā, lai saprastu, kā lingvistiskajā ainavā atbalsojas sociālās un kulturālās pārmaiņas Latvijas un citu valstu pilsētās.

Raidījumā „Zinātnes vārdā” LU pētniece stāsta gan par lingvistiskās ainavas izpētes rezultātiem un to praktisko pielietojumu, gan par valodas pārvaldības problēmām.

Lasīt vairāk

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Signāls

Under Festival 2019

Raidījumā viesosies viens no Under Festival rīkotājiem Bogdan Taran. Uzzināsim vairāk par festivālu kā arī klausīsimies viesmākslinieku skaņdarbus.

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Amber Muse

Epizode #150 -- UNDER Festival 2019

Pārraide veltīta gaidāmajam elektroniskās mūzikas festivālam UNDER 2019, kas Rīgā notiks 21. septembrī. Stundas laikā jūs dzirdēsiet festivāla "hedlaineru" mūziku: Ian Pooley, Martin Landsky, Red Rack’em, Answer Code Request, Qual, Sigha un vienu no "live" izpildītājiem Dawn Razor.

Lasīt vairāk

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika