• Svētdiena, 2021. gada 26. septembris
  • Vārda diena: Kurts, Knuts, Gundars
LSM Bērnistaba

Rīta pārraides

07:00

Mūzika

10:00

Mūzika

Dienas pārraides

15:00

Dienas apskats - kultūra, zinātne, izglītība un vide

Dienas apskats. LU norisināsies pasākums “vai esi gatavs nākotnnei?"

28 .oktobrī LU Microsoft Inovāciju centrā norisināsies projekta “entrance to future education” noslēguma pasākums “vai esi gatavs nākotnei?”. Projekta mērķis ir apkopot mācību metodes, kuras motivē, iedvesmo un aizrauj studentus un kuras attīsta 21. gadsimta darba tirgū pieprasītās prasmes, tādejādi paplašinot pasniedzēju rīcībā esošo mācību metožu klāstu. Projekta ietvaros tika sagatavots metodoloģiskais materiāls elektroniskajā vidē, kā arī tika  izstrādāts mācību kurss augstāko mācību iestāžu pasniedzējiem “Studentcentrētas mācīšanās metodes 21. gs. prasmju pilnveidei".

Lasīt vairāk

15:20

Mūzika

16:00

Rīgas stāsti

Celt namus un celt izcilību. Dižmecenāts Kristaps Morbergs

Nupat ar vērienu nosvinētā Latvijas Universitātes simtgade iedvesmojusi palūkoties ne tikai uz pirmās Latvijas augstskolas dibināšanas vēsturi, bet arī uz tiem cilvēkiem, kas šajā universitātē nav mācījušies un tik un tā nolēmuši atbalstīt tās studentus un absolventus, veicinot izcilību un uzsverot izglītības nozīmību sabiedrībā. Pirmā nodaļa šajā Rīgas stāstu sērijā būs tieši par vienu no viņiem – spilgtu personību, kuru ceļš (kā vēlāk uzzināsim – bieži vien tāls un grambains, nereti mērots teju basām kājām) kādā brīdī atvedis līdz galvaspilsētai.

Par godu LU simtgadei LU Akadēmiskais apgāds sadarbībā ar Latvijas Universitātes fondu laidis klajā kompaktu, bet nozīmīgu izdevumu “Filantropijas stāsti”, kurā apkopoti visi bronzas, sudraba, zelta un platīna mecenāti un kurā kodolīgi aprakstīts viņu devums universitātei. Šajā sējumā ir arī nodaļa “Dimanta mecenāts”, kas vēsta par cilvēku, kura ziedojuma apmērs mūsdienu izteiksmē pārsniedz 15 miljonus Eiro. Ar Dimanta mecenāta titulu līdz šim spēj lepoties tikai viens vīrs – Kristaps Morbergs.

Lasīt vairāk

16:30

Mūzika

17:00

Otrais sniegs

Ieskats kompozīcijas tehnikās


Raidījuma vadītājs Jēkabs Nīmanis satiek savu pasniedzēju un stundu radio studijā pārvērš par lekciju, kurā uzzina kas jauns senās un pat gandrīz vēl netapušās muzikālās tēmās.
Ieskats kompozīcijas tehnikās starp padomju laikā radītu modernu mūziku, romantisma ēras tēmām un mūsdienu komponista ar pieredzi ideju pasauli. Ko mums no tās mācīties, kā to klausīties, kas tajā ir vērtīgs un kāpēc mums to vērtīgi dzirdēt un vēl labāk, just līdzi.

Raidījumā tiek apskatīts 25.oktobra koncerts LNSO un Andrejs Osokins.

Lasīt vairāk

Vakara pārraides

18:00

Mūzika

19:00

KŪL

20:00

Mūzika

21:00

Mūzika

22:00

Absolūtais minors

23:00

Mūzika

Nakts pārraides

00:00

Mūzika

01:00

Mūzika

02:00

Mūzika