• Pirmdiena, 2021. gada 25. janvāris
  • Vārda diena: Sigurds, Zigurds, Sigvards
  • Rīgā +1.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

07:00

Mūzika

10:00

Zvaigznīšu brīdis (ZB)

11:00

Mūzika

Dienas pārraides

12:00

Zootehnikums

Dzīvnieki ziemas svētku tradīcijās

Kāpēc senajās latviešu tradīcijās "kaza kāpa debesīs"? Kāpēc tik nozīmīgs bija peles tēls un kāpēc uz ziemas svinībās uz galda nereti atradās cūkas galva? Šajā raidījumā par dzīvniekiem ziemas svētku tradīcijās, ticējumos, dziesmās un ieražās stāsta Ilga Vālodze Ābele no Jauniešu folkloras studija ''Banga'' un Liene Kņaze, kas ir folkloras kopas "Savieši" vadītāja.

Lasīt vairāk

13:00

Mūzika

15:00

Bron-Hīts

Dzeja un tulkošana ar Džeidu Vilu

Džeids Vils ir tulkotājs, literārais aģents, dzejnieks un rakstnieks, kurš angliski runājošajiem pārnes latviešu, literatūru un igauņu literatūras pērles un mūsdienu autorus.
Kā literārais aģents viņš nodrošina Latvijas literatūras publicēšanu ASV, Austrālijā, Lielbritānijā un citviet.

Raidījumā runājam par viņa ceļu no tālās Nebraskas uz Baltiju, par tulkošanas izaicinājumiem, par atšķirīgo un līdzīgu Baltijas valstīs un ASV, kā arī par šī brīža radošajiem projektiem.

Lasīt vairāk

16:00

Mūzika

17:00

Mūzika

Vakara pārraides

18:00

Mūzika

19:00

Mūzika

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Dievišķās balsis

Jaunākie albumi no Ziemeļvalstīm

Raidījumā apskatīsim jaunākos albumus no Ziemeļvalstīm, būs septiņas grupas - divas pirmoreiz, no Dānijas - Kopenhāgenas "folkmetal" grupas "Huldre" vokālistei jauns "melodiskā doommetal" projekts"Ættir", kas novembrī izdevis debijas EP "Ættir" un jau koncertējis kopā ar norvēģu pazīstamo "Gåte". Un jauniešu "all female" "posthc/modernrock" kvartetam "Ivy Crown" debijas LP "Echo". No Norvēģijas būs "indierock/powerpop" kvartets "Up Against the Phantom" ar otro LP "Trieste". Ar jaunu singlu būs Stavengeras "postpunk" kvartets "Sløtface". No Somijas - Helsinku "ambient/drone/gothic" trio "Cats of Transnistria" ar trešo LP "Aligning". Bet no Zviedrijas (raidījuma galvenais LP) - Stokholmas "darkrock/postrock" kvintets "Știu Nu Știu" ar trešo LP "Sick Sad Love". Grupai pievienojusies jauna vokāliste - Jessica Mengarelli (ex."The Presolar Sands"). "Darkrock/darkfolk" jaunajai māksliniecei "Helga" otrais EP "The Autumn Lament", kas ierakstīts Brazīlijā ar "darkmetal" grupas "Loneshore" dalībnieku palīdzību.

Lasīt vairāk

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Rāgas

Debashish Bhattacharya

Debashish Bhattacharya (12.01.1963) ir rietumos zināmākais no dzīvajiem hindustāni ģitāristiem. Sākotnēji mācījies pie vokālista Ajay Chakraborty, pēcāk desmit gadus studējis pie viena no indiešu ģitāras pionieriem Brij Bhushan Kabra.

Lasīt vairāk

01:00

Mūzika